gibanje cen stanovanj v prihodnosti

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.939
6.634
113
Preberi 255 ZGD. Pa brez strahu, sem zakljucil polemiziranje s tabo v pravnih temah, ker z vami instant ali Mb ali ljubiteljskimi pravniki nima smisla.....
Ti (kakrsenkoli) pravnik pa preberi cel zakon ki ga navajas (pa pravilno je ZGD-1, ker ZGD ne velja vec) in bos videl da to velja samo za organe vodenja in nadzora v delniskih druzbah.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.974
1.234
113
...za katere je slo v izpostaljenem primeru....

Pa tudi navajanje zakonov prepusti nam, ker pravila niso taka, kot si jih prebral v neki skripti, tako kot šesti odst. 215 zkp NE pomeni, da ce se nekaj uporablja smiselno, da se poimenuje enako. Ampak to te je pošolal že oni tam. Zdaj pa res adijo...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.939
6.634
113
Govorila sva o dovoljenju za opravljanje funkcij s strani BS. In nekje vmes si postavil trditev da obsojeni ne morejo biti na nobenem vodstvenem polozaju, kar ne drzi. To si utemeljeval s prepovedjo ki velja za delniske druzbe, ki pa (glej ga no zlomka) niso edine gospodarske druzbe v nasem pravnem sistemu.

glede zkp pa ne skrbi, kazensko procesno pravo je bilo eno od dveh (ja samo dve, vem neumen zabit policaj) desetk na faksu. In hisni preiskavi vozila se tako rece ker tudi na odredbi pise: odredba za hisno preiskavo, nato pa je navedeno cesa (torej vozila). Lahko je se odredba za osebno preiskavo in odredba za pregled in preiskavo elektronskih naprav.

lahko pa pripnes kako anonimizirano odredbo sodisca iz katere bo razvidno nasprotno in mi bos dokazal svoje. Al pa kakega kolega s faksa (ki ima danes svojo pisarno in dela kazenske zadeve) vprasaj.

Ampak si pa dolgo zdrzal, bravo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.154
804
113
Ali je kdo v zadnjem casu jemal kredit? Kaksna je fix OM? Trenutno se oglasujejo 3,7-3,8% na 20let. Koliko ste uspeli iti dol? Spremlja kdo ECB in napovedi za naslednjega pol leta?
kak mesec nazaj sem začel malo tipati za nakup hiše in ker je na oglasni deski naše firme visel papir, kako nam NLB ponuja ugodne kredite, sem poklical referentko. poslala mi je spodnjo ponudbo in omenila, da ko bom imel izbrano nepremičnino, naj se še enkrat oglasim, ker se lahko od tipa nepremičnine obrestna mera še kaj zniža
1722350705802.png
 

Priponke

  • 1722350652190.png
    1722350652190.png
    100,8 KB · Ogledi: 7
  • Všeč mi je
Reactions: tgrzan

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.790
273
83
Največja slovenska vas
kak mesec nazaj sem začel malo tipati za nakup hiše in ker je na oglasni deski naše firme visel papir, kako nam NLB ponuja ugodne kredite, sem poklical referentko. poslala mi je spodnjo ponudbo in omenila, da ko bom imel izbrano nepremičnino, naj se še enkrat oglasim, ker se lahko od tipa nepremičnine obrestna mera še kaj zniža
Poglej priponko 89919
Hvala za info. Sem dobil info, da naj bi imela NLB eko/zelene kredite, za nizko energetske gradnje, v rangu 3,3% na 20let.... ce bos dobil kaksne konkretne info, bom hvalezen, ce jih delis (lahko tudi zs).
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.394
505
113
Kar se NLB-ja tiče imajo kar mal nenavadne pogoje okoli gradnje. Financirajo samo pri določenih gradbenih podjetjih (imajo spisek), večinoma so pa to ponudniki montažnih hiš. Sam sem iskal ponudbo za rastočo hipoteko in NLB tega sploh ne ponuja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.088
5.927
113
To je NLB spet posebnež, ja... Ze 10 let nazaj je bilo tako. Rastoce hipoteke ne poznajo. Vzames en kredit, pa potem s tem nekaj naredis in vzames drugega - ali zraven, da imas dva ali pa dovolj velikega, da poplacas prvega + kar se ostane od gradnje... Minus je seveda, da to za seboj potegne dvojne stroske odobritve, dvakrat notar, ce je prvinskucajno s fix obrestno, se penali za predčasno poplacilo, se se izbere druga opcija... Kar nekaj...

