Google Home

darkside

Pripravnik
30. apr 2015
111
5
18
slovenija
androidvodici.blogspot.com
Kaj vse potrebujem če želim imeti google home? Kakšno posebno napravo ali je dovolj samo da je kompatibilno z Google Home?
Kako je z oddaljenim dostopom? Trenutno sem probal povezati TV in deluje samo preko povezave na domač wifi (kar mi je logično).
Zanima me namreč če me ni doma da lahko garažna vrata na daljavo odprem/zaprem kakšnemu domačemu. Rolete/žaluzije preko timerja nastavim
Ne rabim tistega asistenta za glasovno upravljanje. Rad bi samo vedel če kaj rabim da lahko s službe/dopusta s kakšno napravo upravljam.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Tistega asistenta dobiš v paketu :)
Drugače ne rabiš nič dodatnega, samo senzorje/stikala/naprave..., ki so kompatibilne in jih lahko dodaš v aplikaciji.
Če pa daš doma en pameten speaker, boš pa lahko tudi glasovno upravljal z njimi :)
 

darkside

Pripravnik
30. apr 2015
111
5
18
slovenija
androidvodici.blogspot.com
Torej doma imam eno izmed teh dveh napravic:

povezani sta v google in skoz na wifi. jaz pa lahko recimo 100 km stran se povežem nanju in upravljam z napravami?

(manjka mi samo ta info kako lahko oddaljeno deluje - to je edino kar mi ni uspelo pogruntati preden grem v nabavo vsega)
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Ne rabiš sploh teh zvočnikov za oddaljen dostop, dovolj je aplikacija google home na mobilni napravi. Potrebuješ seveda wifi.
 

darkside

Pripravnik
30. apr 2015
111
5
18
slovenija
androidvodici.blogspot.com
za test sem povezal tv. povezalo je, vidno je. ne morem pa preko mobilnih upravljat.
zdaj pa ne vem ali je to odvisno od naprave ali kako?
ker za oddaljeno me bolj zanimajo kakšna garažna vrata da lahko vidim če so odprta ali zaprta. za rolete že nastaviš uro kako se naj obnašajo.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Če naprava omogoča wifi upravljanje ima tako mobilno aplikacijo preko katere lahko vse nastavljaš. Če imaš več različnih naprav z različnimi aplikaciji je bolj elegantno vseskupaj povezati v google home, kjer z napravami upravljaš iz ene aplikacije (ali preko ene naprave v primeru glasovnega upravljanja preko zvočnika). V praksi torej google home niti ne potrebuješ, dovolj je posamezna aplikacije naprave, ki jo želiš upravljati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Torej doma imam eno izmed teh dveh napravic:

povezani sta v google in skoz na wifi. jaz pa lahko recimo 100 km stran se povežem nanju in upravljam z napravami?

(manjka mi samo ta info kako lahko oddaljeno deluje - to je edino kar mi ni uspelo pogruntati preden grem v nabavo vsega)
Google Home se sedaj imenuje Google Nest. Potreben je za glasovno upravljanje naprav in še za marsikaj drugega. Za oddaljeno upravljanje ga ne potrebuješ.

 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Po moje potrebuješ en hub na katerga vse naprave povežeš. hub pa potem povežeš z google home aplikacijo na telefonu.
Tako imam jaz hub in žarnice iz ikeje. na telefonu pa home app in lahko upravljam luči od zunaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou