Golf na dopustu

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.792
273
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Rad bi videl enga ki bo 140 dni smučal :)
tudi 5/7 je skoraj nemogoče, razen če nič ne delaš, samo potem pa ne gledaš na stroške

Jst sm srečal tazga penzionerja na Krvavcu... je reku, da edin ob nedeljah ne smuča, ker je gospodov dan,... No, najbrš ni lih 140dni, glede na slo.snežne razmere...je pa ogromn...
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Ja dobr, jest govorim o zaposlenih,... tam je poomje da max 70 dni.... če mas pa familijo s kaksnimi otroki, pa še manj
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
uu si težek..ti si itak prepričan zmotno, ampak bom napisal za druge, ki "ne vedo"

letna konjice 700€(vir njihova spletna stran) - pri 250 dnevihje to 2,8 € na dan igranje

če si član 550€ (2,2 € na dan)...

smučanje pohorje ki je recimo primerljivo z tem igriščem, pač bolj leva scena cca 500 € 100 dnj..je to 5 € na dan...

WTF malcom...

dolomiti skipass sezonska 700 € 130 dni 5,3 € na dan
golf unlimitec 34 golf igrišč. Ostanejo vsa, ki so bila do sedaj; tudi Kempinski Savudrija. 1460€ 250 dni 5,8 € na dan ( s tem da na nekaterih igraš lahko celo leto ne samo sezono)

pa smo tu nekje..


Karta na tirolskem je 366e, 250km prog, 130 garantiranih dni. 2,8 na dan.
Sezonska za golf v .at je 1200. Mislim da 200 dni. 6€.

Pa da se opremiš špar program je 500 matematike. Pri golfu si petino dal samo za šuhe, pa petino za vozek, kaj si boš pa zaj s 300e kupil?
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Rad bi videl enga ki bo 140 dni smučal :)
tudi 5/7 je skoraj nemogoče, razen če nič ne delaš, samo potem pa ne gledaš na stroške

Ko mas sezonsko karto to ni isto kot pa ko kupiš celodnevno in moreš 9 ur skijat da boš ja not spravil.

Jaz sem včasih tečen, pa poknem samo 1000 vertikalnih, včasih se mi pa da pa jih v štirih urah butnem 6000.

Čist odvisno kak si razpoložen, jaz sem načeloma zelo blizu doma, in ga šetnem na skibus ki vozi vsakih 20,
odpeljem eno urco in grem domov. Če nas je več, pol ponavadi ostanemo, sploh če je hudo vreme, danes smo
ravno naleteli na tako petardo, da nas ni blo za dobit k šanku, kajšele k mizi da bi jedli. Večinoma pa ko se pripeljem
domov, niti avta ne vglasnem, namečem not in grem. Je pa res, da če je qrc vreme, da se morem malo sam sebe
posilit da pa te le grem za kako uro. Ko si enkrat gori tak ni več nič težko, le tja je včasih manj interesantno it....

Pojem kosilo, pol pa se gledam sam sebe; Alter-Facebook/na pir s kolegom/beli valovi ponavadi je kombinacija zadnjih
dveh, alter pa zvečer
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.948
10.364
113
pa dobro, sej si ugotovil, golf ni zate, niti smučanje, ti si border...drugorazrednik pač.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
malcomx: vem akko je z letno, mamo Koroško,.. samo mi še zmeraj ni jasno kako nej bo službi 8-16 preživim 130 dni na snegu
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Od 16-18? Nimate nočne smuke? Načeloma je ta do 23te...
Tako skijat nemores 130, nemores tut golfa igrat 200, od 200tih jih recimo v LJ 80 dežuje, 30 pa je oblaænih in mrzlih za popizdit.

Al kaj hočete? Da rečem da je golf cenejši šport? Ja ok, pol pa je cenejši no kaj naj...


