Ekspanzijski beton

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Google ne vrže nič pametnega ven, razen da se uporablja.

Torej ve kdo če se ga da dobiti pri nas, mogoče še ceno.

In pa koliko % ekspandira.


Hvala
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
sicer ne poznam, bi pa posuim da ekspandira to te mere, da se ne stisne
crazy1.gif
..upam da razumeš kaj mislim povedat - torej da ne prihaja do razpok v fazi sušenja.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
vem, da dodatek za ekspandiranje dodajajo betonu izvajalci jet-groutinga. pokliči na Geoinvest, Geot, Minervo, ...
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Pomoje bi vecina betonarn morala imeti ta dodatek. Beton kot beton je isti, samo dodatek se mu primesa.
Poklici po vecjih betonarnah, mogoce obrodi kake sadove.
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Ja in zakaj boš rabil zadevo? Sem slišal že par variant, da je hiša potem v kontra šla - če se je prej posedala se je potem dvignila. Jasno je, da v nekih neraziskanih tleh reč od primera do primera različno deluje/reagira. Nihče pa ne bo vedel kje v tleh se pojavljajo kakšni tujki, žepi in podobne zadeve.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Po celi dolžini hiše imam prostor za garažo (16m). Vendar je na sredini prezid, ki v bistvu ni nosilen, saj je zgoraj monta in nosilci tečejo v isti smeri kot zid. Zdaj lahko dam not en avto, rad bi pa dva in še ostane. Torej, rad bi zbil tist zid ven in za vsak slučaj naredil preklado. Sicer sem imel v mislih tudi jeklen H profil. Z vrha pa grem prebijat plošče.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Obstajajo dodatki za kompenzacijo krčenja oziroma tudi za rahlo nabrekanje betona. Na betonarni kjer delam, uporabljamo TKK Ekspanditor. Običajna dozacija je 6,5% na dozo cementa, s to dozo dosežemo zgolj kompenzacijo krčenja (npr za podlivanje žerjavnih prog, strojev,...). Za nabrekanje (kakšen procent ali dva) pa pač povečamo dozacijo (uporaba npr za betoniranje sten bazenov, kjer morajo delovni stiki med posameznimi kampadami zidov tesniti,...). Seveda pa ne smeš dodatka predozirati (beton se 'zapeni' ---->dobiš nikakvo tlačno trdnost).

Poleg ekspanditorja uporabljamo tudi Ikaton . Ta dva sta uporabna tudi za jet-grouting (nekdo zgoraj omenil). Dozacija slednjih dveh je bistveno manjša napram ekspanditorju, slabost je pa ta, da pri nizkih temperaturah (malte, betona,..) ne bo nabrekanja, pri previsokih bo pa nabrekanje preveliko (spet padec trdnosti).

Upam, da ti to kaj pomaga.
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Aha, uretek seveda potem nikakor ne pride v poštev - tlačna trdnost prenizka, da bi bila reč uporabna za kakšne konstrukcije, za zgoščevanje temeljnih tal pa je primerna.
Ja, bo potrebno kako drugače rešiti. Če zid ni nosilen bi kakšen jeklen profil zadostoval za boljše spanje.
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Jeklen profil vzporedno z nosilci bo samo povečal lastno težo konstrukcije. Ker omenjaš razpone 16m bi se bilo dobro pomenit s kakim statikom.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Zaenkrat hvala vsem. Bom poslikal. Sicer sem že ravno v ta namen, pa ne najdem slike.

Drugače pa je dolžina 16 metrov in širina 3.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Če nosilci od monte tečejo v isti smeri kot zid, potem je zid res ima nobene nosilne funkcije in je velika verjetnost bo dovolj, da zid samo podreš.
Kaj več in z večjo gotovostjo pa lahko rečem samo z narisano situacijo.

EDIT: Sedaj, ko sem videl dimenzije, pa itak.... Če je stena, ki jo podiraš usmerjena v smeri krajše stranice (tj 3m), potem nima noislne funkcije in jo brez problema podreš. Nosilci plošč večinoma potekaj v smeri najkrajše stranice in v tvojem primeru tečejo v smeri stranice, ki je dolga 3m. Se motim mogoče?!
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Imaš prav.
nahrung002.gif


Saj sta mi sosedova zakonca, gradbene stroke, isto rekla, ampak jaz sem bolj za ziher.
tongue-1.gif


Pa za jeklen I profil 30 cm sem se tud že zmenil.
rolleyes-1.gif


Bom se danes ustavil in poslikal.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Kaj pa ob robovih tega zida, a so cigli v stranske stene "vpeti"?
Ker na vrhu zida je videti, da so bili tisti rdeči cigli naknadno not vzidani, toliko da
zapolnijo luknjo do stropa.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Hišo sem kupil.

Tudi meni se zdi da je zid naknadno postavljen, ker po drugih zidovih ni ceglov na vrhu ampak so samo betonski zidaki.

Še ena od bližje:

www.shrani.si
[/URL][/img]
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
S kakšnim pajserjem zbezaj ven tiste cigle, pa boš videl
cool-1.gif

Kaj pa zgoraj nad tem zidom (NA plošči)? Je tam tudi kak zid?
Lahko pa tudi vprašaš prejšnjega lastnika, če je imel kak poseben razlog za ta zid.
Mogoče se je plošča začela kaj posedat? Je na ploščo postavil kaj težkega?
Je mogoče nameraval še kak zid gor postavit?