Filtriranje GPX datoteke

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Živjo!

Kaj uporabljate, da sfiltrirate gpx datoteko, če so notri kaki vnosi, kjer ti kaže, da si šel tudi 600 km/h?
Primer:
/
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.576
694
113
Oziexplorer in ročno brisanje.
tongue-1.gif

Mogoče bi bil OK, tudi vanj vgrajeni filter, samo moraš se sprijaznit, da se del podatkov izgubi.

edit: nekaj sem spregledal
 
Nazadnje urejeno:

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Ne ne, to je log od motorja.
Sedaj to brišem ročno v mapsourceu, ampak jih včasih težko najdeš (najdem območje v goole earth in potem zbrišem v mapsourceu). Mapsourceov filter ni zadosti. Bom poskusil še oziexplorerjev. Za podatke mi je vseeno, če se jih del izgubi, gre se mi bolj, da je graf spodaj vsaj nečemu podoben.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
To ponavadi pride zaradi kakih predorov ko GPS nima signala. Enako brisem kar v mapsourcu....pogledam katere tocke imajo abnormalno veliko hitrost in jih pobrisem. Pa ponavadi sproti pobrisem se kako tocko, ki jo GPS zapise kar nekam izven poti.

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zanimivo. Kako pa vidiš v google earthu še hitrost v višinskem profilu? Meni tega ne kaže.

Ko sem imel prvi gps je bila težava pri hitrosti, tudi 1700 km/h+, sedaj na Nuvijih in Oregonu pa tega ni več.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Jaz odprem direktno gpx datoteko in rečem pokaži višinski profil in mi pokaže oboje. Torej Oregon 550. Tudi če jo editiram v mapsourceu, mi odpre oboje. Če pa datoteko odprem z GPicSyncom , ki zapiše že Google zemlja fajl, tam pa mi pokaže samo višino.

Torej kakega fajn filtra še ni, da bi odpravil ročno delo?
smile-1.gif


LpT
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Res zanimivo, zdaj sem dal zadnjo verzijo GE in pogledal en track.



Da nimaš nastavljeno na preveč občutljivo beleženje, jaz imam za motor na normal, za pohodništvo pa "bolj pogosto". Dva različna sem pogledal tracka in oba sta brezhibna. Ne glede na tunele ipd.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Sem preveril sedaj in je na normal.

Je pa seveda bolj pogosto to v tunelih, pa še to ne vseh. Na poti domov se mi to skoraj vedno zgodi v eni kombinaciji tunelov, možno da ga zelo zmotijo, ker tunel zavija, on pa ponavadi takrat, ko se izgubi vleče ravno linijo.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.576
694
113
Citat:
Uporabnik Matko pravi: Še ena ugotovitev.
Če se v GE v5.2 uvozi .gdb ali .gpx iz Mapsourca, oz..plt datoteka iz Oziexplorerja, bo GE na višinskem profilu prikazal tudi profil hitrosti.
Kadar pa v Oziexplorerju izvozi kml, profila hitrosti NI.
frown-1.gif
https://www.alter.si/tabla/showthreaded.php/Cat/0/Number/975055/page/1/vc/1



Mislim, da Oziexplorerjev filter ne bo pomagal, ker odstrani samo "odvečne" točke,
te ki imajo preveliko hitrost, so pozicionirane narobe izven linije in zato ne bodo odstranjene.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Je pa mozno vklapljat in izklapljat ali visinski profil ali pa hitrostni profil. Samo kliknes na tistega ki ga zelis izklopiti.

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Sem preveril sedaj in je na normal.

Je pa seveda bolj pogosto to v tunelih, pa še to ne vseh. Na poti domov se mi to skoraj vedno zgodi v eni kombinaciji tunelov, možno da ga zelo zmotijo, ker tunel zavija, on pa ponavadi takrat, ko se izgubi vleče ravno linijo.

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=4744

Fixed issues relating to WAAS performance.
Fixed issue where the device would not regain a GPS signal after losing the GPS signal in a tunnel.
Fixed shutdown on the map screen when a waypoint was being moved to the same location as a geocache or other POIs.
Fixed an issue where the enabled/disabled option for custom maps could not be changed when two or more BirdsEye™ Satellite Imagery providers were on the device.
Fixed an issue where the device would not beep when approaching a destination while routing off-road.
Problems with the software may be reported to OregonBeta@garmin.com
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Tržič, po novi cesti iz Bistrice do Tržiča.


Edit. Edino rdeča črta na desni strani je po drugi cesti, vse ostale so po isti. In še najboljša je leva rdeča črta.

LpT
 
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.576
694
113
Žal ne vem, da bi takšen program že obstojal.
frown-1.gif


A verjamem, da bi filtriranje glede na pospešek dalo zadovoljiv rezultat.

Potrebujemo je enostaven program, ki izračuna pospešek v vsaki točki in potem odstrani točke, ki presežejo določeno mejo.
Opcija bi bila tudi, da se v excel uvozi .plt datoteka in napiše ustrezen makro.

Če je kdo ta takšen program zasledil, naj hitro javi, ali če se bo kdo lotil makroja.

Sam ne utegnem.