Golf na dopustu

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Zadnje čase malo gledam AI ponudbe v Tuniziji, Egiptu, Kanarskih, in opažam da je povsod ogromno golf igrišč. Nikoli nisem igral golfa me pa mika že dlje časa in se spomladi po vsej vrjetnosti vpišem v tečaj v SLO in pridobim dovoljenje za igro.

Torej nekam bi šel za 14 dni in bi si tam sposodil opremo (svoje še nimam nič) in s kakšnim inštruktorjem začel prve korake
smile-1.gif

Ima kdo o tem kakršnekoli izkušnje?
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
A nisem vceraj videl, da isces nezahtevno sluzbo brez odgovornosti, danes bi pa Golf igral? Eh? Sorry, ampak.... A si ga lahko privoscis? Tee za eno osebo je tam, 30+ EUR...

Sicer pa, priporocam tecaj v Sloveniji... Ker ti bo verjetno lazje razumet vsa pravila, ce ne znas tekoce jezika, v katerem bi imel instrukcije v tujini. Na Golf portalu bos nasel spisek instruktorjev in klubov, ki ti lahko pomagajo pri pridobitvi licence, vendar pa bos moral po tem (pise sicer 99 EUR, v resnici je bolj... 250+) Se postati clan kluba - clanarine so od 100 EUR naprej.

Izposoja opreme... Cevlje kupi svoje
smile-1.gif
Palice so okoli 30 EUR/dan - lahko tudi manj, odvisno od igrisca in kvalitete palic - zogice pa za zacetek poisci na eBayu (Lakeballs).

Za obleko ti nihce ne bo tezil na zacetku, ampak... Bodo pa, ko bos imel licenco. Skratka... Prvo leto, skupaj z zacetniskimi palicami... Racunaj z 1000-1500 EUR...

BI se igral golf?
 
Nazadnje urejeno:

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Od kje si?
V Avstriji sem dal za tečaj in izpit 99 EUR.
V Turčiji računaj okrog 200 EUR.

S tem, da igranje v Turčiji stane 50+ EUR (greenfee) na dan (odvisno od igrišča, bolje je vzet paket Igrišč).
Pa na vsakega ravno z osnovnim znanjen ne moreš (mogoče sedaj v januarju ali pa dobiš nemogoče tee time).

So pa praktično vsa igrišča vrhunska (bil sem na vseh). Oprema ni problem, potrebuješ samo hotel v Beleku, ker so vsa igrišča tam na kupu, razen igrišča Lykia Links (30 km).

Če še te kaj zanima, vprašaj.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
What?

Jebat ga, ni poceni. A naj se zlazem pa mu recem da je golf cist poceni ljudski sport, ki ga lahko igra vsak z nezahtevno sluzbo za 400 eur na mesec?

"Iščem neko popolnoma neodgovorno, nezahtevno delo, brez nočnih za minimalno plačo... Kakšna delovna mesta bi prišla v poštev? Mogoče vratar, delo na recepciji... "

Sorry, ne probam bit elitist, ker mi gre povprecen "Smedlnican" orenk na ledvice, ampak, really? Really, really? Golf?
smile-1.gif


Sicer pa, stupid me, zakaj se sploh ukvarjam z mbiziljem?
smile-1.gif
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Stvar je taka da denar načeloma ni ovira, imam neko poslovno idejo (nič nelegalnega
smile-1.gif
), ampak zaenkrat ne bi pustil službe...
Pač hočem imeti nekaj 100% konec meseca, če moja ideja ne bo uspešna
wink-1.gif


edit: @sole: hvala za informacije
wink-1.gif
Najbližje mi je Bled in tam mislim začeti... A če nabavim tu oblačila pa grem tja brez znanja bi šlo ali raje ne?

