EU volitve

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.802
14.601
113
Kot zanimivost. Nekatere države so znižale starost volilvcev na 16 let. Da bi lahko mladi odločali o svoji prihodnosti. Mladi običajno volijo leve stranke, ampak v Nemčiji so volili desne. Enako se je zgodilo tudi v nekaterih drugih državah.


 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

kajn

Guru
5. okt 2007
2.575
1.379
113
Iskajoč brata
nekje sem videl primerjavo, pa jo sedaj ne najdem.....
Da, ne glede na vse naslove, je leva zgubila sedeže, vendar je še vedno v večini znotraj eu parlamenta
vsaj tiste stranke, ki vabijo migrante...

Lahko to kdo podpre, ovrže?

mi je pa rezultat volitev logičen, na Slovenski in EU nivoju... iskreno sem mislil, da bo Svoboda dobila še manj glasov...
Na nivoju Slovenije: največ kar so naredili je to da niso nič obljubili in nič naredili :)
Na nivoju EU-ju: ljudje po večjih mestih se ne počutijo več varne... tujci izkoriščajo socialo, se nam smejejo v obraz, molijo na ulicah,....

Poznam primer že pri nas, v Logatcu, žena od kolega, se ne upa več sprehajat/športat zunaj ob večernih urah... se ne počuti več varno

Glede na medije sem jaz že "Skrajni desničar":
-rad bi se počutil varno na ulicah
-rad bi da se moji otroci počutijo varno v šoli
-želim da država porihta dostop do socialne pravice (učenje slovenščine, da imajo službe, ....
-da vera ne bo nikoli imela besede na državnem nivoju



PS: Nisem volil SDS, ker vem da me boste takoj vrgli v ta koš...
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.098
3.787
113
Ljubljana
hmpg.net
Večino ima EPP. (Se vedno)
In da, če je EPP po tvoje leva stranka, potem si ti skrajni desničar. Ker sami pravijo, da so center right.
Na Hrvaškem so recimo člani EPP HDZ in HDS, po tvoje levi stranki.
Slovenske so znane levičarske SDS, NSi, SLS.
Von Leyen, (EPP) je iz skrajno levičarske nemške stranke CDU/CSU.

In tvoj pogled je pogled povprečnega Alter pisca. "Mi" smo normalni, nase vrednote pa so sedaj pokvarjeni levičarji porinili v "skrajno desno".
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in mirsi

erikson

Guru
25. avg 2007
21.757
5.689
113
To pa moraš poudarit, ker če bi te vrgli v ta koš... bi bilo res narobe.
Članek je objavil medij preiskovanca pri sumljivem izvoru nakazil denarja iz Srbije. Tudi mene bi zanimalo, od kje nekemu Srbu denar za nakup Telemacha in ustanavljanje novega medija v Sloveniji. Upam, da so preverili vsaj prodajo Telemachovih oddajnikov podjetju iz Saudove Arabije.

Ampak glede na to, kakšno vodstvo je Golobova vlada postavila na UPPD sem prepričan, da niso nič preiskovali in krijejo hrbet pri teh sumljivih transakcijah. Poskrbijo, da se nakazila ne preiskujejo. Kot v času pranja milijarde (!) za Iran.

Kakorkoli obrneš, Srbija ima po različnih poteh velik vpliv na delovanje trenutne vlade.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.167
5.517
113
Večino ima EPP. (Se vedno)
In da, če je EPP po tvoje leva stranka, potem si ti skrajni desničar. Ker sami pravijo, da so center right.
Ker sami pravijo.... :D

Na Hrvaškem so recimo člani EPP HDZ in HDS, po tvoje levi stranki.
Slovenske so znane levičarske SDS, NSi, SLS.
Von Leyen, (EPP) je iz skrajno levičarske nemške stranke CDU/CSU.

In tvoj pogled je pogled povprečnega Alter pisca. "Mi" smo normalni, nase vrednote pa so sedaj pokvarjeni levičarji porinili v "skrajno desno".
HDZ desen? Potem je tudi Kućan ki je iz iste talum piste.....ekstremni "upokojeni" desničar
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.926
-822
113
nekje sem videl primerjavo, pa jo sedaj ne najdem.....
Da, ne glede na vse naslove, je leva zgubila sedeže, vendar je še vedno v večini znotraj eu parlamenta
vsaj tiste stranke, ki vabijo migrante...

Lahko to kdo podpre, ovrže?

mi je pa rezultat volitev logičen, na Slovenski in EU nivoju... iskreno sem mislil, da bo Svoboda dobila še manj glasov...
Na nivoju Slovenije: največ kar so naredili je to da niso nič obljubili in nič naredili :)
Na nivoju EU-ju: ljudje po večjih mestih se ne počutijo več varne... tujci izkoriščajo socialo, se nam smejejo v obraz, molijo na ulicah,....

Poznam primer že pri nas, v Logatcu, žena od kolega, se ne upa več sprehajat/športat zunaj ob večernih urah... se ne počuti več varno

Glede na medije sem jaz že "Skrajni desničar":
-rad bi se počutil varno na ulicah
-rad bi da se moji otroci počutijo varno v šoli
-želim da država porihta dostop do socialne pravice (učenje slovenščine, da imajo službe, ....
-da vera ne bo nikoli imela besede na državnem nivoju



PS: Nisem volil SDS, ker vem da me boste takoj vrgli v ta koš...
Večino v EU parlamentu ima že 20+ let EPP (sds, nsi, sls) ki so desne stranke, in njim se zahvali za uvoz tujcev, vključno z Merklovo iz desne krščanske stranke, ki jih je vabila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.105
-1.419
63
Ker sami pravijo.... :D


HDZ desen? Potem je tudi Kućan ki je iz iste talum piste.....ekstremni "upokojeni" desničar
Kučan je bil vedno desničar. Zdaj je pa še upokojeni desničar.
1000013087.jpg