Elektronska vinjeta

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.549
1.015
113
Ja kaj, vinjeto moras met pa je. Nic opozarjanja pa podobno. Kdo ne ve, da rabi vinjeto za AC? Rad bi ga vidu. Nimas vinjete, nimas kaj delat na AC. Simpl. In naj koncno zacnejo takoj redno kaznovati. Dost je teh glumcev ki 'ne vejo'.
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.126
475
83
Ja kaj, vinjeto moras met pa je. Nic opozarjanja pa podobno. Kdo ne ve, da rabi vinjeto za AC? Rad bi ga vidu. Nimas vinjete, nimas kaj delat na AC. Simpl. In naj koncno zacnejo takoj redno kaznovati. Dost je teh glumcev ki 'ne vejo'.
ni fora veš/ne veš. Ampak pozabiš. Tudi tebi in tvojim se lahko zogdi!
Tudi meni se je skoraj, ko sem šel proti AT. Na srečo sem se spomnil še dovolj zgodaj. Razmišljaš vse ostalo o lajfu, delu... in na take stvari hitro pozabiš..
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jendomen

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.126
475
83
Oh gospoda popolneža. Se opravičujem, ker sem se javil Janez povprečnež, ki kdaj tudi kaj pozabi in zagreši.

Se ne bo ponovilo. Obljubim.

ajde ne seri. kake glupe primerjave daješ...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.549
1.015
113
ni fora veš/ne veš. Ampak pozabiš. Tudi tebi in tvojim se lahko zogdi!
Tudi meni se je skoraj, ko sem šel proti AT. Na srečo sem se spomnil še dovolj zgodaj. Razmišljaš vse ostalo o lajfu, delu... in na take stvari hitro pozabiš..

Ma itak. Cist normalna situacija. Kar pises se je men 3 mesce nazaj zgodilo z motorjem. Pozabu da letos nism vinjete nabavu in sele ko sm su dol sem v prvem kaficu v Dutovljah nabavu tedensko. To je normalno in se zgodi. Bolj je moje letelo na one, ki mislijo, da je vse for free. Ja, priznam, ne sledim celi temi, lahko da sm zgresu poanto.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.454
4.987
113
Včasih so mobilni operaterji čakali v zasedi, kdaj se boš spozabil v tujini glede porabe in te bodo lahko obrali. Danes verjetno vsi imajo neko možnost, da te opozorijo, da bo drago.
DARS bi tudi lahko vsaj tam, kjer je več tujcev, serviral informacijo, da prav njihovo vozilo nima vse urejeno za vožnjo po avtocesti in bo sledila kazen. Dejansko so na potovanju ti vinjetni sistemi smotani, ker iščeš, kje lahko kupiš, čisto prave potrditve, da si vse OK naredil pa včasih tudi nimaš.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jendomen

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.929
2.346
113
Včasih so mobilni operaterji čakali v zasedi, kdaj se boš spozabil v tujini glede porabe in te bodo lahko obrali. Danes verjetno vsi imajo neko možnost, da te opozorijo, da bo drago.
DARS bi tudi lahko vsaj tam, kjer je več tujcev, serviral informacijo, da prav njihovo vozilo nima vse urejeno za vožnjo po avtocesti in bo sledila kazen. Dejansko so na potovanju ti vinjetni sistemi smotani, ker iščeš, kje lahko kupiš, čisto prave potrditve, da si vse OK naredil pa včasih tudi nimaš.
Res je, enako kot na Madžerskem, Slovaškem, Švici, Avstriji,... MALO MORGEN!

Tisti, ki svojo vinjeto vnese v DARSov sistem na svoj račun, ga pravočasno obvestijo na telefon da mu bo/je potekla vinjeta.

Drugače pa v tujini na vsakem mejnem prehodu ali tik za njim lahko kupiš vinjeto, da se o online nakupih niti ne menimo. Boljše, da ne veš kako gre to na Norveškem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

krko

Guru
5. sep 2010
2.664
1.377
113
Če tujec tole spregleda potem mu ni pomoči.

Zajeta slika.PNG
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.436
3.522
113
Če tujec tole spregleda potem mu ni pomoči.

Poglej priponko 93558
Preden vstopiš v Slo so vsaj dve ali tri table, da je tu treba imet vinjeto, zadnja je na meji.
V katerokoli državo greš se najbrž pozanimaš kako je s cestninami ali čem drugem. Danes v času interneta je to par klikov. Ampak, če si pa len, pa tega ne narediš, pa obcestne table smatraš za brezvezno stvar in jih ignoriraš in ignoriraš še tisto zadnjo na meji, potem valda nucaš šamar, da se zbudiš iz sanj. Tokrat šamar deli Dars, če ne plačaš vinjete.