F1 2022

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.194
113
kaj pa vem, taka dominanca stroja ni nikolli bila zanimiva, je pa max stroj tako mu perez ne more parirat in zeh zeh vse skupaj. sprehod skoz prvenstvo...daleč od popestritve.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.427
6.565
113
Pri RbR da ni blo dominance k je Vettel furu? Come on, vsako dirko sem sam štart pogledal, če je seb ostal spredaj je bilo to to. Tko kot pri šumiju. Booring vse skupaj.
Sej drugo leto bo pa ferrari na vrsti da dominira. ( ha ha ha)
Tu pa tam je tudi webber zmaga, kar pa perezu ne uspe, če je vse "OK" na dirki, pa webber ni bil po sekudno za vettlom.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.427
6.565
113
popestritev je ferrari, kao hiter, ampak veš da bodo zajebali z nečim, in potem čakaš da vidiš kako bodo tokrat usrali. To je popestritev.
Ta sezona, in še nekaj naslednjih, je maxovih. Newey je pač car in to je sedaj dokazal...lujz pa končno v pozabo in s potezami leni/letos dokazuje kako overrated je. Še russel je pred njim v prvenstvu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in novaa

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Če realno pogledamo to sezono, je bil Ferrarijev avto na več dirkališčih hitrejši od Red Bulla kot obratno. So pa izgubili prvenstvo (tukaj si ni treba delat utvar) zaradi strateških napak ter odstopov, ki jih je zakrivila tehnika. Če je Red Bull na eni ali dveh dirkah "skoraj sekundo" pred ostalimi, še ne pomeni, da je njihov avto v vseh pogledih superioren. Že za naslednjo dirko se pričakuje, da bo Ferrari hitrejši.

V bistvu sta si Ferrari in Red Bull letos tako blizu kot sta si bila Mercedes in Red Bull lani. S to razliko, da je Red Bullov koncept letos bližje Mercedesu lanskega leta (hitrejši na ravninah in dovolj hiter v ovinkih), Ferrari pa lanskemu konceptu Red Bulla (počasnejši na ravninah in hitrejši v ovinkih). Čeprav lahko v ovinkih pridobiš več časa na krog (in si zato hitrejši v kvalifikacijah), lahko s hitrejšim avtom na ravninah lažje prehitevaš v dirki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.865
358
83
Ferrari ma one lap pace, to je pa to. Kompletni dirkalnik je pa RbR že od začetka najmočnejši. Ferrari je bil bolj track specific in tam je bil tudi v dirki hitrejši, ker so jim gume dlje zdržale (primer Austria). Kot pa celotni komplet je pa definitvno RbR dominanten. Če jih nebi dvakrat nek senzor zhebal bi še tiste dve dirke zmagal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Ali ste prebrali, zakaj Charles ni dosegel najhitrejšega kroga?
Alonso je namerno naredil "napako" pred DRS detekcijsko točko, da bi ga Charles prehitel, on bi ga pa z DRS potem prehitel nazaj in bi bil pred njim.
Posledično sta bila oba takrat zelo počasna, kar je privedlo do tega, da krog ni bil najhitrejši.
Mi je zanimivo, o čem vsem ima Alonso čas razmišljat, medtem, ko vozi na limitu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.427
6.565
113
Alonso je hud car, kar se tiče dirkaške inteligence je zgleda daleč pred vsemi...

škoda da ni imel v preteklosti več sreče pri izbiri moštev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Ali ste prebrali, zakaj Charles ni dosegel najhitrejšega kroga?
Alonso je namerno naredil "napako" pred DRS detekcijsko točko, da bi ga Charles prehitel, on bi ga pa z DRS potem prehitel nazaj in bi bil pred njim.
Posledično sta bila oba takrat zelo počasna, kar je privedlo do tega, da krog ni bil najhitrejši.
Mi je zanimivo, o čem vsem ima Alonso čas razmišljat, medtem, ko vozi na limitu.

V bistvu pa so spet za=bali strategi. Leclerc ne bi smel po prihodu iz boksov imeti pred sabo tekmeca. Mogoče bi moral b boks krog prej ali pozneje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan
I

Izbrisan uporabnik 474

Ferrari je zavozil prvo polovico prvenstva po lastni zaslugi (in nekaj po zaslugi voznikov). Sicer je komaj prva dirka po premoru in je težko posploševat, ampak v Spa-ju je RbR (+Max) strašansko hiter. In kaj lahko, da so pri RbR-u v premoru naredili boljše delo kot Ferrari in se nekoliko odlepili. Če je temu tako, potem raje vidim, da Max osvoji prvenstvo z večjo razliko, kot da bi "nam" sunili prvenstvo v zadnjih recimo dveh dirkah. Tisto bi bolj bolelo :)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

FB_IMG_1661774639651.jpg