Fantje, pomagajte mi pri nakupu navigacije, prosim

Selena

Zelenc'
10. jan 2010
10
0
1
Že nekaj časa si ogledujem navigacijske naprave, berem teste, forume, mnenja in posledično ne vem več, za katero naj se odločim.

Potrebujem napravo, ki me bo zanesljivo vodila po Sloveniji (na nivoju ulice in hišne številke) in bila tudi sicer zanesljiva saj imam precejšnje težave z orientacijo. Pomembno je, da je enako zanesljivo tudi vodenje po Italiji in vsaj pokritost glavnih ulic po Evropi (za kakšen izlet).
Ostali dodatki niso toliko pomembni, bi bilo pa fajn, če bi imela tisto opcijo vodenja ven iz cestnega zastoja in tudi iskanje parkirišč. Prav zaradi slednjega me je tako navdušil Navigon. Pa zmogljivo baterijo bi tudi imela.

Ogledovala sem si napravo Navigon 7310 in jo skorajda tudi naročila nakar sem danes ponovo brskala po forumih in našla zapise, da je na nivoju ulic in hišnih številk precej nezanesljiv. Čeprav njihova stran navaja, da je pokritost 99%. Je pa res, da so zapisi stari nekaj manj kot eno leto. Kako je zdaj s to napravo?

Brala sem pohvale za NavOn 560 vendar fantje poročajo o neki menjavi kartografij na IGo, da naprava dela tako kot naj bi. Tudi tukaj so zapisi stari.

Zato prosim za konstruktiven nasvet - KAJ? In če je le možno tudi zakaj. Cena tam nekje do 300€.
Upoštevajte, da sem tehnično malo manj podkovana in da potrebujem nekaj v stilu "take and go".
Prosim, ne ponujajte mi kakih kitajskih napravic in downloadanja programov na kartice, ker tega ne znam in nimam nikogar, ki bi to naredil (oz. me je sram fehtat), naj bo nekaj kar vzamem v roke, prižgem in me vodi do vpisanega naslova.

Fantje, hvala!
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Pomoje je sedaj konkurenca že tako huda, da če kupiš od enega glavnih playerjev na trgu ne moreš falit kaj velik.

Mene tut garmin za 150€ zmeraj pripelje na cilj
wink-1.gif
 

Selena

Zelenc'
10. jan 2010
10
0
1
Jtfc, pojma nimam, kateri so glavni playerji in v bistvu niti ne vem, kaj s playerji misliš. :)
Upoštevaj, da se na tehniko razumem na nivoju gumba on/off, da ne poznam izvedenskega izrazoslovja (koneckoncev prihajam že v leta) tako da bi mi zelo pomagal, če bi bil malo bolj natančen.

Verjamem, da marsikdo pride na cilj samo z zemljevidom, jaz pač ne. In glede na to, da sem marsikje prebrala, da nekatere naprave vodijo napačno in da si moraš pomagati z zemljevidom, bi raje, da mi tega ni potrebno početi če imam že to možnost.

Na dano ceno se pa nikar ne obešaj, to je nekako približna najvišja cena, ki sem jo pripravljena plačat. Me pa čisto nič ne moti, če stane manj.
 

Selena

Zelenc'
10. jan 2010
10
0
1
Jtfc, najprej sem prebrala vse teme z naslovom "prosim za pomoč pri nakupu" kot tudi teme o Navigonu. Torej - prvo sem že, druge pa še ne, ker se menda nanaša na Garmina. Jo bom pa pravkar.

Edit: Žal mi link od Garmina ni povedal ničesar.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Zaradi sorazmerno majhnih ekranov in torej s tem nepreglednosti, bodo težave z orentacijo pri tovrstnem uporabniku še zmeraj prisotne.
Takšen uporabnik se mora prvo seznaniti s papirnatim zemljevidom, ugotoviti smeri neba in se znati orientirati tudi na papirju, resno pot pa si mora načrtovati.
Zanašanje na samo navigacijsko napravo brez predznanja lahko privede tudi do bizarnih rezultatov (vožnja v enosmerno, prihod v kraj ali na naslov s podobnim imenom itd.).

Odločitev za nakup danes ni več težka, saj imajo navigacije zelo podobne osnovne funkcije in karte.

p.s. so me že spraševali npr. zakaj ni mesta Dunaj v navigaciji ipd...
No, saj je Dunaj tudi, a če pritisneš in se pustiš voditi ne boš videl napisa Wien.
 

Selena

Zelenc'
10. jan 2010
10
0
1
Snecer, se ti ne zdi, da malo pretiravaš?

Mi lahko kdo prosim pove, če Navigon 7310 vsebuje vodenje, ki je na nivoju ulic in hišnih številk po Sloveniji?
 

