EGR ventil in hladilnik Volvo:

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Od začetka sem iskal kataloške in alternative, ki kot kaže ne obstajajo. Očiščen hladilnik sem dobil za 400€. Novega za 530€. To zame ni vprašanje. Ostali del sklopa, če gledaš moje slike je tudi bolj kot ne izrabljen. Glej cev, ki gre iz motorja na EGR ventil. Si že držal cev v roki in gledal ta tanek inox? Avto imam plan dolgoročno imet in imam poln kufer izpuh servisov in če mi bo crknil sredi Grčije ali Skandinavije bo tam vse skupaj ostalo. Čiščenje je opcija, je pa poleg teh, ki šramfajo te stvari tudi Internet poln info, da je čiščenje švoh, vprašljiv kompromis. Bom pa zdaj te kose, vse mi ostane razen hladilnik, očistil. Verjetno z acetonom al kaj je že uporabil tist v videu.


Kaj naj bi bilo tukej izrabljeno? Inox je uporabljen z razlogom.. Ne rjavi in lahko je tanjši..

Prvega maja smo bli na morju in je bil dol od kolega - kolega z xc90.. avto star par let, mislm da je dal okoli 30k za rabljenga. v prvem letu je vrgel 10k noter.. je isto rekel, sem mel namen avto obdržat, bomo zrihtali kot je treba.. prvič, drugič, tretjič že odkartaš... kaj pa 10ič?.. ga vprašam nakoncu pa drugač, bi še kupil volva? je rekel da živ ne, pa tudi zastonj ga ne vzame :)

Sej verjamem, pač bedno je ker 1,4k ni mal dnarja, ampak ni si pa treba metat pesek v oči, da ni rešljivo na drugačen način.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Inox poči in potem se zgodi puf. 100€ prihranka. Drugo nima veze s temo, kratkimi furami in zabitim egr. Sicer pa nisem nič jamral. Tudi za drugi shitbox bom skeširal 3k, da bo v takem stanju kakor jaz želim. Mimogrede, v petih dneh lastništva je naredil 90km kratkih fur. Kakor sem računal. Makini bom odtrgal ene 7.000km kratkih fur letno. Pa še všeč nam je.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Sej te štekam, mam tud jz shitbox za takšne potrebe.. Od vseh avtomobilov katere imam se najrajši vozim lih z shitboxom.. Ni ga treba merkat, vzdrževanje je minimalno, kilometrov narediš kolkr narediš, registracija in zavarovanje sta poceni - winwin.

btw. inox ne poči kr tko :) tud zavarit ga ni nobena umetnost :) jaz kot diy guy na take situacije gledam drugače, ker več ali manj rihtam vse sam..
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Po menjavi EGR sklopa sem spet dobil lučko. Na angleških forumih sem našel problem. Malo sem se umazal:

20230613_155329 (Large).jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Prosim povejte mi, če sem kaj narobe naredil. Odmontiral sem dela:
- cev tlaka turbine, kataloška 31431101 in
- senzor tlaka turbine, kataloška 31319419

cev je bila povsem zabita, sčistil sem jo s tanko žico, prebil, in oplaknil z acetonom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Po 40km testa ugasnila in se ni pojavila več. Sporočim kasneje, če jo dobim nazaj. Cev in senzor okoli 300€, če bo fuč. Imam OBD2 senzor in Car Scanner aplikacijo, da si pomagam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in tony

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Nekaj časa je sigurno nebo.. Poglej če lahko v svoj avto vgradiš occ - oil catch can.. Bodo cevi bistveno bolj čiste..
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Hvala za nasvet, bom preveril in se posvetoval s svojim mehankarjem. Trenutno sva zmenjena, da bom ob vsakem servisu, plačal dekarbonizacijo motorja. En plin vpihuje v zrak motorja, motor laufa 1,5 ure ob servisu in topi saje. Olja mi kuri minimalno, Castrol 0-20W, to je tudi podatek, nizka viskoznost, problem je vleka počitniške prikolice, tam mi ga pokuri nekaj na 1.000km.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
To maš easy DIY projekt, jaz sem jih že kar nekaj vgradil, pri meni dela zadeva. Sej occ ni fora v tem, da kuri olje, motor dobiva čistejši zrak, ker occ prestreže oljne hlape kateri grejo iz PCV sistema še enkrat v motor.

Slika kako zgleda .. tukej v jeepu se mi ni dalo velik komplicirat, ker gre za offroad igračo, pri mercedezu sem naredil skorej neviden install, dejansko se v posodi pri recimo 5k kilometrov nabere okrog deci olja pomešanega z garežom kateri bi drugače šel še enkrat čez motor.

1686729121618.png

1686729133121.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla