Enodnevni izlet iz gorenjske

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Ja, spet ta tema. Torej kam na enodnevni izlet iz gorenjskega konca, nekako računam do 150 KM v eno smer. Gradež Italija? Kaj drugega?

Mogoče kakšno jezero? Grad? Avstrija?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
miramar pri trstu
confused-1.gif
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
par mojih: grad Landskron pri Beljaku (park opic in park divjih ptic - priporočam), ob Vrbskem jezeru imaš Velden, itd, v Celovcu Minimundus in kasneje do gradu Ostrovica, malo dlje pri Gmundu na Maltatal (največji jez v tem delu Evrope) in še kaj bi se najdlo
smile-1.gif


lp
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
miramar pri trstu
confused-1.gif

Mene zanima Miramar. Lahko kaj več o tem? Kaj pogledati, verjetno vstopnina, parking itd...?

Miramar je neka mala vstopnina v grad in potem še v park ptic,drugače pa blizu in luštno za pogledat,cene normalne,fotke maš na netu
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.868
5.623
113
Par km čež SLO-ITA mejo pri Kozini maš nek "narodni" park z sprehajalnimi in kolesarskimi potmi!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.929
2.509
113
Wortherze (?) - z ladjo okoli, Hitlerjev gnezd in z ladjo po jezeu st bartholomey (?) - kriml wasserfale - največji slap v tem(?) delu Evrope 3 stopnje - Grosglokner (?) z gondolo gor - Malnitz tam k gre vlak pod alpam mal naprej gondola - Kaprun, vlak skozi tunel ne gre več, je pa steber gondole visok 100m, postaja gondole pa je čez 3000m visoko - mal naprej z avtobusom , zaprta enosmerna cesta in žičnica za ta avtobus do alpskega jezera - Dobrač - fantastičen sprehod po skalnati steni do oddajnika - Nockalmstraße cestnina - Plöckenpass meja IT/AT - tam nekje je še 3 delen vlak (2x prestopiš) z naklonom 45 st. ki so ga naredili, ko so delali jez v alpah. Pa veliko plačljivih cest cca 10€ do gorskih jezov in jezer - pa višarje, gondola in cca 1 h sprehoda pa si 2000 visok - italjanski del pod Mangartom 2 jezera. kaj a še ni dost!!
pa AT vinjeta za 2 meseca. se splača.
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.929
2.509
113
ja pa halštat z vožnjo po jezeru ali obiskom cerkve z lobanjami ali podzemne jame z OGROMNIMI ledeniki, Wolfgangsee z zobato železnico na skalni previs prepad. tja samo na tešče, ker te srat prime 100% oprostite za besede. sem se želel kar seda slikovito in realistično izrazit.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Odvisno, kaj želiš od spremljajoče ponudbe, ampak meni je bilo super na Milštatskem jezeru (Milstättersee). Zelo lepo urejeno, možnost kolesarjenja ob jezeru, sprehajanja po bližnjih hribih in kopanja (ampak jasno šele poleti).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.929
2.509
113
Citat:
Uporabnik kareden pravi:
Tole pa tut mene zanima, daj povej kaj več
a tole
Halštat jezero, lobanje v cerkvi, kjer ni placa za grobove zunaj, vlak v breg v rudnik soli - najbolj slana voda na svetu (!?), 20m lesen toboganček pod zemljo, v posebnih
smile-1.gif
kombinezonih, 2m x 1m (!) velik kristal soli
ali 10 km naprej
Vlakec zobata proga na previsno steno. Ne pretiravam po riti sem se drsal do roba prepada.
Vse skupaj pa tu
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Odvisno, kaj želiš od spremljajoče ponudbe, ampak meni je bilo super na Milštatskem jezeru (Milstättersee). Zelo lepo urejeno, možnost kolesarjenja ob jezeru, sprehajanja po bližnjih hribih in kopanja (ampak jasno šele poleti).

ql,dodano na seznam za poletni vikend
zmaga.gif