Euro2 ali Euro3

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Pozdravljeni

Imam VStroma650 letnik 2006 in me zanima, ali je noter Euro2 ali Euro3 motor?


lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na netu piše, da evropski ustrezajo euro 3 merilom.

Zakaj pa rabiš to?
smile-1.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Na netu piše, da evropski ustrezajo euro 3 merilom.

Zakaj pa rabiš to?
smile-1.gif
Prodajam motor in me je en potencialni kupec iz Hrvaške to vprašal. Mislim, da ima kaj opraviti z njihovimi zakoni.
Kje na netu siu pa našel to da piše?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Predlagal bi ti, da pogledaš v homologacijski kartonček, pod oznako V9 piše kaj je...

Itak bo ded to rabil (kartonček) in tam not piše.

tu je sicer omenjeno
http://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_V-Strom_650

Emissions
The DL650 uses Suzuki Dual Throttle Valve (SDTV) fuel-injection and exhausts via a two-into-one exhaust system with a catalytic converter in the muffler. European models meet Euro 3 emissions specifications. In the US, a "PAIR" air injection system reduces CO and HC emissions.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Predlagal bi ti, da pogledaš v homologacijski kartonček, pod oznako V9 piše kaj je...

Itak bo ded to rabil (kartonček) in tam not piše.

tu je sicer omenjeno
http://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_V-Strom_650

Emissions
The DL650 uses Suzuki Dual Throttle Valve (SDTV) fuel-injection and exhausts via a two-into-one exhaust system with a catalytic converter in the muffler. European models meet Euro 3 emissions specifications. In the US, a "PAIR" air injection system reduces CO and HC emissions.
Aha torej v homologacijskem kartončku piše? Upam da ga najdem
redface-1.gif

Tisto na Wikipediji sem tudi jaz našel, samo veš kako je Wiki..
uf-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je direktiva 97/24 po kateri je bil motor homologiran.

Tu bi ti moralo pisati v oklepaju EURO 3 (tak je pri meni)

In to je zgleda ok za rabljeno vozilo na Hrvaškem

http://www.hak.hr/vozila/homologacija/

** Uz uvjet da podatak direktive koja se odnosi na emisiju štetnih sastojaka ispušnih plinova mora biti minimalno 97/24

Skratka maš najbrž ok.

Ti piše samo 97/24 al še kaj dalje?

Za kaj več boš moral stroko vprašat
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tu maš isto

http://www.motosvet.com/tabla/...-3#entry1339757

Citat:

In česa ni možno registrirati:
....Pri tem je treba opozoriti še na eno pomembno dejstvo, da je Republika Slovenija vgradila v svoje predpise še varovalko, ki preprečuje, da bi v državo na novo prihajala rabljena vozila, ki preveč odstopajo od uveljavljenega nivoja zagotavljanja varnosti in varovanja okolja. Rabljena vozila, ki se na novo registrirajo v Republiki Sloveniji morajo ustrezati tudi zahtevam Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu (Uradni list RS, št. 17/00, 33/00 in 45/04). ... pri dvo- in trikolesnih vozilih zahtevam Direktive 97/24/ES.--- (Če tem direktivam ne ustreza ne moreš registrirat)
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Piše mi samo 97/24 nic dalje.. kaj tebi tudi piše ta direktiva?
Zgleda da je ta direktiva Ok za hrvaško.

Hvala
 
I

Izbrisan uporabnik #488

meni isto piše 97/24 pa še nekaj naprej in v oklepaju euro 3
torej ista direktiva
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
V VStromu 650 od letnika 2004 nekje dalje je 100% Euro3 motor, saj ga imam jaz istega v SV-ju in mi v homologo piše tako.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Sem pogledal še enkrat. VStroma delajo šele od 2004 naprej, tako da je 100% Euro 3, kot sem rekel. SV-ji starejši na frgazar so bili Euro 2. VStrom Euro 2, ne obstaja.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Sem pogledal še enkrat. VStroma delajo šele od 2004 naprej, tako da je 100% Euro 3, kot sem rekel. SV-ji starejši na frgazar so bili Euro 2. VStrom Euro 2, ne obstaja.
Tudi na netu so nasprotujoče informacije. Na italijanski Wikipediji piše da so šele od letnika 2007 Euro3, na angleški pa da so skoz.
confused-1.gif

Na nekaterih motorističnih straneh piše da je Euro3 od motorja K7 (letnik 2007) naprej.
Svašta.
 

Ventilano

Zelenc'
9. avg 2012
4
0
1
A za pridobitev vozila recimo iz UK ali Nemčije v Slovenijo še velja, da mora biti najmanj Euro2 ali je zdaj tudi Euro3?

Hvala!
lp