Google Event: Android 4.4 in Nexus 5

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Na Nizozemskem se ga že da dobit
grin1.gif


http://www.gsmarena.com/nexus_5_goes_on_sale_prematurely_in_the_netherlands-news-7071.php
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Me pa čudi da še ni noben event napovedan za uradno predstavitev telefona in/ali nove verzije Androida
rolleyes-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Lahko da sploh ne bo. Tudi lani jih je zhebala nevihta in so samo počili na google play naprave in so bile takoj razprodane. Tudi tokrat ne bo težav s prodajo po moje
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Mogoče ne vidim potrebe po milijon Play XY aplikacij (Store, Games, Movies, Books, Magazines). Bi lahko malo združili zadeve
smile-1.gif
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Se strinjam
cheer.gif


Samo bolj ko združijo, manj je potem ljudjem jasno
smile-1.gif


Prvi ko ga dobi na alterju ima da napiše obsežen test
evil.gif


Mene samo nekaj zanima, se na soncu vidi panel tako kot pri nexus 4? Meni je res debilno če pogledaš pod kotom. Nihče pa ne omenja tega v testih.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Meni pa touchscreen na N4 zgleda kar kul. Take male pike v mreži se zasvetijo če pogledaš od strani
tongue-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Mogoče bo Google izdal tudi "Google Experience Launcher" za vse telefone Android preko trgovine Google Play (mogoče tudi za telefone pod 4.4). Mogoče adijo TouchWiz forever.
smile-1.gif


Če res obstaja "Google Experience Launcher" potem boš bil na katerem koli verziji Androida imel enak stil (design zadnje različice Androida).
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Meni pa touchscreen na N4 zgleda kar kul. Take male pike v mreži se zasvetijo če pogledaš od strani
tongue-1.gif

No saj to me moti. Drugače je zaslon super. Na soncu se kar vidi pikice pod kotom. Prej sem imel samsunge tega ni bilo. Se pa hitro navadiš. Ko sem ga dobil sem mislil da je samo moj tak. Saj nikjer niso izrecno omenjali tega.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.884
626
113
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Mogoče bo Google izdal tudi "Google Experience Launcher" za vse telefone Android preko trgovine Google Play (mogoče tudi za telefone pod 4.4). Mogoče adijo TouchWiz forever.
smile-1.gif


Če res obstaja "Google Experience Launcher" potem boš bil na katerem koli verziji Androida imel enak stil (design zadnje različice Androida).

To bi bilo super. Vprašanje pa je če je stock launcher dovolj, da bi XY telefon deloval tako tekoče kot Nexus 4...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Najprej naj to tudi uradno potrdijo, ker te govorice se preveč lepo slišijo.

S tem bi Google odpravil glavni problem Androida: fragmentacija OS. Pa tudi Androida ne bi folk več povezoval s Samsungom ampak Googlom.

Desno se mi zdi je navaden skin Androida (default), levo pa skin "Google Experience". Tako si jaz predstavljam.
android-4.4-kitkat-google-experience-launcher-mockup-2.jpg
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Glede na to, da tw, sense ipd ni samo skin, z menjavo launcherja ne narediš praktično nič, razen da pač homescreen z app drawerjem izgleda stock google... na samsungu se zarad tega ne bo dialer nič hitreje odprl
smirk-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.884
626
113
Screen: 4.95-inch 1920×1080 display (445 ppi) Corning Gorilla Glass 3
Cameras: 1.3MP front facing 8MP rear facing OIS
Weight: 130 grams
Dimensions: 69.17 x 137.84 x 8.59 mm
Operating System: OS Android 4.4, KitKat
Chip Set: 2.3GHz quad-core Qualcomm Snapdragon 800 processor
Wi-Fi (2.4G/5G) 802.11 a/b/g/n/ncNFC (Android Beam) / Bluetooth 4.0
Storage / Memory / Ram: 16GB or 32GB internal storage 2GB RAM
Ports & Connectors: microUSB, SlimPort enabled, 3.5mm stereo audio jack, Dual microphones, Ceramic power and volume buttons
http://mobilesyrup.com/2013/10...als-full-specs/
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Če prav vidim na zgornji sliki, bo šlo v folder več kot 16 bližnjic?

Tipke so izgleda zrihtal, da ne bodo več tako cheap (nekje sem prebral keramične), zvočniki tudi boljši..

Torej je malo pod vprašajem samo še baterija. Če bo zdržala kakor N4 bom jaz že kar zadovoljen.
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Čist tako, koliko ti zdrži baterija na n4? Več kot 1 dan ob malo bolj veliki uporabi pri meni ne gre. Če "šparaš" 2 dni bp. Nimam pa original roma.

N5 130g še vedno je težek, v primerjavi z S4 note3, zadnjič sem držal note 3, in je proti n4 lahek kot peresce
smile-1.gif
Meni osebno je ql da je telefon težji, vsaj veš da nekaj držiš, samo tudi če bi bil malo lažji ne bi škodovalo.

Google že nekaj časa razmišlja o tem kaj storiti. Dvomim da bo launcher pomagal. Najboljše bi bilo pač Samsung krap za višjo ceno kot če vzameš pure android telefon. Nekaj v tem stilu. Bi pač imel S4 (by google) in pač "navadni" S4 naprimer. Nekaj morajo narediti.

Še offtopic glede note3: note 3, super telefon, sede v roko, odličen ekran vse no ko sem se poskusil malo igrati, imenik, smsi, prvič traja, drugič tretjič že odpre takoj, očitno ka je vse v ramu. No potem sem cca. 10x kliknil iz zaprl, sms, klici, sms, klici, to telefon je iz 3gb rama, OS 4.3 zabilo za več kot 10s, res sem se bal da sem lastniku kaj "zjebal" :D in bil sem zelo presenečen. hitro sem mu vrnil telefon. Na N4 lahko to delaš cel ljubi dan in ga pač ne bo zabilo nikoli. Imel bi note 3 TAKOJ, resnično takoj, kljub velikosti, 2 mi ni sedla, ampak ne iz STOCK SAMSUNG romom.
 
Nazadnje urejeno:

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Na N4 mi je baterija zdržala 1 dan (s tem da sem imel v Taskerju profil, da so podatki izklopljeni kadar je ekran izklopljen). Brez tega je bila baterija porazna.