Elektroosmoza za izsuševanje zidov

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.945
-1.472
63
Ima kdo izkušnje z elektroosmozo za izsuševanje zidov? V kleti imamo, sploh v zimskem času, probleme z vlago in odpadanjem ometa.

Elektroosmoza
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Prvo reši osnovni problem - pritok vlage od zunaj, potem pa se bo zid (prej ali slej) sam posušil.

Ponavadi se podkleteni zidovi odkopajo, hidroizolirajo in toplotno izolirajo. Vse ostalo žal ni trajna rešitev.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.945
-1.472
63
Tega se bojim podstopit. Sicer je bila narejena hidroizolacija, ampak po 30 letih je stanje kakršno je. Iščem neko začasno rešitev, ker trenutno so v igri neki projekti, ki so bolj prioriteta.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Hja, stisniti in prdniti hkrati se ne da... Ali pa stanovanjski kredit in adaptacijo; ki bo zelo draga, rezultat pa ni garantiran.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.945
-1.472
63
Vem da bo enkrat potrebno sanirat, se pravi odkopat in na novo narest hidroizolacijo. Me je zanimalo konkretno, če ima kdo izkušnje z osmozo. Razvlažilec že imam in ga občasno uporabljamo ravno v ta namen.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in tony

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.867
394
83
Nimam podatka, me je zanimalo če kdo to ima, da potem oddam povpraševanje.
bil sem 2 meseca podnajemnik v hiši s tem sistemom. Takrat sem tudi prvič to videl. Lastnik je rekel, da deluje... Več se pa nismo o tem menli. Starejši gospod... Samo ne vem od kje je v tisto hišo prihajala vlaga, ker je kilomete okol vse ravno in brez vode in hiša tudi ni bila videt slabo narejena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman