Google AdSense in izplačilo denarja podjetju

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Kako si najceneje izplačati denar iz Google AdSense-a? Preko nakazila na TR? Nikjer namreč ne najdem provizij...
In pa še eno vprašanje: kako ustrezno knjižiti prihodek od AdSense-a v podjetju?
Izdam račun Google-u (in ga vržem v smeti
grin1.gif
) in napišem storitev oglaševanja?
Sem že spraševal na davčni in kljub temu, da sem po telefonijadi v tretje prišel baje do ''strokovnjakinje'' za takšne prihodke, mi ni znala nič povedat, razen tega, da moram izdati račun Google-u.
grin1.gif
To je bilo v telefonskem pogovoru, da bi dobil kaj pisno si pa itak ni za predstavljat.
Se res priporočam za info s strani tistih, ki ste to že v praksi počeli. Hvala.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Izhodna izplačila so brez provizij tako na TRR kot na WU. Skratka kar ti piše na accountu to gre na račun. Izplačujejo pa iz EU, konkretno iz Google Irska.

Glede izplačila na firmo pa ne vem, ampak v osnovi ja izdaš račun in plačaš davek oz. odvisno od tega kakšen je tvoj status.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Kako si najceneje izplačati denar iz Google AdSense-a? Preko nakazila na TR? Nikjer namreč ne najdem provizij...
In pa še eno vprašanje: kako ustrezno knjižiti prihodek od AdSense-a v podjetju?
Izdam račun Google-u (in ga vržem v smeti
grin1.gif
) in napišem storitev oglaševanja?
Sem že spraševal na davčni in kljub temu, da sem po telefonijadi v tretje prišel baje do ''strokovnjakinje'' za takšne prihodke, mi ni znala nič povedat, razen tega, da moram izdati račun Google-u.
grin1.gif
To je bilo v telefonskem pogovoru, da bi dobil kaj pisno si pa itak ni za predstavljat.
Se res priporočam za info s strani tistih, ki ste to že v praksi počeli. Hvala.


Sklepam, da bo izdajal račun preko s.p.-ja?
Če imaš računovodstvo bi ti tako informacijo moralo zagotoviti računvodstvo. V kolikor ga nimaš prosim pusti kontakt na ZS in se bova slišala in malce predebatirala zadevo.