Excel hyperlink na file explorer shortcut

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.778
-214
113
Imam problem na win 11 - v excelu bi v celici rad naredil hyperlink do shortcuta, ki je v mapi shortcuts. Kliknem na desno tipko>hyperlink in v oknu, ki se mi pojavi, v tej mapi ne vidim nobenega shortcuta, (vidim pa druge datoteke v tej mapi), da bi ga lahko izbral, čeprav v mapi so. Če grem dalje in kliknem pri strani okna na "browse for file" in označim "all files" shortcute vidim, in ko označim enega se hyperlink naredi, ampak ne na shortcut, ampak direkt na datoteko (bat), kamor kaže ta bližnjica. Ok, mi trenutno dela, klik na hyperlink mi odpre .bat datoteko ki odpre naprej določene datoteke, ampak ko shranim excel file in ponovno odprem, klik na hyperlink sicer sproži .bat datoteko, ki pa ne najde tistega, kar bi morala odpreti.

Kako narediti hyperlink na shortcut?

V win 8.1 tega problema ni bilo, sem kliknil v celici desno tipko, >hyperlink, označim shortcut in je delalo tudi, ko sem shranil. Uporabljam pa office 2007.
Excelova datoteka, narejena v win 8.1 pa dela bp tudi na win 11 računalniku, seveda v povezavi z ostalimi datotekami in bližnjicami)

Prosim za pomoč