E vs J

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.909
10.312
113
Lahko da smo že debatirali..

Kak je zdaj s tem, triglav rukne za stekla E in za ogledala lući J, plačaš ko žuti cca 320€ imam
Kolega ima samo J pri savi, je noter vse vključeno stekla, svetila in ogledala v rangu cca 130€ (pravkar menjava prednjo šajbo, tako da nejgova J dela)

Kdo nateguje in zakaj, bo potrebno menjat zavarovalnico?

Samo vprašam.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Sava ima takole:
- KOMBINACIJA J: Zavarovanje krije poškodovanje, razbitje ali krajo standardno vgrajenih stekel, svetlobnih teles in ogledal.
- KOMBINACIJA E: Zavarovanje krije poškodovanje in razbitje stekel na motornih vozilih.
Triglav pa takole:
- Kombinacija delnega kaska J – zunanja svetlobna telesa in zunanja ogledala
- Kombinacija delnega kaska E – steklo
Zakaj? Because they can. :)
Vedno imaš možnost in pravico zamenjat zavarovalnico, če ti kaj ni OK.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Matey

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.146
4.692
113
Če se ugotovi da je bila prej nedelujoča, ti bodo za luč izplačali nek manjši delež, ustrezen ceni luči brez elektronike,
zavarovanje ti krije vzpostavitev v obstoječe stanje - pred dogodkom.

Primer: nekdo razbil odbijač na eni strani, ti pa bi že imel prej poškodovanega na drugi strani,
zavarovalnica plača menjavo celega odbijača, barvanje pa plača sorazmerno.

Seveda ne preverjajo vsakogar, zagotovo pa pri modelih vozil, ki imajo večjo odpoved luči (imajo to statistiko)
in če je to tvoje vozilo in malo sumljiva škoda se zna zgodit da bodo preverili...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Primer: nekdo razbil odbijač na eni strani, ti pa bi že imel prej poškodovanega na drugi strani,
zavarovalnica plača menjavo celega odbijača, barvanje pa plača sorazmerno.
Sem nedolgo nazaj imel identičen primer - odbijač je bil že spraskan in poškodovan (na sredini), potem sem imel pa nalet od zadaj (v desni vogal).
Zavarovalnica je brez pripomb plačala nov odbijač in barvanje v celoti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd