Elektronska vinjeta

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.809
-1.104
113
145 km SZ od Opatije
Ja nič, boš dobil 300€ + 16€ za tedensko vinjeto in to zelo kmalu.
V resnici bo pa tole 150€ + 16€ če plačaš v 8 dneh.
Kje so kamere, v tem primeru ni pomembno, ker si jih sigurno "prevozil" na svoji avanturi ...
Se zgodi. Nisi prvi. Pa zadnji tudi ne.
 

dask

Majstr
21. sep 2023
424
469
63
Ja nič, boš dobil 300€ + 16€ za tedensko vinjeto in to zelo kmalu.
V resnici bo pa tole 150€ + 16€ če plačaš v 8 dneh.
Kje so kamere, v tem primeru ni pomembno, ker si jih sigurno "prevozil" na svoji avanturi ...
Se zgodi. Nisi prvi. Pa zadnji tudi ne.
Bolj me skrbi, kolikokrat sem jo prevozil, ker sem brez že kakšne 3 tedne...
 
  • Wow
Reactions: AndrejEnej

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.337
3.393
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jo že imam, dobil sem tudi nasvet, naj naredim samoprijavo na DARS :zardelalter:
Tako piše:

Ukrep za storjen prekršek je izključno v pristojnosti pooblaščene uradne osebe, ki vodi postopek. Svetujemo vam, da v primeru, ko veste, da ste storili prekršek in ste cestninsko cesto uporabljali brez veljavne e-vinjete, čim prej kupite e-vinjeto za registrsko označbo vozila, s katerim ste prekršek storili. Prekrškovni organ pred izdajo plačilnega naloga ali kasneje v postopku obravnave vložene zahteve za sodno varstvo takšen nakup e-vinjete lahko upošteva kot olajševalno okoliščino.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.820
2.056
113
Ne sanjaj o samoprijavi.
Poznam kar nekaj primerov, podobnim tvojim (tudi mojemu bratu je uspelo), ki so se vozili nekaj dni brez vinjete in niso prejeli ničesar. Kupi letno vinjeto, da zadostiš zakonskim zahtevam in si opereš vest.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.567
86
48
Od križišča mal naprej na desno
Mal brskam, pa ne najdem glih pravih podatkov - kje naj bi bile dejansko kamere postavljene za vinjeto (razen tiste mobilen kao "radar" škatle) ?
Buhtl sem pozabil na novo vinjeto in sem v veselem pričakovanju.... približno vem, kje sem se vozil - največ gorenjska AC, potem LJ obvoznica in štajerska AC, po drugih mislim da v tem času ne.
Sem isto pozabil lansko leto. Slikica je bila iz Vodic.
Preveri če imaš veljavno, ker če so te slikal so ti tedensko ubrisal zraven ;)
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.487
1.062
113
Tista spletna stran na kateri si preveril veljavnost vinjete samo z vpisom registrske tablice ne deluje več?