Garmin nuvi 2455lmt se ugaša ??

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.944
5.474
113
Aia.......varjanta je pa tud da tvoja 12V doza kje zgublja ozemljitev....daj preveri če se kaj vrti v ležišču al pa premika
wink-1.gif
 

18zimoni

Pripravnik
27. jul 2008
279
0
16
Obala
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Aia.......varjanta je pa tud da tvoja 12V doza kje zgublja ozemljitev....daj preveri če se kaj vrti v ležišču al pa premika
wink-1.gif

Garmin itak takoj zajamra z zvocnim in pismenim opozorilom ko je napajanje prekinjeno in da če hočeš nadaljevat na baterijo itd,,
To bi bilo možno edino da bi bila baterija tako slaba da bi po izgubi napajanja naprava takoj ugasnila,samo glede na to da je se v garanciji,dvomim da je tukaj tezava. ker enkrat o ga priklopiš v avto in se pokaze napis garmin,tudi če kabel takoj nazaj izključiš,če je baterija dobra te garmin takoj opozori da je napajanje prekinjeno.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Hvala vsem za dosedaj...

Drugače sem iz okolice Žalca.

Baterija je sigurno top. Sem ga imel že celo noč v hiši prižganega pa vsake toliko časa malo pogledal nanj...

Ja mora biti neka bolj neobičajna napaka. Če na kratko ponovim.
Pridem v avto po daljšem času , se prižge z kontaktom, Potem dolgo časa na logo garmin , včasih pride do karte ,včasih ne. Je tako kot bi se malo pobliskalo in se izklopi. pritisnem za vklop in cela procedura se lahko ponovi večkrat.

Kakor hitro izklopim kabeliz doze ,se prižge normalno.Potem vključim ponovno kabel v dozo , včasih deluje bp naprej ,včasih se ponovno izklopi...

Za vsako ko iztaknem ali vtaknem kabel iz doze je zraven tisti pisk.
Ko avto ugasnem , na garminu napiše da je napajanje izklopljeno in da se bo naprava izklopila čez 15 sekund.In tudi se.
To deluje vsaj kolikor se prejšnjega spomnim tako kot mora.

Se pravi tisto ugašanje je pa malo skrivnostno...

lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.944
5.474
113
Probaj še v kakem drugem avtu......če bo tam za foro delalo BP...da izključimo morebitne kleše z napredno elektroniko v avtu....sicer težko verjetno...ampak....
 
Nazadnje urejeno:

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Probaj še v kakem drugem avtu......če bo tam za foro delalo BP...da izključimo morebitne kleše z napredno elektroniko v avtu....sicer težko verjetno...ampak....

To sicer lahko poizkusim ,vendar dvomim da bi to lahko imelo kakšno povezavo... Dan dva bom najverjetneje fizično odsoten od avta ,potem pa preizkusim. Tako laično bi človek rekel da je v samem konektorju na kablu ali pa v priključku na samem garminu kaj narobe...Ker tudi če bi bilo kaj z napajanjem narobe bi moralo preklopit na baterijo ?? Tako pa kar izklopi ?

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Probaj prvo z drugim gtm kablom, imam občutek, da ti bo potem delalo kot mora.

Moram najti enega okoli Žalca... Ali pa enkrat reskirat pa se zapeljat do Šenčur-ja na servis .?

Mogoče pozna kdo kakšen imajo tam sistem ? Bodo hoteli z drugim kablom tam preizkusiti takoj ?Ali pa na vsak način trobili naj jim tam pustim vse skupaj ,potem mi pa čez čas poslali nazaj kao da je vse izpravno ?? Ker je res malo čudna napaka in menim da je najbolj vidna v živo ko je avto zraven .

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Počakaj kak dan ali dva in se bo našel kdo iz tvoje bližine
wink-1.gif

Mogoče bo uporabnik nuvi3790 šel kaj proti Celju, ali pa če imamo še koga iz tvojega okoliša.

