Garmin nuvi 2455lmt se ugaša ??

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Nuvi se je ugašal zaradi spora ene od datotek v mapi SQLite.
Na levi je stara mapa na desni nova, ki jo je ustvaril nuvi po zagonu. Staro mapo sem izbrisal in sedaj deluje brez problema.

Jutri še na kratko probno vožnjo in upam, da bo vse v redu.

 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Kaj pa desna tipka/properties...

Pa da je lah blem v read only al pa archive only?

Da garmin kao ne more pisat v mape...
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Mater si dober, na to možnost nisem niti pomislil.
En klik pa bi vse rešil,...tako pa tri ure zahebancije.


 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Citat:
Uporabnik atepej pravi:
mercedes drugič: https://www.mimovrste.com/nosi...remium?v=643328

Se posipam ..
Zdaj razumem. Samo daj mi en dober razlog da kupim ta kabel ,če je pa zadeva v garanciji ??
Hvala-lp
pozdrav.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Mater si dober, na to možnost nisem niti pomislil.
En klik pa bi vse rešil,...tako pa tri ure zahebancije.



Tole pa ne vem če ravno drži...

S tem dovoljuješ svojemu računalniku pravice za dejavnost na datoteki ne pa samemu garminu .To ali ti odkljukaš ali ne kot skrito datoteko nima nobenega vpliva na delovanje garmina. Ima pa vpliv kaj boš ti lahko počel s to datoteko preko računalnika.
sprasujem se.gif


lp
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Datoteko sem izrezal iz garmina in shranil na disk.

Če je datoteka označena samo za branje potem predvidevam, da tudi garmin ne more pisati vanjo,..ali pač.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.583
690
113
toti Maribor
Mislim, da si Garmin sam dodeli pravice.Probaj prekopirat nazaj datotekoD233000. Imam na sumu, da ti ta dela probleme. Kopiraj eno po eno in boš točno ugotovil v kateri datoteki je težava.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Mater si dober, na to možnost nisem niti pomislil.
En klik pa bi vse rešil,...tako pa tri ure zahebancije.



Tole pa ne vem če ravno drži...

S tem dovoljuješ svojemu računalniku pravice za dejavnost na datoteki ne pa samemu garminu .To ali ti odkljukaš ali ne kot skrito datoteko nima nobenega vpliva na delovanje garmina. Ima pa vpliv kaj boš ti lahko počel s to datoteko preko računalnika.
sprasujem se.gif


lp

No povej sedaj, ali imaš težave z razumevanjem angleškega jezika ali z razumevanjem slovenskega jezika ali oboje?
Kje za vraga si ti videl, da je govora o skriti datoteki?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Mater si dober, na to možnost nisem niti pomislil.
En klik pa bi vse rešil,...tako pa tri ure zahebancije.



Ta mapa NI označena samo za branje, ampak je brez atributov, če bi bila označena samo za branje bi imel namesto tiste plave kocke not kljukico.
wink-1.gif


Datoteka D233000.db je pa trafficTrends.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Mater si dober, na to možnost nisem niti pomislil.
En klik pa bi vse rešil,...tako pa tri ure zahebancije.



Tole pa ne vem če ravno drži...

S tem dovoljuješ svojemu računalniku pravice za dejavnost na datoteki ne pa samemu garminu .To ali ti odkljukaš ali ne kot skrito datoteko nima nobenega vpliva na delovanje garmina. Ima pa vpliv kaj boš ti lahko počel s to datoteko preko računalnika.
sprasujem se.gif


lp

No povej sedaj, ali imaš težave z razumevanjem angleškega jezika ali z razumevanjem slovenskega jezika ali oboje?
Kje za vraga si ti videl, da je govora o skriti datoteki?

Joj smo malenkostni ... Verjamem da so vsi razumeli bistvo kar sem napisal..In to je da oznaka datoteke pomembna samo v toliko kaj boš ti lahko počel z njo preko računalnika. Naprava si pravice skoraj sigurno sama dodeljuje.

Ja in šlo je za " datoteka samo za branje " . V redu ?

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Če hipnotik ne bi bil malenkosten še sedaj ne bi vedel kje je težava za ugašanje.
Ti je mogoče padlo na pamet, da bi probal isto stvar naredit na tvojem nuviju preden ga pošlješ na servis?

