Gearbest WTF?

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
Dear Customer
Thanks for your order order at Gearbest

Your order is now ON HOLD , we need to complete this one-time verification.
This is a standard anti-fraud check for online payment,please check our website for more details here :

http://www.gearbest.com/about/verify-payment.html



We will process your order as soon as we receive the payer's ID confirmation.

1) 1 color photo of your identity card or passport or driving license
The photo must show clearly, the full name, expiry date, signature and address if applicable.
You can hide the date of birth and document number for you your privacy.

2) 1 credit card photo of the card used for the payment
For your safety , please just show the cardholder's name,the expiry date and the last 4 numbers.

Kindly make sure both attachments' size do not exceed 2 MB .

Please rest assured that we just want to make sure that this transaction was indeed made by the cardholder.
Our goal is to ensure this order's safety for both of us.
As we do not wish to delay your order please kindly reply us within 3 business days.

We look forward to hearing from you soon

Please feel free to contact us if you have any question, we are happy to assist.
Thank you very much for your understanding.
Best Regards.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.425
113
Bodi pameten in pobriši link, da se ne bo nasral še kdo...
aplauz.gif
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
To si s kreditno plačal? Zakaj? Pri paypalu teh problemov ni, pa še zaščiten si...
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Jaz nisem nič plačal
evil.gif


Samo svetujem, kje lahko preveri verodostojnost trgovca (spletne strani)
In ta stran zgleda več kot očitno scam. Ribarijo podatke ..
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Možno, vendar, če mi pošljejo tak mail, gre direktno v koš, celo brez preverjanja verodostojnosti.
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Letelo je na avtorja teme, ki je očitno plačal s kreditno kartico (ti pa si bil najbolj blizu miški za reply). "uuu" pa si si sploh prebral kaj hočejo? S temi podatki, ki bi jih "naribarili" ti ravno denarja z kartice ne morejo ukrasti...
 
Nazadnje urejeno:

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
Precej narocam iz kitajske, ponavadi majhne stvari in vedno placujem s Paypalom oz s predplacnisko kreditno kartico. Ponavadi kupujem na ali-expresu. Se ko sem se pritozil ker po 2 mesecih ni roba prisla, so mi vrnili denar. (Pa mi je bilo hudo ker je 3dni po pritozbi posiljka priromala preko ovinka)

Ce sem placal s PayPalom in od mene hocejo kreditno kartico, sem milo receno jezen.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
To pomeni, da so neurejeni in s takimi ni dobro poslovati.
Konkretno za to stran so zanimivi tudi komentarji (jeznih) kupcev ...

Za razliko od gearbest ima aliexpress boljše priporočilo,
malo so počasni, vendar zanesljivejši.
 

nik88

Pripravnik
28. maj 2015
231
0
16
"To pomeni, da so neurejeni in s takimi ni dobro poslovati."

Ti podatki, ki jih zahteva vedno več spletnih trgovin so namenjeni prvenstveno za zaščito samega kupca, da ne bi prišlo do zlorabe. Nekateri to razumejo kot scam, drugi pa se zavedamo, do česa lahko pride. Podobno tudi PayPal zahteva občasno verifikacijo, pa se noben ne buni. Sploh če si prodajalec pa želiš denar dvigniti z računa.

Iz podatkov ki jih zahtevajo ni mogoče ukrasti sredstev s kartice, je pa dovolj za verifikacijo kupca.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Če nekdo plačuje s paypalom, nimajo kaj zahtevati podatkov s kreditne kartice.

Morda za večjo verodostojnost lahko zahtevajo le fotke osebnega dokumenta, pa še kak račun za elektriko s tvojim naslovom.
Poleg tega pa lastnik spletne strani sam skriva svojo identiteto, kot je mogoče razbrati v scamadviser.com, tako da ...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Pri njih imam naročen telefon za 100€. Me prav zanima, če bo vse v redu. Plačal sem s Paypalom in zaradi tega upam, da bom dobil vsaj denar nazaj, če bodo kaj mučkali.
 

fritzz

Pripravnik
31. avg 2007
32
0
6
Maribor
V juniju naročil in plačal telefon z paypalom. Čez dobre tri tedne dobil obvestilo iz pošte da jim po mailu pošljem dokaz o vrednosti pošiljke. Telefon so poslali kot gift z vrednostjo 20 usd. Jaz imam z Gearbestom dobre izkušnje
 
Nazadnje urejeno:

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
Citat:
Uporabnik nik88 pravi:
Ti podatki, ki jih zahteva vedno več spletnih trgovin so namenjeni prvenstveno za zaščito samega kupca, da ne bi prišlo do zlorabe. Nekateri to razumejo kot scam, drugi pa se zavedamo, do česa lahko pride. Podobno tudi PayPal zahteva občasno verifikacijo, pa se noben ne buni. Sploh če si prodajalec pa želiš denar dvigniti z računa.

Paypal naredi verifikacijo tako da placas 1 eur in potem posljes iz izpiska (ki ga ima zgolj lastnik kartice) kodo njihove transakcije.

@Nik88, kako pa naj v praksi deluje ta zascita kupca? Ali naj bi bil naslov na osebni izkaznici enak naslovu kamor se posilja? Zgolj zelo redke drzave imajo naslove na izkaznicah. Razum preverjanju pri placilo po povzetju, kaksna pa je logika pri placilu v naprej?
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Prodajalec bi imel rad sliko dokumenta? Ce ze, potem verifikacijo dela ponudnik kartic, kjer te sistem po nakupu preusmeri na drug sistem kjer se vpise se dodatno geslo. Ne pa posiljat slik dokumentov na kitajsko (kjer se po moznosti vid se serijska dokumenta), identity theft ni hec...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Pri njih imam naročen telefon za 100€. Me prav zanima, če bo vse v redu. Plačal sem s Paypalom in zaradi tega upam, da bom dobil vsaj denar nazaj, če bodo kaj mučkali.

Takoj po končani predprodaji so ga poslali iz nizozemskega skladišča. Upam, da bo vreden svoje cene.
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.016
151
63
kako si pa uredil, da so iz EU poslali v Slovenijo? Meni so rekli da ne gre.