Elektronska ključavnica

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.109
27
48
Zanima me če kdo pozna težavo pri teh ključavnicah saj avtomatsko odpiranje vrat deluje...ne deluje...čist random
Do sedaj sem imel na testu dve...Nuki smart lock pro in Yale linus 2...vse štima, pri obeh super vmesnik ( Nuki malenkost boljši), montaža enostavna, le uporabniška izkušnja ni ok....pomembno mi je da ko prihajam proti vratom da se ta avtomatsko odprejo....to deluje na bluetooth povezavo....a ne pri eni in drugi ni bilo neke konstante...Pri Nukijo se to sploh ni zgodilo ( prebral vse forume, navodila, nastavljal kot zmešan) pri Yale pa čist random, včasih ja, včasih ne....včasih se je odklenila in predno sem prišel do vrat so se zaklenila...
Avtomatsko zaklepanje vrat pa je pri obeh delovalo brez problema...

Ali kdo priporoča kaj drugega?

Mnenje?

THX
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.964
153
63
Zanima me če kdo pozna težavo pri teh ključavnicah saj avtomatsko odpiranje vrat deluje...ne deluje...čist random
Do sedaj sem imel na testu dve...Nuki smart lock pro in Yale linus 2...vse štima, pri obeh super vmesnik ( Nuki malenkost boljši), montaža enostavna, le uporabniška izkušnja ni ok....pomembno mi je da ko prihajam proti vratom da se ta avtomatsko odprejo....to deluje na bluetooth povezavo....a ne pri eni in drugi ni bilo neke konstante...Pri Nukijo se to sploh ni zgodilo ( prebral vse forume, navodila, nastavljal kot zmešan) pri Yale pa čist random, včasih ja, včasih ne....včasih se je odklenila in predno sem prišel do vrat so se zaklenila...
Avtomatsko zaklepanje vrat pa je pri obeh delovalo brez problema...

Ali kdo priporoča kaj drugega?

Mnenje?

THX
Nisem ravno strokovnjak, a mi imamo na šihtu za vsa vrata (pa jih je kar precej - okoli 20) elektronske ključavnice, ki se odklepajo s kartico, ki jo prisloniš na čitalec. Čitalec je nameščen pred vsakimi vrati (na steni, na fasadi zunaj, dimenzije cca. 10x 5cm, debelina 5mm). Kolikor vem, to ni brezžično, je treba do tja napeljat in elektriko in UTP kabel. Ta kartica je v bistvu obesek za na ključe, lahko se kupi tudi elektronske nalepke, zapestnice, ki se jih potem sprogramira. Na kompu potem s programom določaš vse živo in neživo. Kdo ima pravico odkleniti katera vrata, kakšen je zamik zaklepanja itd... Če zmanjka štroma, lahko vrata še vedno odkleneš s fizičnim ključem.
Če te zanima, lahko izvem cifro tipa, ki nam je to montiral, pa ga pač povprašaš.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
553
32
28
Jaz imam Nuki že tri leta in nimam težav pri avtomatskem odklepanju (bluetooth).
Ker imam parkiran avto pred vhodnimi vrati je tako, da ko se pripeljem domov še pred izstopim iz avta se vrata odklenejo.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.312
140
63
Nisem ravno strokovnjak, a mi imamo na šihtu za vsa vrata (pa jih je kar precej - okoli 20) elektronske ključavnice, ki se odklepajo s kartico, ki jo prisloniš na čitalec. Čitalec je nameščen pred vsakimi vrati (na steni, na fasadi zunaj, dimenzije cca. 10x 5cm, debelina 5mm). Kolikor vem, to ni brezžično, je treba do tja napeljat in elektriko in UTP kabel. Ta kartica je v bistvu obesek za na ključe, lahko se kupi tudi elektronske nalepke, zapestnice, ki se jih potem sprogramira. Na kompu potem s programom določaš vse živo in neživo. Kdo ima pravico odkleniti katera vrata, kakšen je zamik zaklepanja itd... Če zmanjka štroma, lahko vrata še vedno odkleneš s fizičnim ključem.
Če te zanima, lahko izvem cifro tipa, ki nam je to montiral, pa ga pač povprašaš.
Sistemi tipa špica, 4pot, jantar so čisto ok, ampak ko nimaš nikjer za potegnit elektrike, ko rabiš predelat frišno nova vrata in ko bi rad dajal dostope kar preko telefona, potem je nuki tatamata za tole. Za bluettoth res nisem testiral, ampak kar se pa ostalega tiče, je pa to škatlica, ki ti nariše nasmeh na obraz!