MoDeR

Pripravnik
9. jun 2009
50
0
6
Ljubljana
Ekola, en nasvet na podlagi izkušenj. Leto nazaj sem se pojal po Evropi (Italija, Francija, Monako, Andorra, Španija) in sem imel na prijateljevem dlančniku naložene gor navigacijo Garmina in iGo 8.3 (oba z zadnjimi takrat dosegljivimi kartami) ter Garmin GPSMAP ročno navigacijsko. Sprva sva uporabljala oba Garmina a sva kaj hitro ugotovila, da je iGo superioren v vseh pogledih. Vodil naju je natančno, vse naslove, ki sva jih vpisala je našel takoj, plus uporabniški vmesnik je proti Garminovemu veliko prijaznejši očem po 30 urah vožnje.

Ker sem želel na naslednji road trip vzeti namensko navigacijsko napravo, sem tudi sam začel prebirat forume in brat teste, a sem na koncu ugotovil, da je vzet na probo zadevo edina merodajna stvar. Od prijatelja sem si sposodil Garmina nüvi 255W, Navigona 8310 in Tom Tom na dlančniku. Po testiranju (Slovenija, Italija in nekaj Avstrije) sem se odločil za nakup Navigona, ker me je vodil fantastično in sem se zelo hitro navadil na vmesnik. Sicer sem mel namen na kupljeno napravo naložit iGo 8.3, kar sem tudi storil ampak sem potem, ko je Navigon sredi lanskega poletja omogočil vsem uporabnikom Navigona 8110 posodobitev na 8310 in zaradi TMC-ja (ta ni delal v iGo 8.3) začel uporabljati samo Navigon 7.4 vodenje in moram rečt, da je odličen. Nikdar me še ni peljal napačno v tujini zato sem z nakupom zelo zelo zadovoljen. Poleg vsega naštetega sem na napravico naložil še iGo, Adriaroute in Tom Tom in vsi delajo brez problema. Ker je enostaven odklep Windows Mobile na Navigonu gor tudi gledam lahko filmčke, slike, igram igrce na kakšnem počivališču itd. itd., ampak to so postranske zadeve pri navigaciji. To slednje povem samo za primer, da boš najdla dobro dušco k ti bo to stvar pomagala odklent, čeprav če znaš mal angleščine vse skupaj ni pretirano težko.

Za primerjavo bi na tem mestu omenil še, da se je prijateljev nüvi 255W kar nekajkrat že obesil med uporabo, nosilec pa je ob spremembi zunanje temperature stalno padal z vetrobranskega stekla. Dlančnik se je že pozimi pregreval, ne upam si pomislit kako je poleti. Medtem ko z Navigonom in njegovim nosilcem nisem mel nikoli nikakršnega problema, pa imam nosilec že eno leto konstantno priliman na steklo, Navigona pa uporabljam vsakič ko grem v neznano. Če bi se sam odločal zdele še enkrat za nakup bi absolutno vzel Navigona in firmi zaupam tudi za 7310 da je dobra naprava.
 
Nazadnje urejeno:

Selena

Zelenc'
10. jan 2010
10
0
1
Moder, ampak 7310 serija (in ostale) ima tudi Navigon 7,4 ali ne? Je to zadnji program kartografije, ki je na trgu za Navigone?

Pa še nekaj - kako to, da na domači strani Navigona sploh ni serije 7?
 

MoDeR

Pripravnik
9. jun 2009
50
0
6
Ljubljana
Mislim da nimajo vsi 7.4.x Update: Našel podatek da ima Navigon 7310 gor MN7.4.1.

Za mojga vem, da se je posodoblil samo software iz 7.3.x na 7.4.3 build 201 ko sem posodabljal iz 8110 na 8310 (v prejšnji objavi sem napačno zapisal, da sem posodobil na 8410, malce zamešal cifre). Razlika med 7.4.1. in 7.4.3. je pomojem ravno tiste dodatke k jih ma 8310 proti 7310 (mislim sam da je razlika samo v MyRoutes)

Navigon ma v različnih državah različno poimenovane serije, ko sem po forumih gledal imajo za Nemčijo drugačna poimenovanja kot za Veliko Britanijo ali Ameriko. Čemu je to, ne vem. Kakšna marketinška poteza.

O 7310 zveš na Nemških straneh več:
http://www.navigon.com/portal/de/produkte/navigationssysteme/navigon_7310.html

Če ti nemščina ne gre si pomagaj z google translate.

Tukaj pa lahko izbereš dve napravi ki jih med sabo lahko primerjaš. Žal se moja nemščina tu konča
wink-1.gif

http://www.navigon.com/portal/de/shop/vergleich.html
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Selena pravi:
Snecer, se ti ne zdi, da malo pretiravaš?

Mi lahko kdo prosim pove, če Navigon 7310 vsebuje vodenje, ki je na nivoju ulic in hišnih številk po Sloveniji?

No ravno včeraj je ena ženska imela "svoj" dan v tunelu.
Upam, da toliko nemško razumete.
http://www.kleinezeitung.at/nachrichten/chronik/2262438/deutsche-wendete-auto-tiroler-tunnel.story

Ker je zgrešila izvoz, ji je naprava svetovala naj obrne ob prvi priliki. Odločila se je za obračanje v niši predora.
 

