Goljufija preko paypal

ace-ventura-500

Zelenc'
25. jul 2020
26
16
3
Pozdravljeni,

na snapchatu sem naletel na domnevno punco, ki prodaja svoje vroče fotografije. Po dogovoru z njo, sem ji na paypal račun nakazal 20 €, poslal sem ji kot prenos med fizičnimi osebami in ne kot prenos na podjetje za produkte-storitve. (domnevna) Punca slik ni poslala in jih niti ne namerava poslati. Ker predvidevam, da je še mnogo ljudi bilo preveranih z njene strani me zanima, kaj lahko naredim, da se to njegovo/njeno početje preneha.
Uporabniki paypala morajo dat na paypal svoje prave podatke, št. kreditne kartice itd, paypal ima 100% zanesljive podatke, kdo je tista oseba.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
Ali ti je postalo vroče, si imel potne dlani, ne moreš verjet kaj si doživel... jaz ne vidim tukaj prevare :valjamse: Sorry za malo "humorja". Kot so rekli, zelo poceni si jo odnesel!! Če bi rad plačeval za slike pa imaš OF. Tam si verjetnomalo bolj zaščiten.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
OP:
a) Nima PP kakšne opcije za odpiranje disputa? Izmisli si, da nisi dobil vrnjenega posojila in odpri dispute, če je to mogoče.

b) Vzemi to ko (zelo) poceni šolo z internetnimi scami. Ljudje "sliki" s FBja pošiljajo denar po cela leta, ko ga zmanjka, se še zapufajo, vržejo stran življenjske prihranke in prodajajo nepremičnine... 20 komadov je nič denarja - če boš od tega kaj odnesel.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Lahko bi mu kak bolj koristen nasvet dali, glede na to da je te slike zagotovo želel deliti z nami.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Kolk dnarja MWLF e pošiljajo ameriškim vojakom … telih tvojih 20€ ni omembe vredno …

Lektion 1 bi Rekli v srednji šoli
 

ace-ventura-500

Zelenc'
25. jul 2020
26
16
3
Ene 14 odgovorov na vprasanje, in vsak odgovor nekoristen. Cestitke, 14/14, 100% rezultat :rolleyes:
Glede lekcije, opravil sem stiri take nakupe, od tega so me enkrat nategnili, kar nanese na ene 75% dobrih izkusenj. Zame je to dovolj dober rezultat, da bom tudi v nadaljnje opravljal taksne nakupe.
Glede kdo je tukaj naiven, ce bi ta oseba prejemala placila preko bitcoin ali preko dobroimetja na SIM kartici ali kaj takega, mogoce bi lahko ubezala persekuciji. Ampak ker Paypal pozna vse potrebne podatke o tej osebi, se bo dalo dosezt, da bo kaznovana. Paypal bo dobil sporocilo (dopis?) iz sodisca, da naj posreduje podatke o tistemu uporabniku, ko bo sodisce imelo te podatke bo treba samo se dokazat, da je denar dobila kot placilo za dobrino in ne kot darilo. Mastna kazen ji ne uide zaradi goljufije, dela na crno in neprijavljene dejavnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Ne razumem, kaj pričakuješ od nas?
Ne vem, kdaj ti bo postalo jasno, da dokler je trg nasičen z ljudmi, ki se pustijo nategnit, bo zadaj laufala tudi "organizacija" za nateg. Včasih jim rata, drugič ne (kot si že ugotovil sam). Če pa misliš, da ti bo kdo sedaj pomagal pri "lovu na čarovnico/še bolj verjetno čarovnika", se motiš.
Imaš precej bolj odmevne zadeve (SMS klubi, vedeževanje), pa še nikoli nihče ni nikomur stopil na prste. Vsaj ne učinkovito.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Ene 14 odgovorov na vprasanje, in vsak odgovor nekoristen. Cestitke, 14/14, 100% rezultat :rolleyes:
Glede lekcije, opravil sem stiri take nakupe, od tega so me enkrat nategnili, kar nanese na ene 75% dobrih izkusenj. Zame je to dovolj dober rezultat, da bom tudi v nadaljnje opravljal taksne nakupe.
Glede kdo je tukaj naiven, ce bi ta oseba prejemala placila preko bitcoin ali preko dobroimetja na SIM kartici ali kaj takega, mogoce bi lahko ubezala persekuciji. Ampak ker Paypal pozna vse potrebne podatke o tej osebi, se bo dalo dosezt, da bo kaznovana. Paypal bo dobil sporocilo (dopis?) iz sodisca, da naj posreduje podatke o tistemu uporabniku, ko bo sodisce imelo te podatke bo treba samo se dokazat, da je denar dobila kot placilo za dobrino in ne kot darilo. Mastna kazen ji ne uide zaradi goljufije, dela na crno in neprijavljene dejavnosti.

Kot si že sam napisal + specializirano tožilstvo + Interpol in še kakšna finančna policija.
Na koncu bo goljuf še vesel, da ti ni izmaknil npr. 21 EUR, ker takrat bi mu pa ti šele zakuhal! Res si hud!
 
  • Haha
Reactions: McGiver