Garmin Nuvi 255

coyotee2014

Zelenc'
19. jan 2014
1
0
1
Pozdrav!

Prejel sem Garmin nuvi 255 (kakor piše na ohišju) in ko sem ga priklopil v avtu mi je javil, da so karte že stare.
Brskal sem nekaj na netu in se nisem znašel, katero mapo prenesti.

Prostora na napravi je samo 1,85 GB, zdej me pa zanima, kje naj najdem karte in ali moram kupiri SD in prenesti vse nanj, obstoječe pa zbrisati, al kako?

Hvala za morebitno pomoč.
Lp
bonk.gif
 

Staedtler

Zelenc'
24. maj 2013
18
0
1
Sam sem imel isto težavo, tako da sem na SD kartico kar preko Garmin Express-a posodobil zemljevide z verzijo
City Navigator Europe NT 2014.40

Ker pa uporabljam za Slovenijo AdriaRoute na SD kartici me zanima, če se da kako prenest AdrioRoute na SD kartico z posodobljenimi zemljevidi. Tako da mi ne bi bilo potrebno vedno menjat SD kartic. Če dam preprosto copy/paste mi Garmin ne prepozna AR zemljevidov.

Hvala.

LP.
 

Staedtler

Zelenc'
24. maj 2013
18
0
1
Originalno AdriaRoute mam ja. Samo ključa za odklenit pa ni nikjer napisanega na škatli oz. kakorkoli, ker sem zasledil v eni temi, da bi moral biti ključ zraven. Tak da si zdaj z to AR ne moram pomagat ,tak kot bi si jaz želel.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Tvoja original AR je verjetno že kar zastarela verzija (nisi navedel verzije). Bo najbolje, da uporabljaš samo najnovejšo City Navigator Europe NT, ker je boljša od AR.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.465
113
Imam vprašanje.....nuvi255

Karta je NT 2014.40....edina obkljukana.....FW je zadnji....izogibanja so samo makedam in trajekti.......preferira se najhitrejši čas....

Pa mi kolega sporoča da ga redno hoče metat iz AC ( Ljubljanski krog) in da se vozi skozi center na drug konec Lj....

Pravi da mu je to delalo že ko ga je kupil ( NT 2008)....potem mu je nekdo nekaj zrihtal in je bilo vredu ...sedaj sem posodobil na NT 2014.40 in zopet serje....

Ima ta nuvi kake probleme z preračunavanjem kot 3790 modeli....al pa zadnji FW kaj kvačka
sprasujem se.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.393
4.387
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik Staedtler pravi:
Originalno AdriaRoute mam ja. Samo ključa za odklenit pa ni nikjer napisanega na škatli oz. kakorkoli, ker sem zasledil v eni temi, da bi moral biti ključ zraven. Tak da si zdaj z to AR ne moram pomagat ,tak kot bi si jaz želel.

Poglej na kartico, če imaš datoteko z končnico .UNL To je tekstovna datoteka in not je zapisan ključ za TVOJO SD kartico.
Na to kartico lahko delaš uradne nadgradnje in nikamor drugam tako, da si s tem ključem ne moreš veliko pomagati.

V kolikor pa želiš AR prestaviti na drugo SD kartico ali na napravo, pa vsaj "legalne" poti ni.
Bo treba pobrskati za drugimi orodji in rešit težavo.
grims-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.465
113
Sicer še ni čisto sprobano....čakam odziv kolega
smile-1.gif


Ampak če komu garmin 255 čudno preračunava z FW 7.60.....si ga lahko downgradea na 7,50 in imam občutek da je potem začel lepše karkulirat rute!