Pa spomladi po vsej verjetnosti prodam cestaka, ker se mi ne ljubi več ukvarjati s policijo in bo za vikende čas za golf.... stroškovno je pa motociklizem-golf pomoje tudi tam tam...
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.948
10.364
113
golf je kot smučanje, v bistvu je skoraj cenejši, (je pa oboje še vedno nadstandartno)..pri smučanju je edino plus to, da ni problem nekje "vjagat" smuč opremo.

za turčijo boš potreboval nekaj prakse ker: rabiš ponavadi določen HCP, kar v bistvu še ni tak problem.. če ga boš pa sral na igriščih tam,(ker je ponavadi gužva, in se štarta na 10 minut) je zadeva bolj resna in stroga.. tako da če si začetnik, ne priporočam takšnih golf potovanj v "neznano".

marjan, golf počitnice ohrani zaenkrat v lepem spominu.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
golf je kot smučanje, v bistvu je skoraj cenejši, (je pa oboje še vedno nadstandartno)..pri smučanju je edino plus to, da ni problem nekje "vjagat" smuč opremo.


Kako pri PM je kot smučanje ali celo cenejši? Ti piješ?

Za karto za celo sezono za celo Tirolsko sem dal 466€ (lahko pa vzames cenejšo opcijo 366€ in imas nekaj manj smučišč),
opreme razen helme in kamere nisem kupoval, če pa bi pa so cene v .at direktno pod smučiščem take: (sodelavec se je cel oblekel
in opremil)

- Skije 600€ (vzel višji rang, bi šlo za 350 komot)
- Vezi 150
- Palice podarili
- Špegli (Scott) 70€
- Helma Dainese 160€ (je dejansko ne rabiš, mi2 sma si jih kupla zarad kamere pa še to skoraj najboljšo možno)
- Spider komplet 700€ (vjagal nek predlanski model z hudim popustom, majo pa komplete od 80e naprej tudi

Tu je zapravil recimo 2k, stem da je kupoval top robo kaj so jo meli v ponudbi (razn špeglov, te je kupil kiri so mu najbolj šli k ostalemu) Bi pa se dalo za 700€ tut skoz prit s čist solidno opremo ki bi služla še 10 let brez problemov in brez da bi bil kot seljak.

Pri bordih pa je tako, za 500€ si obut, vezi, bord, oblečen, skratka vse, in imas potamalem 10 let spet mir no.


TaylorMade R11 je 300€ pa ne v trgovini, pa ni to niti 5% od celotne opreme (čevlji,....) kje še je licenca, sezonska karta,
nevem kok je na ptuju, v .at je pod 1000 ni.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.948
10.364
113
vidim da nimaš pojma (nič čudnega)

ti bom napisal najcenejšo varianto golfanja (nižje recimo ne gre - z novo opremo)
izpit: 99€
članarina v manjših klubih 100€ (posebnih pristopnin ni več ali pa recimo 50€)
golf obutev 50 do 100 €
palce, voziček, torba-recimo nek wilson starter pack cca 300 € do 400 € (novo) maš kakšne šugave zadeve še manj
zdaj pa gremo še igranju, letne karte od 400 € dalje na manjših igriščih... ptuj je imel od poletja dalje mislim da celo 200 € letno...

skupaj brez igranja (to je pač stvar posameznika) za štart rabiš cca 600 €, potem pa vsako leto 100€ (s tem da imaš tu noter vsaj par turnirjev in 100 e zagotovo dobro vnovčiš) plus igralnine na leto še dodatno, odvisno koliko igraš.

toliko o tem koliko je kaj dražje

mene je samo lani teden smučanja brez opreme prišel cca 600 €, pa se nismo preseravali.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Glej, z Malcomom se kregas...
smile-1.gif
Po njegovo rabis takoj TaylorMade palice, custom putter od Mizuna, Dunlopove Topline cevlje, etc., etc...

