Eno- in dvodnevne destinacije v Sloveniji

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Odpiram temo izključno za destinacije v Sloveniji. Torej, kam in kaj za obiskat/pogledat, bodisi kot enodnevni izlet ali recimo destinacije, kjer bi prespali 1x ali 2x. Razlog za temo je na moč preprost: v Dalmaciji sem spoznal Nizozemca, ki o naših krajih ve več kot mi sami
redface-1.gif
, očitno nimamo tako gnile dežele, če je po Južni Dalmaciji v Sloveniji preživel še nekih 5 ali 6 dni.
Po drugi strani nam je marsikaj znanega, pa se takole na brzino niti ne spomnim(o) kaj in kako....

Za seme:
- Poljanska dolina ob Kolpi (Stari Trg, Radenci, ....). Par kampov, Kolpa, čolnarjenje (rafting), Sodevska stena, ....
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Posocje oz. Bovška dolina....imas Sosko pot (od izvira do Bovca), res lepa turca ob najlepsi reki. Potem lahko skocis do trdnjave Kluže, tu si ogledas se korita Koritnice in pol se skozi predor vzpnes se do trdnjave Hermann. Imas ogled slapu Boke...po desnem bregu imas razgledne ploscadi....po levi bregu se lahko povzpnes cist do police, kjer slap pada preko police. Imas ogromno drugih slapov...slap Virje, Šunikov vodni gaj, slapovi Fratarice v Logu pod Mangartom in se in se. Ogromno sportni aktinosti...kajak,rafting, zip line, padalstvo, skoki s padalom, poleti z letali, MTB.... ma ni da ni. Prenocisc ogromno, kampov tudi. Mas muzeje na prostem s tematiko prve svetovne vojne....ali pa muzej v Kobaridu. Se Kanin zazenejo...
smile-1.gif
Bolj lezerne variante so z avtom na Vrsic (vmes pogledas izvit Soce, Kekcevo domacijo)...ali pa na Mangartsko sedlo in gor mal pohajas. Lepo.

LP
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
cheer.gif

- Križna jama (še nismo bili)
- Vse mogoče variante hribov in "hribov" (da ne bi vseh našteval, je preveč).
- Soteska Pekel (Borovnica)
- Vojaški muzej Pivka (še nismo bili)
- Tehniški muzej Bistra (že zelo dolgo nismo bili)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
En preprost trik za Slovenijo obkljukat. Kupite najcenejši SI papirni zemljevid, vsaj 1m širok in flomaster. Vzemite si uro časa in potegnite vse ceste, kjer ste že bili.

Preostanek imate še za veliko let izletov. Tako sem jaz z motorjem reševal, idej še pa še.

Pa še pripomba na Logarsko in podobne klišeje. 16 let sem se vozil mimo z motorjem. Letos smo se odpravili na 3-dnevni izlet v Logarsko z bicikli, rikšo, avtom in sem se spraševal kaj bomo tam počeli toliko časa. Za 1 teden bi lahko šel in še ne bi predelal vsega, toliko sem zamujal.

Kdor ni bil veliko let že v mestih pa še dva predloga: center Ljubljane in center Kopra. Sorry štajerci, sam Maribor je že 15 let isti. V Velenju so pa odprli plažo in novo promenado, bom šel enkrat na izlet na Koroško čez hudo luknjo spet po dolgem času. Korošci ste tudi trdi mimogrede, 10 let hodim gor, nobene spremembe, razen da vam Ivarčko propada.

Še enkrat, Solčavcem pa samo vau, kapa dol.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.593
1.378
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Posocje oz. Bovška dolina....imas Sosko pot (od izvira do Bovca), res lepa turca ob najlepsi reki. Potem lahko skocis do trdnjave Kluže, tu si ogledas se korita Koritnice in pol se skozi predor vzpnes se do trdnjave Hermann. Imas ogled slapu Boke...po desnem bregu imas razgledne ploscadi....po levi bregu se lahko povzpnes cist do police, kjer slap pada preko police. Imas ogromno drugih slapov...slap Virje, Šunikov vodni gaj, slapovi Fratarice v Logu pod Mangartom in se in se. Ogromno sportni aktinosti...kajak,rafting, zip line, padalstvo, skoki s padalom, poleti z letali, MTB.... ma ni da ni. Prenocisc ogromno, kampov tudi. Mas muzeje na prostem s tematiko prve svetovne vojne....ali pa muzej v Kobaridu. Se Kanin zazenejo...
smile-1.gif
Bolj lezerne variante so z avtom na Vrsic (vmes pogledas izvit Soce, Kekcevo domacijo)...ali pa na Mangartsko sedlo in gor mal pohajas. Lepo.

LP

zmaga.gif


Dodam še planino Božco (MTB, avto) in Kobariški Stol (MTB
grims-1.gif
, peš), Krnsko jezero (+ Krn), Lepena, Slap Slatenik + istoimenski brezplačni "bazen" v Čezsoči, Pustolovski park Srnica, soteskanje,...

Sicer pa še to:
Vesoljski center KSEVT - Vitanje
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Sem malo bolj pogledal predloge....
467716-post_slo.gif
Všeč mi je, da večina bazira na planinah. To bo glih za nas. Pa še fotke... Tega se moram še naučit (fotkat namreč, da ne bom samo v "trotl" načinu slikal). Imaš 5 zvezdic.
Dajte se še drugi malo potrudit
write.gif
, tema ni samo zame (za lastno uporabo).
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
Sicer ni planinska, je pa učna pot po Krasu.

Naš tamal je užival, ko je iskal markacije v obliki ovčk, je pa zelo lepo videt kraško pokrajino na tak način:

Pliskina pot
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Evo, že ta vikend.... Planirali smo Planino Krstenico, ker je pot zelo slabo označena (tako tudi domačini), smo se odpravili na (sicer že poznano) Planino Ovčarijo. Štruklji na Dednem polju so špica!
http://www.hribi.net/izlet/planina_blato_planina_ovcarija_/1/157/298
Če ste parkirali zgoraj (ce ne se motim pri Planini Blato), je treba po cca 50m zaviti po klancku desno na ozko pot. Po tej poti naravnost, preckas gozdno vlako, potem pa samo "naravnost". Oznaceno ni pa NIC!! Kolega ima malo pod Krstenico vikend, tako da me je med potjo 2x usmeril (pa se obicajno ne zgubim kar tako).
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Pa ce naredim se malo reklame, v nedeljo, 11.9. bo na Ljubelju potekal Hrastov memorial (starodobniki). Kogar zanimajo, vabljen, da naredi sprehod na Stari Ljubelj
smile-1.gif

V okolici se Zelenica, Prevala, ....
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Še ene sem se spomnil. Tisti iz Vipavske doline vejo kaj oz. kje je Gora....
V glavnem: Otliško okno, kamniti polž (oboje na Otlici), potem pa z avtom do koče na (ali pod?) Čavnom in peš na Kucelj. Če je lepo vreme je razgled vrhunski.
Edit: ena s Kuclja. Takrat se je videl Velebit, Učka, praktično cela Istra in Ital. Dolomiti.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Pa ce naredim se malo reklame, v nedeljo, 11.9. bo na Ljubelju potekal Hrastov memorial (starodobniki). Kogar zanimajo, vabljen, da naredi sprehod na Stari Ljubelj
smile-1.gif

V okolici se Zelenica, Prevala, ....

Pa Bornova pot (cez tunele)...
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
Saj ne pozabljamo.

Napiši jih.

Jaz vem za Prekmurje tole:
Otok ljubezni
Bukovniško jezero - energetske točke, Vidov izvir, adrenalinski park (luštno za pol dneva)
Vinarium Lendava
Orhideje Dobrovnik
Lušt - bolj od zunaj, imajo tudi trgovino
Bogojina
Filovci - kakšen lončar
Toplic ne bom posebej omenjal
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Škoda da pozabljate na Štajersko, Prekmurje, Koroško. Tudi tam je kar nekaj za videti in seveda dobro jesti.
Niti ne pozabljam, samo nam je najdlje, poznamo pa tudi nič kaj prida. Recimo v Prekmurju sem bil točno 1x, pa še to službeno, z ostalimi kraji preko Trojan pa ni kaj dosti bolje.
Tako da s predlogi na plan, zato je bila tema odprta.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Škoda da pozabljate na Štajersko, Prekmurje, Koroško. Tudi tam je kar nekaj za videti in seveda dobro jesti.

Kot so napisali, s predlogi na plan!! Sicer smo tam poredko, nekajkrat na leto pa vseeno, ko gremo na nek obisk, ki pa traja max pol ure. In bi bilo fino, da se imamo še kam dati
smile-1.gif
 

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
182
13
18
V Gornji Radgoni si je zanimivo pogledati grad, pod gradom pa vinsko klet v kateri zorijo Radgonsko penino. Pri ogledu je vključena tudi degustacija.