F1 2022

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.733
6.911
113
Nic hujsega, samo je zgleda pritisk ostalih ekip vecji, pa zato kolebajo. Pa se sefe je rip, ki bi znal vdarit po mizi
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
ksz
da malo premešam tisto debato o SC ipd.
F1 spremljam več ali manj že dobrih 30 let. Nisem ne navijač Maxa ne Lewisa ampak tisto na zadnji dirki lani se je meni zdelo bedarija na kvadrat. Lahko razglabljamo zakaj ni šel Lewis menjat gume, zakaj jih je Max (btw drugi jih je ker jih prvi ni), ampak če bi spustili vse ki so zaostajali krog bi bilo normalno, oz. ne bi spustili nobenega. Lahko bi zaključili tako kot so ali pa pod SC, ne bi pa smeli spustiti zgolj tiste med njima in potem naj dirkajo en krog, tisto ni bilo pravilno (to je moje videnje, mogoče je po pravilniku drugače). Dejstvo je da so s tisto potezo dali Maxu Lewisa na pladnju, ja en krog, ampak mogoče bi ga zaustavil samo na način kot je poizkušal Schumi 1997 v Jerezu, vse ostalo je bilo jasno da ga bo Max prehitel.

Tega trenutka iz 1997 se pa spomnem, tedi sem začel občasno gledati F1. Kako je Schumi prišel v lastne bokse in začel čez Villeneuva govoriti, ko je pa Schumi pogledal TV posnetek, je pa samo utihnal in to je bilo to, tist je bila čista napaka Schumija. Me pa tist manever iz 1997 spominja na lansko VN Anglije, Hamilton in Max.

In sedaj ta odločitev (spet v korist RBR), če ti kršiš zadeve potem kazen mora bit, sam bi jim odvzel vsaj konstruktorske točke če ne še kaj strožjega. V kolikor bo neka "mila" kazen potem jo lahko izkoriščajo vsi in se sklicujejo na tole, kar bodo sedaj naumili, v glavnem bedarija št. 2. Dogovora ne sme biti nikdar, kazen pa predvidena vedno sej zato je tista omejitev, to ni od letošnjega leta na novo.

Za FIO je že to dolgoročni problem, vedni iščejo nekakšne dogovore oz. sporazume in to krepko kvari ugled F1. V starih časih F1 je bilo drugače, dobil si sredi dirke kazen ali pa na koncu in to je bilo to, danes pa samo mutijo pa mutijo glede kazni. Če ne bodo teh stvari popravili, bo šla F1 v maloro. FIA ima zadnje možnosti, da se izkaže, če kdo krši pravil in dobi konkretno kazen. Trenutno je F1 tak kot šef brez avtoriteta v firmi!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.158
10.524
113
Tako je, biznis laufa, stari navijači pa očitno niso več gonilna in finančna sila, da bi bila za njih pomembna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Krivi so. Sej to so tudi sami priznal. Zdej je samo vprašanje kakšno kazen so si izbral. Predvidevam, da ne bo kej preveč bolečega.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Sem imel prav, kar sem govoril prejšni teden. Ekipam od 3-7. mesta se splača kršiti proračun, saj imajo v štartu več vetrovnika. RBR bo na drugo leto na 60%, če krši Ferrari ima potem 65%, Mercedes 70%...itd. Za 10% majn vetrovnika, se splača tole slabšim ekipam.

Ffq72mPX0AACxv8.png


 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Ampak sam 7mio :valjamse::valjamse:
Ja saj to, če bi bilo 25-50mio kazni, druge ekipe sploh nebi študirale o tem. Mclaren je že prejšni teden rekel, če bo mala kazen, da se bo kršilo, isto Toto rekel. So šele 5. v skupnem seštevku, lahko ogromno pridobijo. Ostale ekipe morajo pametno izkoristiti tole situacijo, FIA pa še en metek v koleno.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.554
1.016
113
Jst se sploh ne bom več zapletal. Še slabši si kot je bil Najbolji.
Sem se pa nasmejal zdaj. S tem modelom debatirat nima smisla. Naj uziva in navija za champa by human mistake, tou se ostane. Dejansko pa mozak nima pojma in prav hecno mi je spremljat njegovo nabijanje, predvsem se pa cudim kako ste tolerantni do neuboloz, ki jih producira skupaj s najednikom, vsa cast. Kakorkoli, BLM pa se vedno goat. RB pa ko RB, mafija, golfanje, cloveske napake etc... Ampak driver je pa dober, haha
 
  • Haha
Reactions: mosseero

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.052
4.972
113
Nuku`Alofa
 
  • Haha
Reactions: H19ED