Furs

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Pi.zd.a skrajni cas, da se uredi penzija, ker, da je vecina penzionerjev vec casa v penziji kot v sluzbi pa nic ne prispevajo druzbi razen razkola in pizdakanja. Ne gre tole
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Po pošti sem dobil uradno pismo, v katerem me obveščajo, da razpolagajo s podatkom, da sem bil v določenem obdobju prijavljen na začasnem naslovu. Pozivajo me, da jim v zvezi s tem posredujem določene podatke. Vse v redu, moti me pa način, kako so to naredili, saj me posredno pozivajo, da zašpecam tega, pri katerem sem bival zaradi davčne utaje, meni pa grozijo z visoko denarno kaznijo, če bom dal krivo izjavo. Zahtevajp, da jim posredujem najemno pogodbo, dejansko plačilo najemnine, plačano varščino ipd, priložen je celo obrazec. V glavnem, poziv je ogledalo, kako deluje naša država, grožnje in represija. Poziv bi bilo mogoče veliko bolj prijazno sestaviti, saj nismo vsi kriminalci in utajevalci davkov.....

Btw., živel sem pri partnerki, najemnino sem ji plačeval v naturalijah. Je to tudi potrebno prijaviti???
Ma v Italiji bi še finančna policija z šmajserji prišla na vrata ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jp.
Očitno "poslovno" svetovanje ne nosi toliko kot je plača direktorja Fursa. :oops1:
 
  • Haha
Reactions: tony

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
Ker je tema FURS: Simić je novi direktor FURSa.
Davčni utajevalec ali kako?

Upravno sodišče je s pravnomočno sodbo v postopku proti njenemu nekdanjemu direktorju Ivanu Simiču ugodilo Finančni upravi (Furs), ki mu je očitala navidezne posle z lastništvom podjetij na Cipru in Britanskih Deviških otokih, s katerimi si je želel znižati davčno obveznost. Sodba, ki smo jo pridobili na Siol.net, razkriva podrobnosti Simičevih poslov v teh državah, zaradi katerih mu je Furs leta 2012 odmeril tudi plačilo dodatnih davčnih obveznosti v vrednosti nekaj več kot 50 tisoč evrov.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
To je zmeraj preverjen recept. Postaviš tistega, ki ve, kako se je dalo dosedanji sistem obiti in nekaj izboljšaš. Zato so na čelo ZZZS nekoč postavili Sama Fakina, ki je v vlogi direktorja pred tem preveril, kako se da ZZZS prinesti okrog. In je ostal lepo število vlad na čelu.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Odtod izvira glavni problem leve opcije, da nihce izmed njih se nikoli ni nic delal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi jaz, ker konec koncev je dvojni doktor in častni član društva za nategovanje države in utaje. Pa na mladih svet stoji. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Ksz.....