Selena

Zelenc'
10. jan 2010
10
0
1
Snecer, napisala sem, da imam slabo orientacijo ne pa da ne poznam cestnih pravil in da ne znam vozit avta. Niti nimam (samo)morilskih nagnjenj. Se ti ne zdi, da bi bilo bolje, če bi odgovoril na vprašanje o pokritosti ulic in hišnih številk?

Kolikor sem uspela prebrat bo tudi Navigon v roku par mesecev podpiral slovenski TMC, edino vprašanje je, če bo to možno z obstoječo programsko opremo. A ni MyRoutes funkcija, ki ti ponudi tri različne poti? Ker tri ti ponudi tudi 7310 menda.
Moder, Navona 650 nisi nikoli preizkusil in ga primerjal z Navigonom glede pokritosti na nivoju ulic in hišnih številk? Si ga poskušal uporabljati tudi po zakotnih krajih?
Kakorkoli, Navigon ima bolj ugodno posodabljanje zemljevidov.

Če se kateremu da, a lahko pogleda zgoraj omenjeno stran Navona in mi pove, če "multimedia, ki predvaja avi" pomeni, da lahko gledam gor tudi filme v avi formatu? To pomeni, da film/risanko prenesem na SD kartico in ga lahko na napravi gledam brez posebnih predelovanj?

In še nekaj - če kupim navigacijsko napravo, dobim hkrati z njo najnovejšo kartografijo ali dobim staro in se moram takoj registrirat (in začet koristit tisti x-letni bonus) da si prenesem najnovejšo verzijo?

Hvala.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Glej, kupi Navon n560 in boš zadovoljna. Gor so že najnovejše karte Slovenije ( od Monolita - ista kartografija kot Garmin Adriaroute )ki so pokrite do hišne številke natančno. In tudi sam navigacijski program ki je gor ( Igo Amigo ) je res enostaven za uporabo!
 

Selena

Zelenc'
10. jan 2010
10
0
1
In še eno vprašanje, prosim, glede Navona za tiste, ki ga imate.
Ima glasovno vodenje tudi v italijanščini? Nikjer ne najdem nabora jezikov.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zdi se mi prav, da odgovorim tako kot sem, ker ne škodi, če tudi drugi preberejo kaj takšnega.

Sicer pa si napisala, da si ženska, zato so potrebna dodatna navodila in opombe.
 

MarkB

Pripravnik
3. jan 2008
108
1
18
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Selena pravi:
In še eno vprašanje, prosim, glede Navona za tiste, ki ga imate.
Ima glasovno vodenje tudi v italijanščini? Nikjer ne najdem nabora jezikov.

Ima tudi v italijanščini; tako v glasovni kot pisni obliki

in ima tudi video (divx) player) samo filme si moraš posnet na svojo kartico. se pa ne da uporabljat playerja in navigacije istočasno
 

Selena

Zelenc'
10. jan 2010
10
0
1
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Zdi se mi prav, da odgovorim tako kot sem, ker ne škodi, če tudi drugi preberejo kaj takšnega.

Sicer pa si napisala, da si ženska, zato so potrebna dodatna navodila in opombe.

No, glede na to, da si moški, je čisto logično, da odgovarjaš na to, kar te človek ni vprašal, in obratno.
Pa iskanje bistva ti tudi dela probleme. Čudno, glede na to, da si moški.
smile-1.gif
 

MoDeR

Pripravnik
9. jun 2009
50
0
6
Ljubljana
Ma mislim, da ima 7310 res kar vse glavne stvari pomembne za navigacijo, ki jih ima 8310. Jaz sem takoj posodobil karte, nisem nič čakal. Ko bo pretekla doba 1 leta bom pa razmislil katero pot bom izbral. Vedno obstaja internetna alternativa. Isto navigacijo pa dvomim da bom imel nekaj let, ker stalno na trg prihajajo cenejši in zmoglivejši modeli in bo konec koncev ceneje kupiti novo napravo kot posodobiti staro.

Pogledal sem si tudi povezavo, ki jo je dal MarkB in napravica zgleda prav vredu. Nimam z Navonom izkušenj ampak mislim, da z nobeno od teh omenjenih ne boš udarla mimo. Natančnost samih hišnih številk je pa tako ali tako odvisna od same natančnosti kart. Zaenkrat sem obiskal že nekaj vasi bogu za hrbtom tako doma kot v tujini pa sm vedno prispel na cilj popolnoma brez problemov.

Na tvojem mestu si nebi preveč razbijal glavo s tehnikalijami ampak šel lepo do kakšnega trgovca, ki ima omenjene stvari razstavljene in ti jo naj priklopi pa se malo poigraj z navigacijo in si poglej tam oziroma na youtube kaj ti je najbolj prijetno očesu v smislu vodenja.