Hvala.lp
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
V Šenčurju ob prevzemu napravo samo na hitro pregleda teta na šalterju. Pogleda kaj je naloženo, pogleda v meni napak in izpolni prevzemni list v katerega vpiše napake po nareku stranke, sprinta dva lista, da za podpisat, naprava pa roma v škatlo za serviserja. Še lep pozdrav s pripombo, da te pokličejo po telefonu, ko bo naprava za prevzem.
Zelo redko se naprave lotijo rihtat takoj. Izjemoma, če je napaka res minimalna in takoj odpravljiva.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Včasih pa na servisu rečejo, da je naprava za v koš, da se je ne da več popravit in nato taisto napravo v par minutah zrihtamo na " Alter servisu "
grin1.gif


Kar nekaj je bilo takih dogodivščin v preteklih letih
smile-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Citat:
Uporabnik raza pravi:
V Šenčurju ob prevzemu napravo samo na hitro pregleda teta na šalterju. Pogleda kaj je naloženo, pogleda v meni napak in izpolni prevzemni list v katerega vpiše napake po nareku stranke, sprinta dva lista, da za podpisat, naprava pa roma v škatlo za serviserja. Še lep pozdrav s pripombo, da te pokličejo po telefonu, ko bo naprava za prevzem.
Zelo redko se naprave lotijo rihtat takoj. Izjemoma, če je napaka res minimalna in takoj odpravljiva.

No super...
Zdaj pa ne veš... Če pošljem po pošti je spet bolj tako tako.. Da se pa peljem v Šenčur ,ki mi ravno najbližji ,pa potem konkretno o napaki spet nihče ne spregovori z mano je pa spet tako...
Najbolj smiselno in konkretno bi bilo ,da bi si tam vzel nekdo minuto časa in mi ponudil za probo drug kabel. Bi dejansko skoraj sigurno na hitro našli problem.

lp
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Prav je @popotnik napisal, ta teden grem v Celje, lahko se dobiva in preizkusiva , mogoče pa urediva zadevo.
A si ga že probal priklopiti na polnilec od telefona, kako se pa takrat obnaša ???

Drugače, pa javi kdaj lahko preizkusiva zadevo in se dobiva nekje v Celju.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Prav je @popotnik napisal, ta teden grem v Celje, lahko se dobiva in preizkusiva , mogoče pa urediva zadevo.
A si ga že probal priklopiti na polnilec od telefona, kako se pa takrat obnaša ???

Drugače, pa javi kdaj lahko preizkusiva zadevo in se dobiva nekje v Celju.

Zdravo,
se javim ko bom lahko ....Sem res dosti odsoten iz zdravstvenih razlogov.
Zaenkrat hvala.
lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
No pa da malo nadaljujem zgodbo...

Drugo nisem mogel ,sem pa naredil backup garmina ,potem formatiral garmina in na nato po navodilih naredil preboot in naložil nazaj
backup.

A glej ga vraga ,težava z ugašanjem se še kar ponavlja....
Zanimivo ,da ko pa enkrat dela ,pa težav z izklopom ali kaj drugega ni.. Le ko prideš v avto ,tisti prvi zagon je ponavadi kritičen ??

Verjetno druge pomoči kot servis ni več. Samo kako je sedaj z garancijo ,glede na to ,da sem formatiral ,prebootal...Tudi datumi datotek na garminu so sedaj novi ??
Še je garancija ali ne ?

Hvala.
lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Seveda je, do tistega dne ko ti piše na računu
wink-1.gif

Resno ? Mi ne bodo pod nos metali nepooblaščene softwerske posege v napravo ? Ima kdo izkušnje ?

Hvala.lp
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
Včasih komplicirajo že z naloženo nelegalno karto. Prvo kar naredijo je pregled naloženega in pa log napak.
Če boš mel srečo ti napravo celo zamenjajo, v najslabšem primeru te naženejo in ti v brk povedo, da si nelegalno posegal v napravo in garancija zato ne velja.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.944
5.474
113
Skratka...glede na LMT verzijo...nalozi uradno karto...naredi hardreset da se zbrisejo logi z datumi....uporabljaj kak dan..dva...teden...da se kreirajo error logi...in pejt na servis