Fiat007 se je skoraj odločil...

Fiat007

Fizikalc
1. apr 2009
1.065
0
36
43
Gorenjska in okolica (Bled)
Skratka.
Letos sem kar nekaj časa preživel na morju. Ker so najlepše plaže okoli našega stanovanja ravno "divje" plaže sem se pač posluževal le-teh. Z mano je bila seveda gospa, ki pa morje doživlja na čisto drugačen način kot jaz. Zame je v enem tednu preživeti skupaj 5 ur na plaži več kot dovolj. No in ker sem fleksibilen človek, sem seveda gospe delal družbo na plaži. Sicer ona je bila na soncu, jaz pa sem bolj senčen človek. Prebral sem vse slovenske revije z rumenim tiskom (Nova, Lady, Lea,....), rešil celotne Križanke za mlade (tudi tisto, ko moraš povezovati številke in potem nastane slika), pojedel sem več vreč smokijev, nagledal se nudističnih penzionistk in penzionistov, se nasanjal vseh jaht, naredil plane za življenje do 50ega leta,... Skratka na koncu mi je vse skupaj presedalo.
No in ena od odločitev je bila tudi ta, da si za naslednjo sezono kupim surf. Nekoč sem surf že imel. In sicer je bil to letnik nekje okoli 1980, skoraj 500 literska dila in 15 m/2 jadra. No in takrat sem se jaz to že nekaj učil, dejansko sem se tudi že peljal. In za naslednje leto sem se odločil, da bom živel svoje sanje in si naučil surfat vsaj toliko, da bom lahko normalno zavijal
grin1.gif

Torej:
- ali je tukaj kakšen strokovnjak
- ali mi lahko svetujete kakšna dila in jadro in ostale malenkosti so primerne zame (lokacija učenja je Istra - Poreč)

Hvala
cheer.gif
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Vsekakor ti svetujem najeti tečaj surfanja, da dobiš določene osnove, sestavljanje opreme, vozli..itd...Sicer z surfanjem se ne ukvarjam, ampak drugim vodnim športom (kajtanje) je pa načeloma isti princip
smile-1.gif


Glede opreme, se mi ne zdi smiselno da bi si v štartu kupil svojo ter se začel učiti. Namreč za učenje rabiš "ploh" dilo, ker za nadalnje učenje boš to hitro prerasel oprema pa ni tako poceni da bi kupoval ter menjal jadra / dile. Ena dila ter jadro ti bo hitro premalo, če se boš hotel lotiti zadeve malo bolj resno, ker pri nas niso idealni pogoji da bi lahko uporabljal eno dilco ter jadro..Enkrat piha 5 vozlov, dugič 10 potem 20 vozlov..itd....Z eno opremo vozit v vseh pogojih je pa skoraj nemogoče
smile-1.gif