Garancija na jogi

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.291
-1.371
63
Kaj ve kdo, če je Harvey Norman cena samo za vzmetnico ali za komplet posteljo? Npr: ta: https://www.harveynorman.si/vzmetnica-serta-perfect-dream ??
To je cena za vzmetnico.
1000013903.jpg
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.835
6.165
113
pri taščici
Daj ta swiss bed malo bolj podrobno poglej, ker so ljudje pisali da te vzmetnice Švice videle niso, podobno kot pred leti scandway kao skandinavske vzmetnice, na koncu je pa bilo vse narejeno v Makedoniji, po slikah sicer te swiss bed izgledajo kot iz poljske, katere se množično poceni prodajajo v Nemčiji.

Sam sem bil najbolj zadovoljen z Harveyem, veliko izbire za soliden denar
Saj ne trdim da so iz Švice. Tam svizci samo cokolado zavijajo ;)
Ne vem pa kako se obnese letno zimska stran..letna stran je bila res prijetno "hladna".
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.493
1.105
113
Celje
Mi2 sva imela nekaj želja, ko sva pred leti iskala posteljo in ker nisva našla nič, kar bi pokljukalo vse "zahteve", je bila na koncu odločitev, da sem se zaprl v delavnico in naredil...

Zahteve:
  • da ne škripa
  • da lahko gre pod posteljo robotski sesalec
  • da nočna omarica nima nog in lahko gre pod njo robotski sesalec
  • da ne škripa
  • da nima zunanje obrobe širše kot je vzmetnica, ampak je v isti liniji (žena invalid in se je vedno udarila v nogo, ko je podrsala ob posteljni okvir, pri zapuščanju postelje)
  • da bi bilo nekaj v stilu hrasta
  • a ja pa da ne škripa ;)
Za podnožje smrekovi lepljenci, podloga za jogi smrekove letvice, okvir postelje in predali lepljen in furniran hrast.
Zrezal na mero, zlepil in sestavil. Ker je ostalo nekaj materiala je še maček dobil stensko posteljo, da lahko gleda čez okno.

Vzmetnica pa nek Vitapur Latex ROYAL 31. Sva zadovoljna, postelja ŠE VEDNO NE ŠKRIPA, je pa res, da skupaj tehtava manj kot 130 kg.
 

Priponke

  • IMG_5378.jpg
    IMG_5378.jpg
    973,9 KB · Ogledi: 33
  • IMG_5377.jpg
    IMG_5377.jpg
    720,8 KB · Ogledi: 34

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.835
6.165
113
pri taščici
igi
Torej je postelja nerazstavljiva?
To je ena izmed resitev da jo po vogalih zlepis.
Seveda ne 2cm iverico.
Glede na to da postelja stane vsaj 500€ brez neke garancije da ne bo skripala, tudi sam razmisljam da bi okvir iz tramov postavil na 4 noge gor pa deske oziroma neko plosco.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.493
1.105
113
Celje
igi
Torej je postelja nerazstavljiva?
To je ena izmed resitev da jo po vogalih zlepis.
Seveda ne 2cm iverico.
Glede na to da postelja stane vsaj 500€ brez neke garancije da ne bo skripala, tudi sam razmisljam da bi okvir iz tramov postavil na 4 noge gor pa deske oziroma neko plosco.
v bistvu se da razstaviti. Zlepljene in zmozničene so samo noge na prečni lepljenec. Vzdolžni štafl je privijačen z lesnim vijakom. Pod prečnimi letvicami je tanek filc, da ni stika les/les. Prav tako so letvice levo/desno "prekratke" za kakšnih 5 mm, da se ne dotikajo okvirja. Stranska hrast obroba (okvir) je samo vizualna in nič ne nosi. Je s kovinsko ploščico privijačena na prečni lepljenec, a je narejeno tako, da spet ni stik les/les, ampak vmes 1mm lufta. Vogali okvirja so spojeni z namensko kotno "neki neki" in spet 1mm "prekratek" les, da ni stika. Ne vem, malce sem mogoče kompliciral, ker mizarskega znanja nimam. Verjetno tudi ni kaj "prav" narejeno. Ampak zadeva služi namenu ;). Pa pod črto je bilo še izredno poceni.

Je pa res, da če bi bila mi2 težja, bi dodal še 5 ali 6 nogo. Ali pa močnejši lepljenec (sedaj je 90x60) in ko sem pred izdelavo testiral "poves" na sredini, ga je kak milimeter ali dva. Če ga bi bilo več bi mogoče tudi lahko kaj začelo škripati.
 

Priponke

  • IMG_5380.jpg
    IMG_5380.jpg
    313,8 KB · Ogledi: 10
  • IMG_5381.jpg
    IMG_5381.jpg
    289,4 KB · Ogledi: 9
  • Všeč mi je
Reactions: sad