Dvomiim...Imava različne "simptome" napake...Pri meni brez napajanja deluje vse brez problema.

Ne gre za to ali verjamem servisu ali ne , ampak enostavno sene mislim obremenjevat samo s tem garminom.
Imam kup pomembnejših stvari in težav...

Lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

A ti tukaj niso predlagali, da narediš hard reset in poformatiraš zadevo?

Če ne bi pomagalo, servis, sicer...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kaj misliš, da drugi v tej temi niso imeli kaj pomembnejšega za delat, kot probat pomagat tebi?
Če bi bili vsi istega mišljenja kot ti ne bi imel zadnjič na voljo paketa za popravit nuvija, nihče ti ne bi odgovoril na vprašanjd itd.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Izkrivljaš...
Ti spremljaš ves čas temo in veš da sem preizkusil določene stvari ,katere pa nisem,sem tudi pojasnil zakaj ne...
Hvaležen sem bil in sem še za pozitivna mnenja.

Res pa prideš do točke, sploh sedaj v primeru ko je zadeva še v garanciji ,ko uvidiš da najverjetneje programsko vse štima in bo neka težava v hardweru. E tu pa pridemo do tega da se nima smisla več obremenjevat in naj rešijo tisti ki so za to oz servis.

V primeru da pa naprava ni več v garanciji je pa zadeva popolnoma drugačna.

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Zakaj pa ne ?? Prav z veseljem komuniciram v takšni in drugačni obliki..

Imam pač tudi svoja mnenja in poglede. A je to kaj narobe. ?Sem pač takšen človek da ne morem samo kimati.Sem siguren dabi midva v živo čisto super funkcionirala..
Se mi pa obrača ko vidim kako se eni slinijo ko jim rešiš problem ...Velika večina pa ti v živo še kave nebi privoščila. Ne vsi velika večina pa
Se takoj vidi kateri so realno tvoji prijatelji in tudi kateri bi realno tudi v živo pomagali dejansko neznancu kot sem jaz.
Večina bi pa takoj nekaj p*o*d*j*e*bavala.
Poznam ljudi. Dobrota je sirota.


Popotnik kaj pa meniš o modelih 55,56,57.?
Funkcijsko je to nekaj takega kot imam sedaj ?? A je to že fejst zastarelo. Take čudne oznake so mi to?
Imam opcijo kupit nekaj takega ,ker mi je itak cilj večji..

Svojega na servis ,ko pride nazaj pa "for sale"... Hehe

Lp
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
@hipnotik,

zgolj kot info povem, da leta 2011, ko sem kupil novega nuvi 3790LMT je ta na napravi imel nameščen CN Europe NT 2011.20,
in med nameščenimi datotekami v imeniku SQLite\ je bila tudi datoteka D233000.db (158 MB).
Leto dni po nakupu te naprave mi je pri posodabljanju zemljevida na napravo namestil zemljevid Europe NTU in od takrat dalje
pa vse do današnjega dne vseskozi prenaša datoteko D317400.db (154 MB) in 006D213000.db (2,09 MB) v imenik SQLite\.

Enaki datoteki mi prenese tudi na napravo dezl 560LMT.

Pri zadnjem zemljevidu EU NTU 2016.30 mi je na nuvi 2595LMT v mapo SQLite\ preneslo le datoteko D3413190A.db (36,7 MB).

Katera .db datoteka bi bila ta prava za tvojega nuvi 2455 lahko le ugibam oziroma mi ni znano. Toliko z moje strani in l.p. .


P.S.: 006D213000.db is ecoRoute HD Error Code Database.

P.P.S: nuvi 3790LMT - mapa SQLite\ - na dan 24. avgust 2011
263eq1c.jpg
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
D233000.dbje za NT in D317400.db je za NTU.

@Genius3

Šele sedaj, ko sem bral tvoj post se mi je komaj posvetilo, da bi 2455 ja morala imeti naloženo karto NTU in ne NT.

@mercedes

Ne gre se za kimanje ampak samo zaradi tega, ker si prej napisal, da nimaš časa zbrisat .db datoteke.
smile-1.gif

Če si dobro čital ostale teme in tole tukaj, potem si po vsej verjetnosti že ugotovil, da že lep čas v tej temi rahlo podj......
evil.gif


p.s.
Naglej si modele kateri bi ti odgovarjali in jih javi in bomo potem resno podebatirali o njih
wink-1.gif