Game of Thrones (HBO)

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
Jaz sem si jo predstavljal okoli 35-40, vsaj glede na to, da ima skoraj odraslega sina in da so včasih imeli otroke veliko prej kot danes. Igralska zasedba me ni ravno navdušila; poleg Seana Beana sta mi bila dobra še Lena Headey in Peter Dinklage. Verjetno je veliko vplivalo tudi to, da sem prebral 5 knjig in pogledal celotno prvo sezono v enem mesecu.
Mogoče sem pri nadaljevanki malce pogrešal več akcije in kakšno dovršeno grafično obdelavo. Se mi zdi, da bi glede na knjigo moralo biti vse bolj megalomansko in bolj veličastno. Res pa je, da sem pogledal le prvo sezono in ne nameravam nadaljevati dokler ne bom prebral še zadnjih dveh knjig
smile-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
ponavadi nastanejo razlike med knjigo in filmom/nadeljevanko

potem so v knjigi vsi malo mlajši? pa tale skoraj odrasli sin v knjigi tudi sam tako suvereno vodi vojaške akcije?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sej je velikokrat tako v podobnih knjigah in filmih.
No men se zdijo pa igralci prou dobr izbrani.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
a pol se škrat poroči s sevrnjakinjo topli pa z lanisterejvo?
zakaj se je ubijalec kraljev opravičeval velikanki?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36

Jupol:
Tele poroke so malo zmiksal v primerjavi s knjigo. Verjetno z vzrokom, da ne vključujejo novih karakterjev v zgodbo. V knjigi se Loras sploh ne ženi, ker je v kraljevi straži, ti pa ne smejo biti poročeni. Ostali bi se pa naj. Kdo s kom ne bi pisal, ker ne vem kaj bodo spremenili. Poroka, ki se dejansko zgodi v knjigi, se bo verjetno tudi v seriji, ker vpliva na nadaljevanje zgodbe.

Glede Jamie-ja gre pa za razvoj karakterja. Ta skozi knjige napreduje iz "bad guy-a" v bolj kompleksno osebnost, ki ga ni enostavno klasifcirati kot good ali bad guya. V tretji knjigi (ta sezona GoT), postane tudi POV (Point of View) karakter. Podobno se dogaja tudi s Cersei. Čeprav v seriji bolj, kot v knjigi.
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Ali obstaja eknjiga omenjene serije?
Iščem seveda slovenski prevod in sem ga pripravljen tudi kupiti.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.896
380
83
ksz.

Tale 8. del mi je bil noro dobr
smile-1.gif


If you ever call me sister again, I´ll have you strangled in your sleep.
hysterical-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.821
14.618
113
Jp Jp...kaj to bejbe delajo..un model je kr svoja dva brata obglavil
tongue-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
če je pa glave pokazal...
pa meni ni bil ne vem kaj del...
pa še bajs je rezilo kar tam pustil...