Za odpiralca teme, pokliči na podjetje, ki zastopa nuki in vprašaj. Mislim da bo Matjaž prava oseba...

Jernej
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.964
153
63
Sistemi tipa špica, 4pot, jantar so čisto ok, ampak ko nimaš nikjer za potegnit elektrike, ko rabiš predelat frišno nova vrata in ko bi rad dajal dostope kar preko telefona, potem je nuki tatamata za tole. Za bluettoth res nisem testiral, ampak kar se pa ostalega tiče, je pa to škatlica, ki ti nariše nasmeh na obraz!

Za odpiralca teme, pokliči na podjetje, ki zastopa nuki in vprašaj. Mislim da bo Matjaž prava oseba...

Jernej
Seveda se da vse urejati tudi preko telefona, a te pravice ima pač admin.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.474
284
83
Kras
www.mtl.si
Sam tudi uporabljam Nuki in imam enaki težavi.
Nekajkrat se mi je samodejno zaklenil. Sedaj se mi to že nekaj časa ni zgodilo, sem pa izključil vse možnosti glede samodejnega zaklepanja.
Tudi meni se večinoma ne odklene samodejno, ko se pripeljem z avtom. Zanimivo je to, da če pridem peš, se mi vedno 100% odklene. Uporabljam pa Iphone.
Žal trenutno nimam časa raziskovati, zakaj se to dogaja.
Predlagam pa, da kontaktiraš podporo. Sicer traja kakšen dan, da odgovorijo, ampak se zavzamejo.
 

B81

22. jul 2007
36.095
9.990
113
Pogledal video od Nuki, ključ je nonstop noter, koliko pa je to danes varno? Za vhodna vrata menda ni?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.474
284
83
Kras
www.mtl.si
Zaenkrat ni bilo še niti enega incidenta na to temo in nekako Nukiju zaupam.
Mi pa zadnjih nekaj dni brezhibno dela samodejno odklepanje. Morda je posodobitev rešila težave na tem področju
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

dask

Majstr
21. sep 2023
382
409
63
Dost zaupate vsem tem zadevam... če se "uredi" z updejtom, se to da storiti tudi kontra. In tu si odvisen od tistega, ki posodablja. Odklepanje in zaklepanje vse svoje lastnine daš v roke nekomu nekje. Meni je to skregano z logiko. Podobno, kot ne maram raznih alexa in siri variant... zakaj že rabimo to? Odvečana navlaka, ki spremlja vsak tvoj korak in prodaja podatke raznim marketingom. Ko da že ta hudič z ekranom v žepu ni dovolj.
Al pa sem samo star prdec, ki noče naprej z napredkom :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
908
107
43
Verjetno je v bloku drugače. Mi imamo hišo (z okni!) in mi je precej neproblematično, kdo "stoji" za ključavnico. Naloga ključavnice je, da odvrne naključnega mimoidočega, ki bi kar vstopil skozi vrata in si postregel. Če pa kdo načrtuje vlom v našo hišo, pa ima nebroj lažjih možnosti, kot je ukvarjanje s ključavnico.
Imam alarm, kamero...ključavnica je skoraj odveč, ker v naših krajih niso običajni "občani" z raznimi nabirkami.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.474
284
83
Kras
www.mtl.si
Dost zaupate vsem tem zadevam... če se "uredi" z updejtom, se to da storiti tudi kontra. In tu si odvisen od tistega, ki posodablja. Odklepanje in zaklepanje vse svoje lastnine daš v roke nekomu nekje. Meni je to skregano z logiko. Podobno, kot ne maram raznih alexa in siri variant... zakaj že rabimo to? Odvečana navlaka, ki spremlja vsak tvoj korak in prodaja podatke raznim marketingom. Ko da že ta hudič z ekranom v žepu ni dovolj.
Al pa sem samo star prdec, ki noče naprej z napredkom :)
Zato pa kupiš Nuki in ne nekega noname kitajca. Zaradi podpore, posodobitev in zaupanj.
Kar se pa tiče spremljanja korakov, se je pa nesmiselno pogovarjati o tem, dokler imaš pameten telefon v žepu ;).
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.185
9.328
113
EU
Se spomnite, ko so v Avstriji zaklenili vse sobe v hotelu, in zahtevali denar za odklep?
 
  • Haha
Reactions: B81