ford mondeo navigacija

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
lep pozdrav. verjtno je že kje kakšna podobna tema a vseeno. v ford mondeo letnik 2008 imam original navigacijo Ford Blaupunkt Travelpilot NX zraven ( na sliki) pa je bil dvd z kartami evrope iz leta 2008 brez SLO in balkana. a se da dobit kje kakšno karto ali pa združit iz kakšnih drug kart v neko celoto?
iz neta sem sicer potegnil datoteko
- Ford Navigation DVD 9P
jo z nerom iso posnel na dvoslojni dvd pri najnižji hitrosti, ampak mi napiše ko vstavim v navigacjo da ni original disk.
A obstaja kakšna rešitev?
1325243-ford-travel-pilot-nx-Blaupunkt-Travelpilot-Navi-Navigation-GPS-DVD-Mondeo4-MK4.jpg
 

Priponke

  • 1325243-ford-travel-pilot-nx-Blaupunkt-Travelpilot-Navi-Navigation-GPS-DVD-Mondeo4-MK4.jpg
    1325243-ford-travel-pilot-nx-Blaupunkt-Travelpilot-Navi-Navigation-GPS-DVD-Mondeo4-MK4.jpg
    53,7 KB · Ogledi: 1.614

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne se matrat, do zdaj še ni nobenemu uspelo narediti delujoče kopije za sistem NX. Enako velja za sistem TravelPilot FX (SD varianta) ter TravelPilot-E ali EX. Konec debate.
 
Nazadnje urejeno:

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
model je blaupunkt travelPilot NX
ko sem šel pogledat za verzije mi je napisalo na avtoradiju sledeče
MAIN VER SW 0905-090802 (verjetno verzija programa katerega sem naložil včeraj)
REG VERSION DISWNAVIG.4C1P19 (verjetno oznaka enoste)
v knjigi od avtoradija pa je napisana
teilenummer : 8S7J-19A285-HA (CG3537de) 10/2007 20071026115355
ven ga nisem jemal, če pa bi bilo potrebno, pa bom nardil tudi to
je pa zraven tudi kartica za kodo na kateri piše UNIT TYPE - HSRNS in SERIAL NUMBER - C7E3A053488140198
To so vsi podatki ki sem jih najdel o avtoradiju (navigaciji)
sem pa komaj zdaj ugotovil da ta naprava ne bere DVDjev ampak samo CD. DVD oznaka je mišljena samo za navigacijske karte na spodnjem predvajalniku. mogoče se motim.
sem pa najdel stran kjer to prodajajo
http://www.bluespot.co.uk/shop-online.aspx/blaupunkt-dvd-map
ne vem pa zakaj tam označujejo kot EX platformo
prodajajo pa se karte za evropo, brez slo in evropa z turčijo le da je slo pokrita le 47% so pa Teleatlasove karte
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kot rečeno, edina šansa ti je, da se zapelješ na original servis, povprašaš za nadgradnjo. Tam te bodo s ceno najverjetneje presenetili (negativno seveda) če računamo, kakšno pokritost dobiš za ta denar. Zahodna Evropa je kot ponavadi še dokaj OK, dočim vzhodne niti ni, če pa je, pa itak ni omembe vredna. Premisli pri sebi - če rabiš natančno navigacijo v avtu, je bolje da kupiš PNA in jo nalimaš na šipo, če pa rabiš zgolj popestritev kabine in te tišči denar v žepu, potem kupi original kartografijo na servisu. To se ti seveda pogojno splača le, če veliko potuješ v Z evropo. Za Slo ali EX-YU (niti ni zajet v kartografiji), boš vrgel denar stran.
 

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
imaš prav. drugače imam navigacijo Wayteq 960 bt, sfrizirano s tvojo pomočjo. sem pač razmišljal, če je že v avtu naprava katera pri novem stane za doplačilo dobra dva jurčka, bi bilo fajn če bi še delala. vseeno hvala za pomoč.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Hja, tega se žal večina kupcev ne zaveda, na kakšnem nivoju so te originalne zadeve in se kljub mastnemu doplačilu odločijo za nakup. Govorimo seveda o naši regiji, na zahodu je seveda drugače. Dobra alternativa ta trenutek so vgradne 7" 2 DIN naprave kitajskega porekla, ki za relativno malo denarja (cca $328) ponujajo veliko multimedijsko izkušnjo, vključno z navigacijo, ki je povsem odprte narave in na katere lahko sami nalagamo različne navigacije. Lep primerek za Mondea:
http://www.ebay.com/itm/7-2-DI...#ht_13199wt_905

