Folija, vinjeta in preverjanje

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
pa a je res tok tezko s strgalom jo zdrgnit? nikol ne lepim cez hlace in z vazelinom, pa mi se nikoli ni vzelo vec kot par minut, da jo odstranim.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Po metodi s pulovrom jo odstraniš v 10 sekundah. Brez dodatnih orodij.
Kdo je zdaj "neumen" ?
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.149
113
V koliko sekundah/minutah jo moraš odstranit, da ne spadaš v kategorijo "neumen"?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Bolj je važno, v koliko sekundah zaslužiš zanjo. Tu se bojim, da so vsi puloverji daleč zadaj.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Je sploh možno vinjeto spraviti dol da gre na drug avto, brez da bi prej karkoli mazal z vazelinom ali puloverjem...? Dobr segreješ jo...samo a gre cela lepo dol,brez poškodb in da je še lepilo močno ?
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
sem kje napisal, da je kdo neumen? samo zanimalo me je kaj je tak problem jo odlepit brez da jo drgnes ob gate..

drugace pa tisti, ki menjavajo stekla poznajo postopek, kako jo brez posodb odstranit.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz sem poleti ko je avto stal na soncu brez problema odlepil. Lepo počasi, na mestih kjer je vinjeta prerezana sem si pomagal z nožem in v nekje 3 min je bila vinjeta nepoškodovana doli. Ni bila lepljena s nobenim trikom.

So pa lepi lažnivci na carglassu ko so jih novinarji spraševali pri krajah vinjet iz vetrobranskih stekel, da postopek ni možen oz. njim ni znan. Pa sem bil zraven, ko je kolega šel po avto z novo šipo in je bila na njej stara vinjeta.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz tudi ne bi razkrival poslovnih skrivnosti vsakemu, ki ga prinese mimo.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Samo zakaj lagat, če to počnejo 'javno'? Saj ne prelepijo vinjete samo svojim najožjim znancem
tongue-1.gif
Sigurno tudi DARS ve, da to počnejo (in tudi kak).
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
ker se uradno vinjete ne sme prenašati iz vozila na vozilo.
zna pa to narediti vsak ki ima servis avtostekel
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.192
2.426
113
v lokalni ostariji
točno tako in a si predstavljate na svetu kako zagrabijo za to zadevo? "šokantno. Vinjete prenašajo s stekla na steklo. Ogrožena je naša cestnina"

pač za enkrat ve par ljudi da se to da... ko bo po TV pa množica
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Citat:
Na DARS-u so nam pojasnili, da so po rekonstrukciji rondoja Tomačevo znak za obvezno uporabo vinjet prestavil na dele ceste, ki se navezujejo na severno ljubljansko obvoznico (hitro cesto H3), kar pomeni, da za vožnjo iz smeri Črnuč do Bežigrada in obratno uporaba vinjete ni obvezna.

http://www.siol.net/novice/slovenija/2012/02/vinjete_meje_in_rondoji.aspx

In tudi to se je ponovno spremenilo. Ponovno je znak za vinjeto cca. 50m od Brnčičeve proti rondoju Tomačevo.

To seveda ni res. Tam je tabla, da je cez 1,8 km cesta, kjer rabis vinjeto.

LP,
PIC
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.939
8.988
113
EU
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
predn zalimaš enkrat ob pulover alpa hlače prtisneš da gre mal lim stran...

Potem imaš na steklu vinjeto kosmato od dlak puloverja
evil.gif
 
13. jul 2011
2.677
625
113
KSZ

sem bil pred par leti na Carglassu. Moje vetrobransko se je sicer dalo popraviti, ko sem čakal, pa so ravno končali menjavo na enemu Megane-u - je prinesel delavec receptorki papirje, ona pa ga vpraša: "Vinjeta je bila rešena?" "Bila."
Logično, da na DARSU vedo, da se to da in da to počnejo. Ampak saj s tem ni nič narobe, dokler vinjeta ostane na istem avtomobilu. To počnejo zato, da stranki (in tudi DARSU) prihranijo nekaj sitnosti.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
itak.
sicer se pa to da narediti 1x.in ponavadi ljudje to delajo ko kupijo drug avto septembra,oktobra da ne dajejo 100€ za 3 mesece vožnje po AC
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Citat:
Na DARS-u so nam pojasnili, da so po rekonstrukciji rondoja Tomačevo znak za obvezno uporabo vinjet prestavil na dele ceste, ki se navezujejo na severno ljubljansko obvoznico (hitro cesto H3), kar pomeni, da za vožnjo iz smeri Črnuč do Bežigrada in obratno uporaba vinjete ni obvezna.

http://www.siol.net/novice/slovenija/2012/02/vinjete_meje_in_rondoji.aspx

In tudi to se je ponovno spremenilo. Ponovno je znak za vinjeto cca. 50m od Brnčičeve proti rondoju Tomačevo.

To seveda ni res. Tam je tabla, da je cez 1,8 km cesta, kjer rabis vinjeto.

LP,
PIC

Potem pa sem se zmotil in nisem videl dodatnega napisa. Včasih je bila tam tabla za vinjeto, potem so jo odstranili in jo postavili tik pred stari rondo, ko so postavili novi rondo, tudi te ni bilo več pred rondojem, ampak na uvozu na avtocesto, zdaj pa je spet pri Brnčičevi, ampak kot praviš, da piše, da šele čez 1.8km.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Citat:
Na DARS-u so nam pojasnili, da so po rekonstrukciji rondoja Tomačevo znak za obvezno uporabo vinjet prestavil na dele ceste, ki se navezujejo na severno ljubljansko obvoznico (hitro cesto H3), kar pomeni, da za vožnjo iz smeri Črnuč do Bežigrada in obratno uporaba vinjete ni obvezna.

http://www.siol.net/novice/slovenija/2012/02/vinjete_meje_in_rondoji.aspx

In tudi to se je ponovno spremenilo. Ponovno je znak za vinjeto cca. 50m od Brnčičeve proti rondoju Tomačevo.

To seveda ni res. Tam je tabla, da je cez 1,8 km cesta, kjer rabis vinjeto.

LP,
PIC

Potem pa sem se zmotil in nisem videl dodatnega napisa. Včasih je bila tam tabla za vinjeto, potem so jo odstranili in jo postavili tik pred stari rondo, ko so postavili novi rondo, tudi te ni bilo več pred rondojem, ampak na uvozu na avtocesto, zdaj pa je spet pri Brnčičevi, ampak kot praviš, da piše, da šele čez 1.8km.

Tako je. Slučajno sem bil pozoren, ker sem zadnjič peljal avto brez vinjete na relaciji Trzin-Bezigrad in sem preveril ... :).

LP,
PIC
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
ze eno leto se vsak dan peljem tam in nisem se nikol videl darsovcev. tako, da bo kar drzalo, da je ne potrebujes.