Font za slovensko "šolsko" pisavo?

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Ali bi se dalo kje dobiti font, ki uporablja "šolske" pisane črke, kot jih učijo v naših osnovnih šolah? Od mojih šolskih črk je minilo ohohoho let, tako da samo še kracam.

Rabim za dodatne vaje za mulca naredit, zdaj ko bo šola spet samo 2x na teden zoom in pol strani navodil kaj rešit v učbeniku...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
poglej dafont.com, pa imas tam po temah, pa glej handwritten. ni vrag da ne bo kaksna dovolj "pravilna". zdownloadas in instaliras...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
a res se ucijo pisane crke? ce se ne motim celo v maturitetnem eseju ni vec navodila: pisite s pisanimi crkami...

ko so nas dobrega cetrt stoletja tega pri tehniki zafrkavali s tehnicno pisavo smo se jim mulci samo kislo smejali... garantirano je ni nihce od nas rabil nikoli vec...
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
a res se ucijo pisane crke? ce se ne motim celo v maturitetnem eseju ni vec navodila: pisite s pisanimi crkami...

ko so nas dobrega cetrt stoletja tega pri tehniki zafrkavali s tehnicno pisavo smo se jim mulci samo kislo smejali... garantirano je ni nihce od nas rabil nikoli vec...
Mogoče res nisi rabil tehnične pisave, finamotorika in občutek za detalje ti je pa ostal.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Filozofska vprašanja gor ali dol, mora se naučit pisane črke in to take kot pokaže učiteljica oz. učbenik. Naj si prilagaja in olajša pisanje, ko bo enkrat znal pisati, ne pa da se sploh ne nauči.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Ne znam več pisanih črk. Samo tiskane uporabljam.
je pa fontov malo morej, vendar pazi da ima šđčćž. to bo problem!
Bo treba kdaj pa kdaj jovovička ali janša napisat.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Mogoče res nisi rabil tehnične pisave, finamotorika in občutek za detalje ti je pa ostal.

Ah, daj no. Saj jo pridobiš tudi s tiskanimi/malimi tiskanimi.

V 6. razredu sem vse začel pisati z velikimi tiskanimi. Samo še klinčeve spise in eseje pri slovenščini sem pisal s pisanimi, vse drugo s tiskanimi. Nikoli nisem imel problema s hitrostjo pisave. Vse izpite na faksu sem odpisal s tiskanimi.

Predvsem me moti, da nas pri je6anju s teh. pisavo niso znali naučiti čemu je (bila) namenjena: za resnejša pisanja (npr. vsaj seminarske naloge, če že domačih nalog ne) naj bi pisali v tehnični pisavi - zato da bi reč izgledala vsaj približno spodobno in DA BI JO ZA TABO LAHKO SPLOH KDO BRAL. Naučiti nas tega bi bilo prav enako pomembno kot naučiti nas, kako te črke sploh izgledajo - ker ni tako pomembno, da O vsi pišemo enako, bolj važno je, da je npr. moj O čitljiv in v vsem tekstu enak.

Kdor ni imel printerja in je v srednji šoli domača branja oddajal v pisanih črkah je profokse lahko tudi hudičevo namučil... :evil:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz še danes pišem 95% s pisanimi ker gre hitreje. Je pa tako da pisanih za 3/4 ljudi ni za brat ker je tolk grdo napisano.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Še zmerom mislim, da pisana pisava spada pod lepopisje.
Je pa tko. Če majo medicinci svojo pisavo, potem naj vsaj v osnovni šoli pišejo čitljivo!