gibanje cen stanovanj v prihodnosti

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
lahko greš pa na 10 let in kupiš hiško na perifiriji, pa še kvaliteta življenja je višja, tudi za otroke. Ampak.... stvar osebne preference.. očitno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.371
5.405
113
no dej, tole je več ali manj vrednost parcele + komunalca, ki je v teh koncih resda na pol zastonj, če me spomin ne vara. Mrbit se bolj splača iskat po parcelah potem.

Še vedno poceni seveda, ampak v čefurski blok se seliš , sem pa ne. Tle moraš tole še podreti pa kaj drucga narediti za preostanek denarja in biti nekje tačas.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
no no, ni tako hudo. sicer vidim da so tudi te kočurine zrastle cene, vem da pred pol leta si dobil v okolici povsem za vselit hišo v rangu 70k€. verjetno pa čez čas kakšni posegi na strehi in podobno...a še vedno precej manj kot 200k€ kot za foglež v lj. Pika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Banke zaprosijo tudi za izpiske, da vidijo kam denar gre. Lahko imaš 700€ za najemnino in 300€ za avto. To je jurja stroškov, ki se jim morebiti ne moreš ogniti. In to upoštevajo, če moraš poleg tega se kredo plačevati.

Če pa potem najemnine več ni (kupiš stanovanje in se takoj seliš) avto bo pa v 2 mesecih odplacan ali to namignejo, da bi bilo fajn, če bi bil, ker ti kreda/lizing niza kreditno sposobnost... Imaš pa takoj jurja več. Krede pa najbrž še kaj manj kot to.

Njih ipak zanima ne samo zakonski minimum, ampak ali upravičeno lahko pričakujejo, da bos lahko plačeval ali ne. Zaenkrat se jim hvala bogu se ne da kaj dosti zafrkavati z nepremičninami.

Upoštevajo tudi dodatek za nadstandard. Včasih prav iščejo, da ne bi dale denarja od sebe.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.371
5.405
113
upoštevajo marsikaj, v to kar pišeš tudi pade to, da ne dajo nikdar več kot 50% od plače, minimalna gor ali pa dol.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
in strinjam se s teboj da je potrebno regulirati do te mere da so stanovanja dostopna sirsemu krogu prebivalstva. Sem pa proti da se gradi javna najemna stanovanja. Ker je to bullshit. Bolje folku omogocit dostopna stanovanja za nakup.
Večina Evrope in ZDA se s tabo ne strinja. Posebno v mestih je večina stanovanj najemnih, na Dunaju in verjetno še kje drugje celo javno najemnih.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.725
6.327
113
Večina Evrope in ZDA se s tabo ne strinja. Posebno v mestih je večina stanovanj najemnih, na Dunaju in verjetno še kje drugje celo javno najemnih.
Ko v to debato pripeljes ZDA je ocitno da enostavno slabo poznas tematiko.

V ZDA je "housing" povsem drugacen kot v evropi ali sloveniji. Od tega kaki so donosi pri flipingu, multiapartment rentanju itd, do stroskov in nacina gradnje. Na koncu je tudi financiranje precej drugacno, zato tam "housing" lahko povzroci svetovno gospodarsko krizo, docim jo v sloveniji ne more.

Namesto da Dunaj forsiras z javnimi najemnimi stanovanji bi lahko kot dobro prakso omenil npr da lahko mlad par v avstriji dobi porostvo drzave za nakup stanovanja in so sta po 15 letih ven iz kredita. Samo so tudi place drugacne itd

Enostavno bo treba dojet da zastonj kosila ni, da drzava denar nekje mora dobit in da tega denarja ni neomejeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Ne, ne. Tole je blo. Pa neki župan tam severne primoreske je neki klaftral da to podpira in iščejo vire financiranja

 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ne, ne. Tole je blo. Pa neki župan tam severne primoreske je neki klaftral da to podpira in iščejo vire financiranja

Ne izgleda slabo sicer ... ampak od izvedbe do realizacije je dolga ...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Če sem prav slišal na TV, naj bi častla občina. Zagotovila zemljišča in jih komunalno uredila. Drugače pa za vpis v ZK moraš tudi biti lastnik zemljišča, samo bajte ne gre kot včasih. Sem nekaj let nazaj kupil garažo, ki je stala na občinski zemlji, ter bila davna leta nazaj zgrajena z soglasjem občine. Prodajalec je moral najprej od občine kupiti zemljišče (občina mu ga je šenkala, ker je že dolgo v tej rabi), vpisat v ZK, ter nato kupoprodajna in prepis, ter ponovni vpis v ZK na moje ime
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Če sem prav slišal na TV, naj bi častla občina. Zagotovila zemljišča in jih komunalno uredila. Drugače pa za vpis v ZK moraš tudi biti lastnik zemljišča, samo bajte ne gre kot včasih. Sem nekaj let nazaj kupil garažo, ki je stala na občinski zemlji, ter bila davna leta nazaj zgrajena z soglasjem občine. Prodajalec je moral najprej od občine kupiti zemljišče (občina mu ga je šenkala, ker je že dolgo v tej rabi), vpisat v ZK, ter nato kupoprodajna in prepis, ter ponovni vpis v ZK na moje ime
Aha, pol gre za gešenk, dobesedno.
Me prav zanima, kdo bo pri nas kdaj kaj šenkal? Bodo spet modre kuverte letele, da bodo sploh lahko prišli do hišk (če sploh tisti, ki jim je to v osnovi namenjeno)