Garancija na jogi

27. jan 2022
4.801
1.737
113
No, to ravno ne drži. Jedro v vodni postelji z leti opazno upeša in dobiš iz čvrste podlage valove. Posamezno jedro stane pa okoli 1k.
Moja naslednja postelja verjetno več ne bo vodna, pa ne samo iz tega razloga.
Jedra so po 100 - 300€, odvisno od velikosti, samo ne pri naših zlatarjih. Zamenjava pa je pol ure dela vključno s praznjenjem starega in polnjenjem novega jedra. https://www.wasserbettxl.de/wassermatratze-konfigurator.html

Sem jo pa tudi jaz ven vrgel po ene 10 letih - enostavno se nisem mogel navaditi. Sem pa pri svaku spal na neki "samonosilni" vodni postelji - kot bi klasičen jogi napolnil še malo z vodo. Nič okvirja in podobnega. Tisto pa je bila milina.
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
Meni so lani v Lectusu rekli 800 eur eno jedro brez storitve, torej 1600 za obe jedri, kar se mi zdi res visoka cifra. Alternativ niti nisem gledal, tako da hvala za link. Tisti filc za dušenje dejansko peša z vsakim letom, res pa da ne opaziš, ker napreduje tako počasi. Dokler ne probaš novega jedra ...

Pa še nekaj je minus napram jogiju - zadeva seva tistih 30 stopinj na parih kvadratih celo leto. Pozimi je OK, poleti pa ...
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Meni so lani v Lectusu rekli 800 eur eno jedro brez storitve, torej 1600 za obe jedri, kar se mi zdi res visoka cifra. Alternativ niti nisem gledal, tako da hvala za link. Tisti filc za dušenje dejansko peša z vsakim letom, res pa da ne opaziš, ker napreduje tako počasi. Dokler ne probaš novega jedra ...

Pa še nekaj je minus napram jogiju - zadeva seva tistih 30 stopinj na parih kvadratih celo leto. Pozimi je OK, poleti pa ...
Ja zamenjava jedra ni neka jedrska znanost, jih pa večina kupuje jedra prav tukaj - oz. od enakega dobavitelja - globalizacija pač.

Meni pa je bila ravno temperatura velik plus, sem pa imel nekih 28 nastavljeno in tudi poleti je prijetno "pohladilo" če je bilo zelo vroče - seveda imaš posteljo čez dan pokrito, da se ne dogreva iz zraka.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Meni so lani v Lectusu rekli 800 eur eno jedro brez storitve, torej 1600 za obe jedri, kar se mi zdi res visoka cifra. Alternativ niti nisem gledal, tako da hvala za link. Tisti filc za dušenje dejansko peša z vsakim letom, res pa da ne opaziš, ker napreduje tako počasi. Dokler ne probaš novega jedra ...

Pa še nekaj je minus napram jogiju - zadeva seva tistih 30 stopinj na parih kvadratih celo leto. Pozimi je OK, poleti pa ...
Jaz lahko uravnavam temperaturo med 25 in 35 stopinj.
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
Lahko uravnavaš seveda, meni ustreza med 28 in 30, se mi pa zdi, da poleti dodatno greje (majhno) spalnico.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Sem bral to temo, sem se nasmejal..., no jaz imam še precej več kg od 100, pa nimam težav z jogijem, imam pa jogi Marsen delan po naročilu za mane z močnejše šlarafije ..... tisti, ki bo rabil, naj se tam obrne na šefa in pove, kaj in kako išče .....
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
KSZ

Po 10+ letih vodne postelje doma in zdaj po enem tednu v toplicah na "normalni" postelji, ni šans, da kupim novo vodno jedro,
ali se bo obstoječi okvir lahko predelal, da vzame "normalno vzmetnico", ali pa gre komplet ven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill