Eno- in dvodnevne destinacije v Sloveniji

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Ko se vročina poleže bodo "bratve" v vseh vinorodnih okoliših, tako da samo na juriš. Predlogi: Kapela (tudi lep razgled), Ormož in Ljutomer.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
ksz:

Tole smo obiskali v soboto
smile-1.gif

http://pofotkaj.me/pyramidenkogel/
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Tole je zanimiva zadeva. Dol se lahko peljes s toboganom. Videl sem da imajo tudi eno blago obliko zip-lina...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.480
1.047
113
Bili tam v začetku septembra. Tobogan je ena vožnja dodatnih 4 evre, lahko se pelješ samo sam, otroka ne smeš imeti v spremstvu, mislim da je minimalna višina 140 cm. Dobiš en žakelj in ščitnike za komolce, ker je tobogan zelo ozek, saj se moraš nagniti nazaj. Navzdol prijetno trese, itak se pelješ v eno smer, tako da si spodaj kar malo pijan in z nasmehom na obrazu...
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.247
6.460
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Saj ne pozabljamo.

Napiši jih.

Jaz vem za Prekmurje tole:
Otok ljubezni
Bukovniško jezero - energetske točke, Vidov izvir, adrenalinski park (luštno za pol dneva)
Vinarium Lendava
Orhideje Dobrovnik
Lušt - bolj od zunaj, imajo tudi trgovino
Bogojina
Filovci - kakšen lončar
Toplic ne bom posebej omenjal
En vikend v drugi polovici oktobra bomo v tistih koncih.
Disi mi
bukovnisko jezereo
Vinarium,
Orhideje za boljse polovice
Terme 3000 za mladino.
Za zvecer bi rad dobil nornalno ceno in solidno ponudbo (pol) sladkih vin ter spaje preko vikenda. Kak nasvet okoli tega?

V drugi polovici oktobra bodo najbrz bratve ze mimo. Pridem pa prazniti stare zaloge.
 
Nazadnje urejeno:

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
... v Dalmaciji sem spoznal Nizozemca, ki o naših krajih ve več kot mi sami
redface-1.gif
, očitno nimamo tako gnile dežele ...

Ne samo Nizozemec, tudi tale Angležinja ima veliko dobrih nasvetov:

Adele in Slovenia

Meni so precej smešni tisti tuji turisti, ki pridejo k nam za dva ali tri dni.
Obiščejo Ljubljano, Bled, Postojnsko jamo in Piran, potem pa gredo domov.
Že vse svoje življenje živim tukaj in kar precej se z družino potepamo po naši deželi, pa še nisem videl vseh zanimivih krajev pri nas.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
Glede na to,. da imaš otroke, predvidevam da greš z njimi, lahko dodaš Grad na Goričkem in Vulkanijo. Za otroke zelo v redu, tudi tebi ne bo dolgač. Moram priznati, da je bilo nad pričakovanji.

Kar se tiče spanja pa ti težko rečem.

Mi hodimo v kemp. Pred leti so (smo) s starši bili na turistični kmetiji Flisar v Moravskih Toplicah, pa lahko pohvalim. Je pa tega že kakđno desetletje nazaj, kaj je bilo vmes pa težko rečem. V glavnem smo pa pri žlahti spali.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.247
6.460
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Glede na to,. da imaš otroke, predvidevam da greš z njimi, lahko dodaš Grad na Goričkem in Vulkanijo. Za otroke zelo v redu, tudi tebi ne bo dolgač. Moram priznati, da je bilo nad pričakovanji.

Kar se tiče spanja pa ti težko rečem.

Mi hodimo v kemp. Pred leti so (smo) s starši bili na turistični kmetiji Flisar v Moravskih Toplicah, pa lahko pohvalim. Je pa tega že kakđno desetletje nazaj, kaj je bilo vmes pa težko rečem. V glavnem smo pa pri žlahti spali.
Ja, v planu tri familije, 6 otrok. Na gradu sem ze sam bil pred leti, mogoč ce ga gremo res se enkrat pogledat. Se pa bomo najbrz izognili krompirjevih počitnic in noči carovnic na gradu ki naj bi kar bil dogodek. Bo najbrz vikend ali dva prej. Pa kaksna nedelja (po zapustiti app) najbrz v 3000. Imajo v notranjosti kaj toboganov? V soboto pa od kraja do kraja...... Mogoce si kaj pustimo se za nedeljo.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Za informacijo: Noč čarovnic so prestavili na grad v Rakičanu. Mislim, da je letos dvodnevni program (sobota+nedelja).
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik Dygscxpixm pravi:


Meni so precej smešni tisti tuji turisti, ki pridejo k nam za dva ali tri dni.
Obiščejo Ljubljano, Bled, Postojnsko jamo in Piran, potem pa gredo domov.
Že vse svoje življenje živim tukaj in kar precej se z družino potepamo po naši deželi, pa še nisem videl vseh zanimivih krajev pri nas.

Nič niso smešni, ampak tako si pač naredijo potovalni načrt. Večina teh turistov, ki zaide v ta konec naredi krog Benetke, Postojna, Bled, Ljubljana, Plitvička jezera, Mostar, Dalmacija (Dubrovnik ali pa kak otok), hodijo tudi v obratni smeri, to stlačijo v 2-3tedne in nazaj domov. To je pač en tak tipičen "Balkan tour" z vsemi glavnimi znamenitostmi + malo poležavanja v Dalmaciji.

Verjemi, da tudi ti ne bi šel v neke "zabačane" konce, če bi želel čimveč videti v odmerjenem času.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
No, kakorkoli, stvar evolucije potovanj.... Običajno ljudje počasi in vztrajno začnejo/mo hodit na čedalje bolj zabačene lokacije. Je bolj zanimivo.