Ti ne stekas da moras zafrajerisit na igriscu! :D
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
vidim da nimaš pojma (nič čudnega)

ti bom napisal najcenejšo varianto golfanja (nižje recimo ne gre - z novo opremo)
izpit: 99€
članarina v manjših klubih 100€ (posebnih pristopnin ni več ali pa recimo 50€)
golf obutev 50 do 100 €
palce, voziček, torba-recimo nek wilson starter pack cca 300 € do 400 € (novo) maš kakšne šugave zadeve še manj
zdaj pa gremo še igranju, letne karte od 400 € dalje na manjših igriščih... ptuj je imel od poletja dalje mislim da celo 200 € letno...

skupaj brez igranja (to je pač stvar posameznika) za štart rabiš cca 600 €, potem pa vsako leto 100€ (s tem da imaš tu noter vsaj par turnirjev in 100 e zagotovo dobro vnovčiš) plus igralnine na leto še dodatno, odvisno koliko igraš.

toliko o tem koliko je kaj dražje

mene je samo lani teden smučanja brez opreme prišel cca 600 €, pa se nismo preseravali.

Ma ja nekak se strinjam s tvojim izračunom, s tem da štart palce od wilsona recimo stanejo še manj :D, šuhe dobiš za 50 € na ebayu (jaz sem nabavo adidas, prej mel ecco pa so razpadli)

v bistvu pa me zanima kje si vido 200 € na Ptuju za poletno karto? nazadnje ko sem gledal je bla preko jurja pa to za dneve med tednom

Je pares da, ce mene vprasas porabim pribllizno enako za golf kot za skijanje..karta je pac med 30-60 €, potem je tedn golfa v tujini, s tem da mam za skijanje najboljšo opremo, za golf se pa nisem preveč izprso. Jaz i tam reko kakega 1,5 k€ za vsak sport pa je to to


Malcom pa tak je zgodba za sebe...on bi zacetniku dal palco, ko jo lahko natjunas an sebe...cena pa je tak ubijalska..zacetnik tako palco prej unici kot uporabi...

Aja odpiralcu teme seved odsvetujem začetniško igranje na BLEDU...polno preseratorjev, ki se obnašajo kot da je igiršče njihovo, frajerisanja, gnjavljenja, tožnja rangerjem ipd.... s tem da sedaj ko ni vec jodlarskega direktrja da je malo boljse...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.948
10.364
113
pobrkal, 400 € je bila letna od julija dalje, kolegi so jo lepo izkoristli, to je 10 navadnih green feejev..

drugače pa je dosti akcij in takih in onakih variant da lahko poceni golfaš, pa tudi verjetno kje smučaš..

ampak bottom line, smučanje ni cenejše, na trenutke se mi zdi dražje, vsaj pri nas glede na to kaj se nudi na strminah (nič).
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
ma ja jaz se kr redno posluzujem akcij...te so zmaga in golf nardijo izjemno ugodno...se najraje imam popoldaneske varijante..livada al pa ptuj...ko jelbizu :D

drugace mas pa tukaj dobro stran...cene so smesne sploh za tuja igrisca

http://www.golfhappyhour.com/01_de/
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
malcomX ga spet serje, kdo je zadnjič videl dilce brez brez integriranih vezi...(turne ne štejte zraven, ker smo turjaki specimen bedakov )
Zelo luštne dice Elan Amphibo 12 ali 14 se dobi za 450-500 eurov.
Pancarj Tehnica ali Atomic solidni manj kot 100 eurov,http://www.metro.at/german/pages/home.cfm
Palice mala malca 15-25 eurov
Čelada, pametna stvar če srečaš bordarja v podobi malcomX, en podoben [censored] me je zrušil, ko je padel čez kup nastreljanega snega v Ischglu.
Smučarski komplet pa zopet Metro ,http://www.metro.at/german/pages/home.cfm
Komplet je poceni, karte tudi niso strašno drage če porabiš kakšno akcijo nprhttp://www.skipasstravel.si/index.php?subpageid=16&lang=sl
Kolikor pa porabiš še zraven,je pa odvisno od vsakega posebej.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
pobrkal, 400 € je bila letna od julija dalje, kolegi so jo lepo izkoristli, to je 10 navadnih green feejev..

drugače pa je dosti akcij in takih in onakih variant da lahko poceni golfaš, pa tudi verjetno kje smučaš..

ampak bottom line, smučanje ni cenejše, na trenutke se mi zdi dražje, vsaj pri nas glede na to kaj se nudi na strminah (nič).


