F1-2016 novice

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Vettlov boj s hamiltonom za prvo mesto. Tu so zaj.. italjani. Lewis pa je naredo grdo potezo v prvem ovinku. Je šel na vse ali nič in mel srečo, da je rosberg popusto in zavil z steze. Pa lojzov M.Ali wannabe
bonk.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
Tip je antipatičen, ampak dovolj agresiven na stezi, da bo Rosberg spet imel dolg nos na koncu sezone. Grdo ga je pošolal tudi Max. Škoda. Sezona bo vedno manj zanimiva, čeprav forma ferrariju in Vettlu raste.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.725
6.909
113
Ni mi jasno, kaj Ros razmišlja, saj pa on ima prednost in tudi če pride do odstopa obeh bi ohranil večjo prednost, kot pa zdaj...al je kaj je mislil, da če bo šel iz steze bo potem vseeno komot prišel na 1 mesto?

Res me je razočaral kaj se tega tiče in lojza mu to počne čisto vedno, ko pride do dvoboja.

Me je pa razočaral tudi RBR, sem mislil da bodo v dirki toliko boljši, če so bili v qualy samo 0.5 sec zadaj, a je bila dirka porazna.

Pa tudi gume no...kaj to delajo nek beton, da tudi po 40 krogih ostanejo skoraj enako hitre kot v prvem, to sem že v monacu opazil, pa ne samo to, tudi nič kaj hitrejše niso bile one super duper soft gume, zato se sebu taktika ni izšla. In spet kao ful presenečeni nad slabo obrabo gum.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.144
10.511
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Presenečenje je bilo samo za glupe polentarske stratege.

Mene vedno znova čudi, imajo kup strategov, na frontu, zadaj pa še v tovarni, pomojem se s strategijo ukvarja vsaj een 50 ljudi tako ali drugače. Potem pa to. Pa saj strategija ni nobena znanost, sploh ker se razmere tako spreminjajo.

Mercedes F1 je imel pred kratkim razpis za racing analitika v njihovem "nasa" centru v Brackleyu. So iskali matematika za izračun verjetnosti dogodkov, sstrategij možnih izidov itd..... Tisti vikend sta se oba izključla v drugem ovinku. Smeh.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.725
6.909
113
Kako šele je čudno to, kar se je zgodilo RBRju v monacu, kjer so tudi zaradi napake v boksih zajebali zmago.

ali pa monaco lani, ko je lojza tudi kiksnil z menjavo gum in je šla zmaga pa pa.

Očitno kljub vsej silni tehniki še vedno ostaja človeški faktor, ki občasno generalno zajebe. Ali pa je problem v tem, ker tehnika zataji (zdaj v kanadi recimo niso imeli podatkov o gumah ker je pač vreme bilo tako hladno) in potem silni inženirji ne vedo več narediti kar jim veleva zdrava kmečka logika?
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Waw kaj pa Hamilton dela. Na prostih treningih nepremagljiv, na kvalifikacijah pa komaj spravi skupaj en cist krog, pol za namecek pa se dirkalnik razbije. Ne verjamem da so z nastavitvami zajebali in nardili dirkalnik nevozen.
Perez vrhunsko. To kak dirkalnik je Force India nardila kljub vsem tezavam je skor ze cudez. Nekaj prispeva tud Mercedesov motor ampak sta zdej Ferrarijev in Renaultov motor dost blizu in ni vec taksna prednost kot lani.
Ferrari mislim da je ze postal tretja ekipa. Ne vem od kje jim optimizem da se bodo borili za prvaka to sezono. Glede izjav so podobno iluziozni kot McLaren Honda. Ko sm ze pri njih, zdi se k da malo napredujejo ampak pol hitro pride streznitev, da so mesta okrog 5 in 6 mesta za zdaj se svetlobna leta stran.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.725
6.909
113
Baje so bile problem temperature in zato hami ni mogel spraviti gum v delovno temperaturo..

Ampak jutri bo imel lahko delo, proga omogoča prehitevanje tako da komot pride na stopničke. Edino kar me zanima, kako bo šel mimo ferarijev, da vidimo če so res slednji kaj izboljšali mašino, ali ne...

Perez je imel "srečo" ker je šel prvi v Q3 na stezo in takoj postavil čas, potem pa so šle temperature dol in nastal je kaos.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.725
6.909
113
Pomoje pa ne, bo zletel mimo lojza ko metek..vseeno je ravnina izjemno dolga.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Dej ne seri....ferrari zaostaja 1,5 sekunde, ti pa misliš da bo težko prišel mimo obeh...
hysterical-1.gif
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Kolikor vem je imel Hamilton težave z zavorami....dvomim da so gume toliko krive, da zletiš vsak krog skorajda ven...
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Hamilton je lolek...bremze so ble v petek vrhunske, ko je bil prvi. Danes pa po čudežu kao nič več ne dela...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Hami:

"The car was good,” he added. “It was me - I just wasn't on it. I wasn't hitting apexes; wasn't hitting the right braking zones. These kinds of days come and go, and you just have to take the rough with the smooth."


btw Proga je huda, par ovinkov je bolano hitrih, nekaj hudo ozkih, to bo prava komedija jutri.
smile-1.gif