Elektronska vinjeta

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.452
4.990
113
Komedija :bonk:
Kaj pa, če je vse res, kar je na TikToku?
Meni je sicer pri spletnem nakupu lepo pokazalo, do kdaj ima vozilo veljavno vinjeto. Za en avto sem vinjeto kupil glede pravila, ki si jih nisem sam izmislil, pri Petrolu in je prodajalec takoj rekel, kako dolgo velja trenutna vinjeta.
Verjetno pa DARS trgovina res ne preprečuje, da kupiš vinjeto za prekrivajoče se obdobje. Če človek želi biti bedak, mu je pač omogočeno. To je njegova pravica in je prav, da DARS to dovoli.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.145
3.612
113
Marlbor
Kaj pa, če je vse res, kar je na TikToku?
Meni je sicer pri spletnem nakupu lepo pokazalo, do kdaj ima vozilo veljavno vinjeto. Za en avto sem vinjeto kupil glede pravila, ki si jih nisem sam izmislil, pri Petrolu in je prodajalec takoj rekel, kako dolgo velja trenutna vinjeta.
Verjetno pa DARS trgovina res ne preprečuje, da kupiš vinjeto za prekrivajoče se obdobje. Če človek želi biti bedak, mu je pač omogočeno. To je njegova pravica in je prav, da DARS to dovoli.
Nekako je logično, da ti ne smejo prepovedati/onemogočiti nakupa vinjete. Opozorijo pa čisto korektno pred nakupom. ..

1676970062463.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Samo Svoj

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.452
4.990
113
Ali pa je bil kupec vztrajen, potem pa ga je bilo sram, da ni verjel sistemu, do kdaj vinjeta velja ...
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: ales85

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Ali pa je bil kupec vztrajen, potem pa ga je bilo sram, da ni verjel sistemu, do kdaj vinjeta velja ...
Glede na to, da mu je nekdo kupil vinjeto za darilo, bolj vrjamem njegovi zgodbi, kot to da mu je pisalo, da vinjeta že obstaja in je kr za foro še enkrat kupil… sploh glede na to da je DARS priznal, se opravičil in povedal da so/bodo popravili sistem tudi za ta case. Vrjetno če problem ne bi obstajal, ga ne bi popravljali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.452
4.990
113
Sistem je že lani deloval tako, da ti je pokazal podatek, če že obstaja vinjeta, ki pokriva delno ali v celoti obdobje, preden si prišel do plačila. Tako si lahko cel čas preveril, če ima vozilo veljavno vinjeto, potem ko je IP po nekaj dneh ugasnil funkcionalnost, kjer je bil dovolj vpis registracije.
Vsekakor pa je zgodba resnična, ker je na tik-toku in ljudje niso bedaki, da se niso med sabo pomenili, kako darilo pride prav in kako ne, ker nekdo to že ima.
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.432
113
Kakorkoli, ni mi jasno zakaj se mora it DARS te birokratske fore. Če je očitna pomota bi morali zadevo brez fint in gluposti uredit. Pa naj gre za dvakrat kupljeno vinjeto al pa tipkarsko napako. Še v splošnem upravnem postopku je predvidena tipkarska napaka DARS se pa norca dela, kot da je tok težko vrnit denar al pa kazen skenslat.
Tud če ti nekdo pomotoma nakaže denar, je kaznivo če si ta denar prisvojiš.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.452
4.990
113
DARS mogoče res ni premislil, da bodo obstajali bedaki in kljub vsem opozorilom kupili dve vinjeti. Povsem jasno pa mi je, da DARS ne vrača proporcionalnega dela denarja kar tako, ker vinjete več ne rabimo. Sicer ne bi prodal nič vinjet za krajša obdobja, temveč samo letne, kjer bi po tednu dni vinjeto preklical in zahteval vračilo denarja za preostanek leta.
Kako pa imajo Avstrijci to rešeno? Pri njih lahko en kupi e vinjeto in nalepko (ali več nalepk) za isti avto. Dobi nazaj?
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in ales85

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce v sostemu vidijo, da je bilo za en avto oz. za eno registrsko, kupljenih vec vinjet, bi lahko to urejali individualno… ker je vec kot ocitno, da je napaka… cestnina pa je bila za eno vozilo placana veckrat… Torej ne gre v tem primeru za nekoga, ki kupi letno vinjeto in bi jo po enem tednu vrnil… Itak je ne mores koristiti na drugem vozilu, ce je vezana na registrsko tablico…
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.196
1.467
113
Če smo že pri tem, ali ti država pusti da registracijo oz. nadomestilo za obrabo cest 2x plačaš? In če ne, zakaj ne, saj ja ljudje morajo vedeti kaj delajo? :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony