Formula 1 prenos na slovenskih tv???

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik Group_Therapy pravi:
Bo pa lahko več prenosov kajaka na mirnih vodah.
cheer.gif

ki je zadnje leta tudi precej bolj adrenalinski kot F1

Ti že veš.......
 

dax

Majstr
22. maj 2012
726
1.686
93
Rajši bedna F1 kot pa Miša z njeno še bolj bedno evrovizijo, to naj raje že končno enkrat ukinejo.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Kakor za koga...
rolleyes-1.gif

Glede na vse skupaj je lani bila evrovizija bistveno bolj gledana kot F1. Zato ne nabijat z neumnostmi...
 

dax

Majstr
22. maj 2012
726
1.686
93
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Kakor za koga...
rolleyes-1.gif

Glede na vse skupaj je lani bila evrovizija bistveno bolj gledana kot F1. Zato ne nabijat z neumnostmi...

A ti to resno al kar tako, malo na pamet?
confused-1.gif

Res da gledanost F1 pada ampak še vedno je BISTVENO večja od evrovizije. Lani si je evrovizijo ogledalo 197 MIO, kar je za 2 MIO več kot leta 2014. V letu 2014 si je F1 ogledalo 425 MIO ljudi, za sezono 2015 podatka nisem našel a dvomim, da je gledanost padla za več kot 200 MIO, da bi kvota padla (bistveno) pod gledanost evrovizije.
Pa veselo gledanje eurovizije ti želim.
wink-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.484
378
83
Lani je bila gledanost na SLO res ekstremna zaradi super komentatorjev in odličnih reklam.

Par dni pred dirko se je že preverjalo ali je gusar vir še aktiven.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
Vsak gleda kar želi...

Sramota da v Sloveniji ni ene televizije ki bi prenašala F1...., in še marsikateri drugi šport. V motokrosu imamo odlične dirkače pa ni prenosa..


Jaz ne gledam ,drsanja, rokometa...pa zato ne pravim naj ukinejo prenose tega...

Lp
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Je škoda ja, samo če bi bilo letos isto kot lani, potem mi je vseeno če je prenos ali ne... Komentatorja nista bila na nivoju + reklame dobesedno vsakih 5-10 min.. Nein danke
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.018
1.120
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Je treba vedet, da so SLO televizije doslej zelo pod ceno dobivale pravice. Potem so se šle pa znebit človeka, ki je to zorganiziral. Zdaj pa je, kar je.
V bistvu ne, ceno je pred leti POPtv iz dejanskega drobiža zaradi borbe s TV Slovenija dvignil za 10 in več-krat, potem se je pa samo še višala. Športni uredniki TV Slovenija tega nikoli ne pozabijo povedat, ko govorijo tem zakaj nimajio F1.
Ti kar verjemi športnim urednikom. Cesne so bile (tud za RTV) prava bagatela v primerjavi s tujino (tudi če preračunaš na št. gledalcev) ...
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Vsak gleda kar želi...

Sramota da v Sloveniji ni ene televizije ki bi prenašala F1...., in še marsikateri drugi šport. V motokrosu imamo odlične dirkače pa ni prenosa..

Jaz ne gledam ,drsanja, rokometa...pa zato ne pravim naj ukinejo prenose tega...

Lp
467716-post_slo.gif
 
Nazadnje urejeno:

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik dax pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Kakor za koga...
rolleyes-1.gif

Glede na vse skupaj je lani bila evrovizija bistveno bolj gledana kot F1. Zato ne nabijat z neumnostmi...

A ti to resno al kar tako, malo na pamet?
confused-1.gif

Res da gledanost F1 pada ampak še vedno je BISTVENO večja od evrovizije. Lani si je evrovizijo ogledalo 197 MIO, kar je za 2 MIO več kot leta 2014. V letu 2014 si je F1 ogledalo 425 MIO ljudi, za sezono 2015 podatka nisem našel a dvomim, da je gledanost padla za več kot 200 MIO, da bi kvota padla (bistveno) pod gledanost evrovizije.
Pa veselo gledanje eurovizije ti želim.
wink-1.gif
Mislim na slovensko gledanost, ne cel svet...
rolleyes-1.gif

Če bi poiskal te podatke, bi se verjetno za glavo prijel.

Mimogrede, jaz že dolga leta spremljam F1, pa sem v zadnji sezoni veliko dirk izpustil zaradi očitnih razlogov (dolgčas na stezi, dolgčas med prenosom).
Evrovizijo sem pa gledal, pa kaj? In letos jo bom tudi, pa kaj? A je po tvojem s tem kaj narobe? A zato, ker tebi to ni všeč, pa mora RTV prenehat prenašat to prireditev?
 

dax

Majstr
22. maj 2012
726
1.686
93
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik dax pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Kakor za koga...
rolleyes-1.gif

Glede na vse skupaj je lani bila evrovizija bistveno bolj gledana kot F1. Zato ne nabijat z neumnostmi...