Dam vam 800€ budgeta, pa me obujte in oblečite in nabavite desko in letno karto za pohorje, in za isti denar me obujte in oblečite
in kupite vse potrebne palice za začetnika, voz, žogice, licenco in pa letno karto, recimo za ptuj.
Sodelavec se ravno odloča da z naslednjo sezono nebo več igral golfa oz. si nebo kupil sezonske, ker enostavno tu ni matematike...
Pa skija vsak dan, vozi motor, hodi na jadranja, pa pravi da pri golfu fun/money ne pride nikakor skupaj, ker je enostavno predrago
za malo žogice nabijat po fildu.


Men se zdi, da če reče malkom, da je F1 dražji šport od pinkponga, se vas bo tu najdlo ene 3-4 sajkekov in evrokratov, ki bodo
trdili da nimam prav.


F1 je dražja od sedenja doma. Anyone interested to argue?
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
pa dobro, sej si ugotovil, golf ni zate, niti smučanje, ti si border...drugorazrednik pač.


Sorry da nisem tolko high kot ti, al kaj ti naj rečem da bo vredu, se ti tut opravičim na PM če želiš. Lahko te pa tut v PM pošljem,
po izbiri. (glede na mojo kontraverzno naravo, si že na dobri poti v PM, ampak nisem še nič rekel)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.948
10.364
113
BMK zate, moji posti so tu zaradi drugih, da vidijo širše. Jaz počnem oboje, smučam in golfa pa še kaj. Tako da vem kako je s tem. Ti pa samo bordaš...tako da 2nd liga. in zato me BMK.
evil.gif
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
No, vidim da ste ponovno obudili temo...

Danes sem bil na Smledniku, prvih 70 udarcev, zadeva je res zelo zanimiva! Me je kar potegnilo...
Samo tako na oko, pomoje potrebuješ par mesecev vaj da si za na igrišče...

Spomladi GZS ponuja neke tečaje za 99e (10ur) ampak to je definitivno premalo...
Pa za začetek itak dobiš palice tam, čez čas si pač kupiš sam tistih 5 nujnih...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
VSe je odvisno kolko igraš... če boš redno sekal po žogah, boš lahko poleti že hendikep nižal...tam v prvi sezoni lahko prideš do 36 komot, treba pa je fejst vadit in bit dosti na igrišču.

teh 99 € je bolj tak, neka salabajzerska ideja za spodbudit zanimanje (golf pač ni za vsakega). Definitvno je premalo, moreš še sam dosti volje in igre vložit. Je pa to katastrofa za golf, ker se je etika na igrišču v zadnji 5 letih od kar igram ZELO poslabšala...
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Aha. Nudijo tudi nek tečaj za cca. 370e (22 ur pomoje) od katerega bi pomoje odnesel vsaj nekaj. Vendar pa je bil baje lani zgolj 1 (EN) kandidat za ta tečaj in ga niso speljali(je za 4 osebe). Tako da upam da bo letos stanje drugačno
smile-1.gif


Žal pa ne poznam nikogar ki igra golf da bi lahko kakšno rekel z njim...
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
vaja vaja vaja... kot pri vsaki stvari... z s tem 99€ tečajem, še palce ne znaš prav držat... ampak okej se pa zabava lahko prične.

hepan, več igralcev, več sranja, Tako pač to je. Ampak dosti je odvisno od igrišč, koliko pač tolerirajo.. se mi zdi da na ptuju je kar red.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
diablo...ja saj mas prav, vec ludi vec nereda...sem upal da bo na golfu drugace :D, pa je postal tak ljudksi sport kot tenis :D...

ma na ptuju je odvisno kdo si...so me ze tudi (lastniki letnih kart) tak izivcirali, da sem po 9 luknjah sel domov..je pa precej odvisno od dneva tudi...sem lani avgusta 1x igral na Ptuju pa so otroci-najstniki (kao premium staršev) v flajtu 6 komadov z dvema setoma opreme igrali kar v japonkah in sandalih, lezalil na greenu, se drli kaka lepa trava in opletali po drugih luknah ... je priso mimo sepajoci ranger, se samo nasmejal pa sel dalje...meni je najboljse na bledu pol moravci, arboretum, otocec...lipica je ze spet malo posebna :D

btw. letos bi se res mogli zmenit pa naredit kaki mini alter turnir, glede na to da je zgleda kr nekaj igralcev