Z različnimi podobnimi zadevami sem se že srečal in moram priznat, da sem bil fasciniran, na vseh nivojih (Audio, BT, Video, GPS...)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
No ja, odvisno od navigacije. Recimo RNS510 od VW-ja ima Slovenijo odlično pokrito, ravno tako Hrvaško, Srbija je pa zgolj nekaj glavnih zadev. Z Evropa pa itak brez težav.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Citat:
Uporabnik NekdoK pravi:
Že morda, ampak še vedno to navigacijo ene 5x preplačaš.
Odvisno. Dokler je nimaš morda tako misliš, je pa res svinjsko draga. Zraven pa itak dobiš še 30 GB disk, predvajanje filmov
grin1.gif
.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ti si pač eden tistih, ki brezpogojno prisegajo na avtohtonost in glede tega imaš prav. Je pa dejstvo, da tako originalno vgradno enoto prav lepo nadomesti in v vseh pogledih funkcionalnosti nadigra kakšen vgradni kitaski 7' čip-šit, ki sem ga recimo predlagal v postu malo višje (primer za Forda) .
wink-1.gif
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Je pa dejstvo, da tako originalno vgradno enoto prav lepo nadomesti in v vseh pogledih funkcionalnosti nadigra kakšen vgradni kitaski 7' čip-šit, ki sem ga recimo predlagal v postu malo višje (primer za Forda) .
wink-1.gif

Živjo.
V S-maxu imamo navigacijo kot je v prvem postu. Moti me, da ex YU ni pokrita, razen glavnih cest. Zanima me koliko je dela, če jo zamenjam z navigacijo, ki si jo predlagal in katere karte potem vse lahko naložiš?
Pri hitrem pregledu se mi zdi, da ima 2DIN še več funkcij kot original, ali česa nima, kar original ima?

Hvala.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Odvisno, kaj vse ima original. Kaj vse ma 2din lahko enostavno vidiš v opisu, če si kliknil na link. Ni da ni. Ker zadeva bazira na wince op. sistemu in standardini resoluciji (800x480), lahko naložiš iGO navigacijo, ki ima v kombinaciji različnih ponudnikov kart, pokritost celotne Evrope na najvišjem možnem nivoju. Glede inštalacije pa, če si praktičen tip in se razumeš na priložena navodila, po mojem ni tak problem zvezat. V najslabšem primeru najdeš nekoga, ki ti to za male pare uredi. Sicer pa ta model katerega link sem dal je samo za demo, lahko se seveda najde še kaj boljšega in cenovno sprejemljivega. Odvisno pač od globine tvojega žepa
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Ti si pač eden tistih, ki brezpogojno prisegajo na avtohtonost in glede tega imaš prav. Je pa dejstvo, da tako originalno vgradno enoto prav lepo nadomesti in v vseh pogledih funkcionalnosti nadigra kakšen vgradni kitaski 7' čip-šit, ki sem ga recimo predlagal v postu malo višje (primer za Forda) .
wink-1.gif
Ne ne. Ne prisegam na avtohtonost. Je pa dejstvo, da se vgrajene zadeve ne da primerjat s prenosnimi napravami.
Drugo dejstvo pa je, da je tvoj predlog z vidika smiselnosti bistveno bolj logičen kot pa doplačilo za original napravo. Recimo razmerje je 300 proti 1500 EUR. Smotrnost jasno pove za kaj bi se odločil. Je pa ena zadeva tukaj, katero je treba prej se vprašat. Če potrebuješ zgolj specifikacije tvoje naprave (torej audio, video, navigacija) potem je tvoja zadeva edino smiselna. Ko pa gledaš zadevo malo širše, recimo povezava z bluetooth inštalacijo v avtomobilu (ja, tudi to znajo nekatere tvoje naprave, ampak beri naprej) s prikazom klicočega na sredinskem ekranu, branjem SMS-ov, R-SAP profil z uporabo zunanje antene za boljši signal, da ne niti ne govorimo za sprejem in klic z uporabo komand na volanu, se pa zadeva začne malce prevešat v smer originalno vgrajenih zadev. In ko to enkrat imaš, veš kakšen blagoslov in udobje je to. In takrat večinoma razmišljaš zgolj še o original vgrajenih zadevah. Je pa res, da recimo pri VW-ju potem cena ni več 1500 EUR, temveč še ene 200 EUR dodatno za komande na volanu, pa ene 300 EUR za bluetooth inštalacijo, pa zna bit še kaj
wink-1.gif
.
Po drugi strani pa dobiš na ebay.co.uk novo RNS510 enoto z anteno in navodili za vgradnjo (precej enostavno, če pa hočeš še bluetooth se zadeve začnejo zapletat, ko pa prideš h komandam na volanu pa so že skoraj nerešljive, ampak se da vse to tudi nachbau vgradit) za cca. 500-600 EUR (ta zadnja cena je za LED enote). Tako da, je treba fajn razmislit kaj in kako, ker tudi 300 EUR ni tako malo. Pri teh Kitajcih je fajn it na preverjeno zadevo.