GARMIN Navigacije - Wiki by Popotnik

DusanP

Pripravnik
7. maj 2011
97
0
6
Mogoče še eno vprašanje:

Naložene so POI točke preko POI loaderja, vendar se te ne zemljevidu ne pojavijo?
Vzrok / rešitev?
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
POI točke tvoje posebej naložene morajo biti v resoluciji za tvoj garmin .CNENTU ima tudi manj POI točk kot CNENT in se med vožnjo ne vidijo tolk , razen če klikneš da se vidi mapa karta iz tlorisa .
 

DusanP

Pripravnik
7. maj 2011
97
0
6
Na POI plazi verjetno ne moreš kaj dosti vplivati na resolucijo POI točk, ali pač?
Bom kasneje svoje poste zbrisal, ker ne pašejo sem, razen če še komu pomagajo.
 

shaq32

Pripravnik
5. maj 2008
79
5
8
Najprej hvala lepa Popotniku za zelo uporabno napisan Wiki...
bi pa kar na tem mestu postavil eno vprašanje, upam da je ok...
imam enega novega nuvija 2350, ki pa na karti ne prikazuje POI točk ki so že v kartah. Poiskati se jih da, ikonic pa ni. Je to odstranjeno popolnoma by Garmin, ali obstaja kak hack kako jih prikazati?

Hvala!
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Si dal ali prestavil na mapi karti na več podatkov za prikaz več .Odstrani iz mape sqlite mlg_history dej restart in probaj .Klikni na zaslon ko ti sedaj pokazuje in klikni na zaslon da ti pokaže iz tlorisa , so sedaj vidni POI točke ikone , povečaj ob strani na največ . Mapa - karta je pa CNENTU .
 
Nazadnje urejeno:

shaq32

Pripravnik
5. maj 2008
79
5
8
hvala za tele napotke, bom sprobal ko mi jo brat vrne
smile-1.gif

sicer prikaz podrobnosti sem že dal na več, in tudi pogled na 2d karti sem zoomal do konca pa nič ne kaže... bom poskusil še izbrisati tisti fajl, ter karta mislim da je že NTU...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.320
658
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Prosim, da te teme ne svinjate s specifičnimi problemi. Za to imate ostali del Garmin foruma, kjer so v večini itak že odprte teme za vsak model posebej. Če ustrezne teme ne najdete oz. je še ni, se pač odpre nova.

To temo pa bom pustil še naprej odprto, da se lahko pripišejo še morebitni predlogi za dopolnitev Garmin Wiki. Offtopic bo od tu dalje brisan!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
gmapdem.img je za senčenje terena. Je nekaj podobnega kot gmapbmap le da pri gmapdem.img na seriji 37xx vidiš to med samo navigacijo.
Primer:

Ko se pelješ med hribi vidiš hribe dvignjene.
gmapdem.img deluje tudi na seriji 1xxx le da izrisuje bolj počasi.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
528
82
28
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
gmapdem.img je za senčenje terena. Je nekaj podobnega kot gmapbmap le da pri gmapdem.img na seriji 37xx vidiš to med samo navigacijo.
Primer:

Ko se pelješ med hribi vidiš hribe dvignjene.
gmapdem.img deluje tudi na seriji 1xxx le da izrisuje bolj počasi.
To dela na 2xxx konkretno 2360

hvala
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
@ s_samotar

Ali imaš naložen Gmapdem.img na napravi?

Na 2460LT tega namreč ne prikazuje, čeprav je Gmapdem naložen in odkljukan.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
528
82
28
Oprosti, napačna tema. Zanimalo me je če to dela na 2360, ne pa da mi dela. Kar mi dela sem hotel reči, da mi dela če želim popraviti omejtev hitrosti na cesti v drugi temi pa sem narobe napisal odgovor. Tako, da moj odgovor je čist mim
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
To temo pišemo vsi skupaj zato so vse informacije dobrodošle.
Dodal nove informacije dobljene od uporabnikov in novosti.
Tema se osvežuje zato tudi če ste jo že prečitali je dobro da jo tu pa tam malo pregledate,če so dodane kakšne novosti.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Prosil bi lastnike nuvijev serije:
2xx in 2xxW
2x5 in 2x5W
7x5
2xxx
3xxx

Če lahko napišejo postopek kako se pride v preboot,da dodamo v prvi post te teme.Za nekaj serij sem že dodal pod #29 za omenjene zgoraj pa nisem siguren kako se pride v preboot in vas prosim,če lahko napišete,da še to rešimo
wink-1.gif
 

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Nuvi serije 2x5W

Prvi pre-boot mode (pred zagonom nuvija):
1. korak: postavi prst in ga drži v levem zgornjem kotu zaslona
2. korak: prižgi nuvija in zadrži gumb za vklop v skrajnem levem položaju
3. korak: poveži nuvija na PC preko USB

Drugi pre-boot mode (pri delujočem nuviju):
1. korak: Pritisni ikono baterije v desnem zgornjem kotu zaslona za cca 10 sekund, da prideš v servisni meni
2. korak: poveži nuvija na PC preko USB

Nuvi serije 7x5

Prvi pre-boot mode (pred zagonom nuvija):
1. korak: pri ugašnjenem nuviju postavi prst in ga drži v levem zgornjem kotu zaslona
2. korak: poveži nuvija na PC preko USB in nuvi se zažene. Preden se prikaže Garminov logo (cca 4 sekunde) zakleni zaslon.

Drugi pre-boot mode (pri delujočem nuviju):
1. korak: Pritisni ikono baterije v desnem zgornjem kotu zaslona za cca 10 sekund, da prideš v servisni meni
2. korak: poveži nuvija na PC preko USB

Nuvi serije 13xx in 14xx

Prvi pre-boot mode (pred zagonom nuvija):
1. korak: pri ugašnjenem nuviju postavi prst in ga drži v levem zgornjem kotu zaslona
2. korak: poveži nuvija na PC preko USB in počakaj, da se nuvi zažene

Drugi pre-boot mode (pri delujočem nuviju):
1. korak: Pritisni ikono baterije v desnem zgornjem kotu zaslona za cca 10 sekund, da prideš v servisni meni
2. korak: poveži nuvija na PC preko USB

Nuvi serije 37xx in 34xx (predelan 3790 v 3490)

Prvi pre-boot mode (pred zagonom nuvija):
1. korak: poveži nuvija na PC preko USB in počakaj, da se zažene
2. korak: ko se na zaslonu pojavi Garminov logo, pritisni s prstom na črko G

Drugi pre-boot mode (pri delujočem nuviju):
Mislim, da te opcije pri tem modelu ni. Vsaj jaz nisem nikjer zasledil, da obstaja ta možnost. Preko ikone baterija in servisnega menija, kot pri 2x5, 7x5 in 13xx (14xx) tu ne gre.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Pri 2405, 2460 in 3590 ter modelih 13xx in 14xx (domnevam da tudi pri 3490) preverjeno deluje pre-boot preko ikone baterije. Po stisku baterije, se po cca 3-5 sek preklopi v pre-boot način.