Garmin monterra

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Komaj smo malo obdelali MONTANO 600 in novega OREGONA 600 in že se pojavlja nova izpeljanka pri Garminu.
Nekaj med obema. Kot sem si uspel pogledati na netu bo imel 4 colski ekran torej zna biti velikost montane kot tudi cenovno tu nekje.
Kar pač nudi elektronika danes vsega kar je že poznano ne smejo vključiti v eno samo napravo. Mora biti nekaj razlik. Če bi eno napravo preveč izpopolnili bi verjetno v večjem delu izpodrinila ostale. Več si oglejte sami. Je nekaj tem na netu.
lp Ivo
http://garmin.blogs.com/my_web...ml#.Ucm7cDu-18E
http://www.androidpolice.com/2...utdoorsy-types/
http://www.google.si/search?q=...440&bih=708
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nova podoba v stilu oregona 600, zelo zanimiv model...
 

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Opa pa tole je na Androidu!
Takoj stestirat s kakšnim OruxMaps!
Kulsko,
Do popolnosti ji manjka samo še možnost za SIMko.
No OK bomo pač nosili dva gadgeta v žepu.

Samo še manjša banalnost, kakšna bo cena v EU?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
cca 650 ojrov...
stupid-1.gif
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
V stvari je tako. Moram reči da sem bil zadovoljen že z 60setko pa nato z 62setko predvsem mi je ekran postajal majhen. Pri mojem emšu mi je pogled na Montano dosti prijaznejši vse je večje in istočasno mi služi še za v avto.
Kot omenjaš in se strinjam da bi mi lahko Montana služila več let. Do sedaj mi služi kot je potrebno in nimam nič negativnega proti tej napravi. Montera bo pač imela nekaj več kar se pa srfanja tiče me pri garminu ne zanima. Že tako smo preveč na PCjih in vsled tega uporabljam tudi GSM starejše generacije kateri nima teh novejših funkcij da se vsaj tu izognem pogleda na ekran.
lp Ivo
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Hočem tudi povedati, da se od 2008 ni kaj bistvenega spremenilo pri teh pohodnih zadevah, tu pa tam kakšna mini funkcija itd.

Monterra pa je očiten korak naprej, na Androidu, zna delati s spletom itd.. Skratka model, ki prinaša resnično nekaj novejšega.

Montana, roko na srce, kaj dosti novega ni prinesla.
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
I

Izbrisan uporabnik #488

Bolj počakati.

Kakšno leto rabi software, da se uredi, če sploh.

Monterra je tudi ekstremno draga.
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Nič kaj spodbudno novega in sicer vprašanje koliko Monterr je kaj bilo prodanih v SLO žal pa da ni nikogar na tem forumu da bi podal kakšno svoje mnenje o temu GPSu. Bi bilo bolj domače kot to brati na tujih forumih.
lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Po moje še noben nima
smile-1.gif


Pri Garminu pa ni bojazni, bo ziher kakšen nov model v kratkem...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Uf, na linuxu...
uf-1.gif
koliko casa pa baterija zdrzi? Meni je tole fail za napravo, ki mora biti po defaultu v prvi vrsti robustna in zanesljiva. Ampak ocitno mnenje vecine prevlada. V vecini so pa vikendasi in hervis sport sportniki.
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Če pogledaš malo višje sem tudi pripel ta link. Dobil pa sem ga iz drugega foruma kjer so me do tu usmerili uporabniki in mi še do danes odsvetujejo nakup. Bom počakal. Je pa tako tudi pri prejšnjih GPSjih so bili popravki ne pa toliko. Z montano sem bil lani super zadovoljen pa je prevladala želja po Monterri in sem jo kot sem že pisal prodal. Dobro da se nisem prenaglil z nakupom ker smatram da se mi res ne bi bilo potrebno ukvarjati z vsem tem kar sedaj pišejo. In še vprašanje če bo na koncu HW sprejel vse popravke SWja. Mogoče bo res nov model z novim PCBjem. Sicer pa se mi ne mudi in sem nakup čisto izklopil.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
No android je linux to sem mislil. Jaz dam samo primer zakaj uporabljam navigacijo.

Recimo po dvodnevni turi iz trente ob 21h zvecer kolovratis do jajc v snegu po komni, pade megla, prvi oblaki (kdor pozna tam ozemlje ve, da si mrzu in pecen hkrati, ce je megla). Zbirajo se oblaki, premocen do kosti, zejen. Zacne padati sneg, ki vedno bolj naletava, temperature se po tamkajsnjih zmrzliscih hitro spustijo na manj kot -20C. Itak je se noc. Zdaj varianta je, da se probas spustiti v dolino v bohinj in upas, da ne pades cez komarco. Druga varianta, da vklopis gps in poisces koco na komni.

Mal zajeban je, da zalaufas gps in najprej rabi 3min, da se postavi sistem, potem se enkrat toliko, da poisce satelitev. Vmes nalaga popravke in te sprasuje za vseh 20 posamicno, ce bi jih nalozil. Potem te opozori na 8 zgresenih klicov, 6 smsjev in 15 emailov (vecina spam). Zalaufas zemljevid in najprej spet 2min isce popravke in zadnje verzije zemljevida, na koncu te besno opozarja, da je baterija skoraj prazna, da priklopi polnilec (ceprav si napravo napolnil do konca tri dni nazaj, ampak v standbyu se hitro prazni). Na koncu pa se vse skupaj obesi oz. zamrzne in moras resetirati napravo tako, da potegnes zmrznjene prste iz rokavic in poizkusas odpreti zadnjo stran naprave.
bonk.gif


Saj za v mostec ob nedeljah je dobra zadeva.

Drugace pa imam 62ko od garmina, prastara zadeva na gumbe, ampak dela. Samo pocasen je za scrollanje po ekranu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj tudi tvoja 62ka je na linuxu
smile-1.gif


Drugače se pa strinjam, nima pa monterra sim kartice, tako da samo na wifi omrežje deluje.

Baterijo ima enako kot jo imam v garminovi kameri 2k mA, kamera zdrži 3ure, ta pa verjento še manj.

Oregon 600 je pa kar kul, ima dober ekran, lahko lepo po ekranu skrolaš, multitouch je in hiter.

A ga še občasno tudi daje hroščat sw, vendar se da delat.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Aja, tega pa nisem vedel.
grin1.gif


Ajoj, zatipkal sem se, imam se prastarega 60CSX, sem pozabil, da je zunaj ze facelift. Torej imam tega. A ta ima tudi ze linux? A gre pri 62 zaslon kaj hitreje? Je boljsi procesor? Bi ga preizkusil rad pa ne vem kje.

garmin-60Cx.jpg


Baterije so 2xAA (jih imas v zepu lahko za celo leto...), ki zdrzijo 22-26h, odvisno kaj imas vklopljen, izklopis kompas in osvetlitev in imas takoj vsaj 25h. Osvetlitev je odlicna, ker ni touch screen in je vidna tudi pri neposredni soncni svetlobi.

Saj res kako pa dela touchscreen pri montani in podobnih, ce imas rokavice?
 

Podobne teme