Glej, karta na tirolskem te stane 366 evrakov, in imas garantiranih 130 dni smučanja, načeloma pa skijaš od decembra do aprila,
dnevno ti to znese cca 4€ če hodiš vsak dan; cel dan.


Ponudi mi enako matematiko za 100 dni golfanja, 3 ure na dan. Ne pridema niti z 1500€ skupaj, (to je 1200 več od moje karte)
Ne pozabi da ni licenc, izpitov, peečke materne, kupiš exrendaskije za 200€, ranga novih 600, kupiš nov kombinezon za 100,
palice za 50, špegle za 20 in lahko greš. Pribijema karto in skijaš celo sezono za 600-700e. Tu pri golfanju nimas niti letne karte,
kajšele opreme.

Golf je dražji od smučanja, pa če primerjama golf v albaniji z smučanjem v Aspenu. Pri nas pride samo položnica 1200, pa je to to.
Za skijanje letos sem pa porabil 600e, stem da sem kupil nove cote, kamero, helmo, špegle in karto. In sem na snegu 5/7ih dni.
Kolko se gori zaje in zapije je pa durga pesem, ampak to vsak zase.

Pri moji naravi v soboto; kavica, kavica, kavica, pijača, malica, pijača, pijača, kino, diskoteka, klub, diskoteka, sem ugotovil da prihranjam enormne količine denarja odkar pijem 1x na mesec ostalo pa morem bit fit za sneg.

 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Bullcrap.

Dobiš ex-rent dile (ne sfukane ampak take ki so jih amortizirali cenovno, sepravi so ble 20 dni zunaj) ti lahko slikam lokalnega ski-dilerja,
dobis 500-700 skije še zdaleč od odsluženih za 230-250e, palice ti šenka.

Da se nekdo pripelje gol in bos, gre v lokalni border/ski shop, je oblečen, obut z renta bordom in karto za min 100 dni skijanja
za 500e. Skijarska varjanta je 700e. Če pa rentaš za 3 mesece pa so nove skije, nove palce, nova čelada, novi špegli cca 200e,
plus karta 366, torej 600 z parimi kuhanci in hotdogi vred. Skijas vsaj 80x. To je 7,5e na dan da skijaš 100 dni z popolnoma novo
top opremo. Hendikepiraj 100 dni za ta dnar. Si jedva pokril avtek in šuhe.


Počasi mi bote prišli z matematiko, da je odbojka dražja od golfa. Primerjam matematiko mene in sodelavca z matematiko od kolega in soseda, ki se 3x na teden vlijeta + diskač in taksi, pa mecečno pokneta tolko kot mi2 v celi sezoni. (ok, mi2 tut ne manjkama za šankom,
ampak to spet vsak zase ve koliko in kaj, tut mi2 plačujema na branštadlu 9e za meni, pa bi lahko jedla sendviče z nahrbtnika)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.948
10.364
113
uu si težek..ti si itak prepričan zmotno, ampak bom napisal za druge, ki "ne vedo"

letna konjice 700€(vir njihova spletna stran) - pri 250 dnevihje to 2,8 € na dan igranje

če si član 550€ (2,2 € na dan)...

smučanje pohorje ki je recimo primerljivo z tem igriščem, pač bolj leva scena cca 500 € 100 dnj..je to 5 € na dan...

WTF malcom...

dolomiti skipass sezonska 700 € 130 dni 5,3 € na dan
golf unlimitec 34 golf igrišč. Ostanejo vsa, ki so bila do sedaj; tudi Kempinski Savudrija. 1460€ 250 dni 5,8 € na dan ( s tem da na nekaterih igraš lahko celo leto ne samo sezono)

pa smo tu nekje..
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Rad bi videl enga ki bo 140 dni smučal :)
tudi 5/7 je skoraj nemogoče, razen če nič ne delaš, samo potem pa ne gledaš na stroške