A ti to resno al kar tako, malo na pamet?
confused-1.gif

Res da gledanost F1 pada ampak še vedno je BISTVENO večja od evrovizije. Lani si je evrovizijo ogledalo 197 MIO, kar je za 2 MIO več kot leta 2014. V letu 2014 si je F1 ogledalo 425 MIO ljudi, za sezono 2015 podatka nisem našel a dvomim, da je gledanost padla za več kot 200 MIO, da bi kvota padla (bistveno) pod gledanost evrovizije.
Pa veselo gledanje eurovizije ti želim.
wink-1.gif
Mislim na slovensko gledanost, ne cel svet...
rolleyes-1.gif

Če bi poiskal te podatke, bi se verjetno za glavo prijel.

Mimogrede, jaz že dolga leta spremljam F1, pa sem v zadnji sezoni veliko dirk izpustil zaradi očitnih razlogov (dolgčas na stezi, dolgčas med prenosom).
Evrovizijo sem pa gledal, pa kaj? In letos jo bom tudi, pa kaj? A je po tvojem s tem kaj narobe? A zato, ker tebi to ni všeč, pa mora RTV prenehat prenašat to prireditev?

Ne, nič ni narobe, če gledaš evrovizijo. Vsak gleda, kar mu pač paše in prav je tako. Tudi proti evroviziji kot taki nimam nič, motijo me le priskledniki, ki se napajajo iz rtv naročnin in izkoriščajo to prireditev za svoje turistične (in še kakšne) podvige. Tudi poroka je bila pred leti del te zgodbe. Vidnejših rezultatov slovenskih udeležencev ni, denarja pa gre v ta namen kar nekaj. In posledično ga verjetno za kaj drugega (recimo prenos F1, smučarske skoke itd.) zmanjka. Mogoče bi se ti prijel za glavo, če bi videl, koliko denarja - tudi tvojega, saj verjetno plačuješ rtv prispevek, gre v ta namen.
In ja, se strinjam, da F1 zgublja čar in napetost, tudi senzacionalnost, ki jo je imela pred leti. In posledično tudi gledanost.
Lp
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Se z vsem strinjam. In, tako kot si rekel, če ne bi bilo prisklednikov, ki jim je neko delovno mesto na RTV garantirano do smrti, bi bilo dovolj denarja tako za Evrovizijo kot za F1... Sploh, če bi zaposlili sposobne ljudi (kar roko na srce, športni urednik, urednik zabavnega programa ipd., niti približno niso).

Če že pogledam na Hrvaško... HRT ima 4 gledljive kanale (HRT 1, HRT 2, HRT 3, HRT 4), delajo oddaje ki, so na evropskem nivoju, sedaj predvajajo npr. že 2. sezono licenčnega šova Voice. Ne vem, kaj bi se moralo zgodit, da se takega projekta loti RTV... OK, najprej bi morali zaposlit sposoben kader, pa to je itak že jasno. Namesto res kvalitetnih šovov se pri komecialkah predvajajo jajca kot so Slovenija ima talent...
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.443
96
48
Saj je vsepovsod tako (politiak JU...), da ni važno kaj in kolio znaš in si sposobnen, Samo naš moraš biti.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Za F1 kakršna je letos, je pa res čisto vseeno, če je nihče ne prenaša. Pravzaprav bi slovenski bojkot prenosov moralo kopirati še več držav, potlej bi pa mogoče Berni le prišel k pameti in bi F1 spet postal dirkaški šport.
Še o doprinosu odstavljenega komentatorja: kolikor me spomin ne vara, je v prenose F1 privlekel reklame na 10-15 minut in to nenormalno dolge, dogajanje na stezi je postalo samo še postranskega pomena, važen je bil le šovbiznis in celebrities.

Bolje nič kot takale F1.
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik bula pravi:
Za F1 kakršna je letos, je pa res čisto vseeno, če je nihče ne prenaša. Pravzaprav bi slovenski bojkot prenosov moralo kopirati še več držav, potlej bi pa mogoče Berni le prišel k pameti in bi F1 spet postal dirkaški šport.
Še o doprinosu odstavljenega komentatorja: kolikor me spomin ne vara, je v prenose F1 privlekel reklame na 10-15 minut in to nenormalno dolge, dogajanje na stezi je postalo samo še postranskega pomena, važen je bil le šovbiznis in celebrities.

Bolje nič kot takale F1.

ne-ne-1.gif