Ne vem pa kako je bilo z razmerjev keš vs plačila racunov, me je ze prej ven odneslo... Glede na prejšnji post, raje ne vprašam.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.939
6.634
113
V tvojem postu je ena netocnost. NLB nima pogodbene kazni ce predcasno poplacas kredit s fix obrestno mero. Edini v Sloveniji in tega tudi nikoli ni imel. To ti bodo tudi z veseljem povedali ker se glede tega dejansko razlikujejo od ostalih bank.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.088
5.927
113
No, to je potem ena velika prednost... To takrat dejansko ni bila debata, ker so bili krediti s fix obrestno mero totalno nezanimivi in jih sploh ponujal nihce ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.790
273
83
Največja slovenska vas
Moram potrditi trditve Apolla. Nobenih stroskov predcasnega poplacila pri fix. Pri temu eko kreditu, ni stroskov odobritve in ni stroskov cenitve in izdelave energetske izkaznice, tudi ce das hipoteko na drugo nepremicnino. V enemu trenutku se zdijo celo ugodni. Edino zivljensko zavarovanje imajo drazje kot tuje banke, vendar ne pogojujejo, da vzames pri njihovem ponudniku.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.088
5.927
113
Vedno velja, da gres se na kako banko, pa primerjas. Samo z eno ponudbo ne mores vedeti, ali je OK ali ne. Lahko, da bo se zmeri najboljša - potem pac tam vzames.

Zdaj, ne vem koliko je to se aktualno, ob prvem kreditu se težili durh na durh, pri refinanciranju ni bilo vec tok vazno, zdaj spet ne vem, kje v tem ciklu so - koliko banke tezijo z zivljenjskimi zavarovanji, varcevanji, minimalnimi bancnimi paketi (pri partnerski zvezi - a morata oba presedlati banko, cetudi je kreditojemalec eden). Sploh slednje, ce je kreditojemalec eden - ali mora biti drugi porok. Kar naenkrat, ceprav eden plačuje, postaneta lahko kreditno nesposobna za kaj drugega.

In seveda - pri nakupu stanovanja/hise ni tok vazno, pri gradnji pa - ali dobis denar na svoj TRR ali bodo oni racune placevali izvajalcem.

In pa, kako je z delnimi predčasnimi poplačili. Ene banke so to brezplacno naredile zgolj, ce so znizale anuiteto, rocnost pa ostane. Ce si hotel pa anuiteto obdržati, pa rocnost skrajšati, pa je bilo treba doplacati. Lahko je komu semantika, lahko komu dealbrejker.

Veliko tega je, kjer imajo lahko take pogoje, da rajsi kje drugje vzames, s kako odstotno tocko več, pa je se vseeno ceneje na koncu.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.939
6.634
113
KSZ
Se za obcutek kako je v drugih drzavah EU

Spanija, hipotekarni kredit rocnost 20 let, znesek 300k eur. Fix OM 3.7%, ki pa se zniza ce izpolnjujes njihove pogoje: vsi prihodki morajo it na njihovo banko in nepremicnina mora biti zavarovana preko zavarovalnice ki jo ponudijo oni. Skupaj popusti nanesejo 1% kar pomeni OM 2.7%
Predcasno poplacilo je 3% pogodbena kazen.

ne bom spekuliral ali so potem zavarovanja za nepremicnino drazja ali ne ampak tudi pri nas vcasih banke porivajo svoje zavarovalne produkte oz imajo pogodbe z zavarovalnicami in jih skusajo strzit. Ampak IMHO vecja kot je drzava cenejsa so financiranja za drzavljane
 
19. jul 2007
2.802
1.529
113
"v našem glavnem mestu vsako enajsto stanovanje prazno, razkrivajo najnovejši podatki Elektra Ljubljana, ki meri porabo elektrike. Po zadnjih podatkih je takih stanovanj v Ljubljani skoraj 11.400"

 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.228
3.803
113
Ljubljana
hmpg.net
Nekdo, ki ne plačuje davka na nepremičnine, ima višek denar, obresti na depozit so pa 0.5%, kupi nepremičnino.
Nekdo, ki ne plačuje davka na nepremičnine, pač pusti prazno stanovanje.