Florida

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Nisem nic pametnega nasel...letos bi sla z mojo na obisk, vsaj 9 dni, mogoce pa za 3 tedne. Kam naj greva? Se splaca dol vzet eno bajtico v najem v kolikor se gre za cel mesec?
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.792
273
83
Največja slovenska vas
Hm... Florida je ogromna tko da bajtica na enemu koncu pomoje ni lih primerna 3tedenska investicija... Glede na to, da so "must see" stvari dosti narazen je primernejši najem avtomobila (najbrš avtodoma, ampak ne vem kako je s tem tm). Kaj vidt? Key west, če sta za žurko in potapljanje/snorklanje, Everglades, če sta za divjino, Cape Canaveral, če sta za astronomijo, Disneyland, če hočeta prebuditi otroka v vama in doživeti malo adrenalina... Po večini pa vse v Lonely planetu piše
wink-1.gif
...
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
Za pogledat načeloma vsaj naslednje (če govorimo o celi floridi):
- key west (in spotoma celotne keys)
- everglades
- kakšen teden ali vsaj par dni izležavanje na zahodni obali (+ ogled par musclecar muzejev, če te to zanima).
- disneyland in cape canaveral

Jaz sem lani za to porabil 3 tedne in ca. 4.500km, spal sem v motelih. Na enem mestu cel čas ti bo pomoje precej dolgčas, itak pa (po mojem mnenju) za celoten čas dopusta rabiš rentacar.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
OK, kako je s cenami na floridi? Pa recimo, da se odločiva, da bova ostala samo na enem koncu zaradi premalo časa, se dejansko splača iti v hotel ali so kakšne alternative?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
OK, kako je s cenami na floridi? Pa recimo, da se odločiva, da bova ostala samo na enem koncu zaradi premalo časa, se dejansko splača iti v hotel ali so kakšne alternative?

ima en kolega dol apartma, ki ga občasno renta... samo je malce velika zadeva za dva... če te bo zanimalo, ti dam kontakt...