Moja ne faulira za toliko kot tiste dve. Jezi me in moti me, da ura, ki je nekaj bila vredna ne služi svojemu namenu. Da bi ostal na fenixu in da je točen, bi mogel po MOJIH ŽElJAH pljunit 900€. Uff to pa je mal veliko.
Drugače pa, po mojih lokalnih govoricah je F3 oh in sploh huda ura, po drugih lokalnih pa poden.
Meni je pa preprosto lepa in jo hočem met. Kot eni VW golfa . Jebeš okvare sam da je golf.
Kateri Fenix (v kakšni konfiguraciji) pa stane 900EUR?
Fenix 5X in Descent MK1, ki ga imam trenutno, sta morda res malce natančnejša od Fenixa 3 , ki sem ga imel od marca 2016 do februarja 2018, a res komaj opazno.
Vse nove GPS ure so brez (velike, vidne in nerodne) zunanje GPS antene in to očitno vpliva na sprejem GPS signala. Take ure so vsi pri Garminu vsi Fenixi (in MK1) in vsi novi Forerunnerji, pri Suuntu pa Spartani. Pri vseh omenjenih napravah je sprejem GPS signala očitno drugačen (bolj so dovzetni za odboje signala od stavb, dreves, ...) in so zato razvojniki potrebovali več časa, da so to razumeli in ustrezno prilagodili filtriranje GPS signala.
Polarji, zlasti model 800, ki velja za najbolj točno GPS uro, ima GPS sprejemno anteno v paščku, a kaj ko so funkcijsko še v kameni dobi.
Ambiti, zlasti A3, ki tudi velja za zelo točno kar se tiče GPS sprejema, so funkcijsko precej nad Polarji, a daleč od Fenixov in Forerunnerjev in ravno tako črno/beli.
Spartani imajo že notranje antene, so barvni, a se funkcijsko še vedno ne približajo novejšim Garminom, kar se tiče GPSa, pa se počasi (z zeloooooo redkimi nadgradnjami) približujejo Ambitom.
Pa smo pri Fenixih, ki v zadnji iteraciji po sprejemu GPS signala prav nič ne zaostajajo za konkurenco in so daleč najbolj univerzalni, saj vsak Fenix "pokriva" (skoraj!) možne športe in aktivnosti, pri Spartanu pa bi moral imeti vsaj 2 ali 3 ure, da bi "pokril" vse. Poleg tega si na Fenixih lahko sam nastaviš karkoli in to na uri sami, pri Spartanu pa po dveh letih razvoja, še vedno ne deluje kup stvari, ki so jih obljubili ob predstavitvi ure, pa še internet potrebuješ za kup nastavitev.
V preteklosti sem imel prvega Suunta z GPSom, nato več Garminovih Forerunnerjev in nato Ambita 1, ki je bil takrat res zakon in so zanj obljubljali kup nadgradenj, pa so nas že po enem letu nategnili in s prozornimi izgovori dokazovali, da se triatlona vanj ne da vgraditi in nam prodali Ambita 2 in nato še Ambita 3, kjer pa so namesto ANT+ uvedli BT, da so vsi zunanji senzorji, ki smo jih imeli, postali neuporabni.
Zato sem se odločil za Fenixa 3 in ga nekaj časa uporabljal skupaj z Ambitom 2. Na spletu sem našel kup komentarjev, kjer so trdili, da je F3 nezanesljiv itd., sam pa sem vse aktivnosti istočasno spremljal na obeh napravah in trdim, da temu enostavno ni tako. Čisto prve verzije FW na F3 so med stavbami in pod krošnjami dreves res slabše sprejemale GPS signal, vendar pa so pri Garminu to uredili do poletja 2016.
Za vse, ki se tudi potapljajo, pa je Garmin naredil uro Descent MK1, ki sicer res spominja na F5X (dimenzije so enake), vendar pa ima pravo potapljaško ohišje (uporaba vseh funkcij in gumbov do 100 metrov globoko), vse potapljaške funkcije (do 6 plinov) in prav vse funkcije (ravno včeraj so dodali še ednino manjkajočo) Fenixa 5X. Vsi potopi so sedaj do potankosti dokumentirani (tudi vstopna in izstopna GPS točka), celo HR je možno spremljati med potopom in ista ročna ura je tako uporabna za praktično vse športe in aktivnosti. Res je draga, od 999EUR naprej, vendar pa je to precej manj, kot če bi imel eno športno in še eno potapljaško uro. In da ne pozabim, strah da bi šlo pri potopih kaj narobe je odveč, saj se takrat na uri onemogočijo vse ostale funkcije (kot jih imajo ostali Fenixi) in delujejo le potapljaške, ki so posebej preizkušene in certificirane.