DVB-T signal v Kočevju

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pozdravljeni.

Pri kolegu v Kočevju blizu Rudniškega jezera sva probala priklopit to Anteno ,ker nima strešne antene.
Dobila sva samo SLO1 in SLO2.
Zanima me če kupi DVB-T Dekoder a bo potem dobil kaj več programov brez sobne antene oziroma,če zraven priklopi prej omenjeno sobno anteno ali bo še vedno samo SLO1 in SLO2?
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.538
291
83
bo ja...dobil bo SLO 1,2,in 3 POP tv , Kanal A , TV3 , TV Pika in TV primorka in mogoč še kaj več..
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Zanima me če kupi DVB-T Dekoder a bo potem dobil kaj več programov brez sobne antene oziroma,če zraven priklopi prej omenjeno sobno anteno ali bo še vedno samo SLO1 in SLO2?
V teoriji je pri DVB-T tako, da če dobiš SLO1 / SLO2, potem dobiš tudi vse ostale programe v multipleksu:

Katere programe lahko spremljamo z DVB-T

Kočevje spada pod območje CENTER.

Poročaj o rezultatih.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Pozdravljeni.

Pri kolegu v Kočevju blizu Rudniškega jezera sva probala priklopit to Anteno ,ker nima strešne antene.
Dobila sva samo SLO1 in SLO2.
Zanima me če kupi DVB-T Dekoder a bo potem dobil kaj več programov brez sobne antene oziroma,če zraven priklopi prej omenjeno sobno anteno ali bo še vedno samo SLO1 in SLO2?

Na taisti lokaciji sem poskusil ujeti digitalni signal z nekim kitajskim USB donglom z mini anteno. Ujel nisem nič, medtem ko mi je v Ljubljani ista zadeva ujela vse programe. Na tej lokaciji sobna antena zelo slabo lovi tudi analogen signal. Za kakovosten sprejem bo zelo verjetno potrebna strešna antena.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Sobno anteno lahko odneseš tudi na podstreho
grims-1.gif

Bo veliko boljše lovilo.

Drugače pa mora biti signal v Kočevju dober, saj je tam eden izmed glavnih oddajnikov, tako za MUX-A kot MUX-B.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem imel anteno na podstrešju kjer sta Slo1 in Slo2 bila fenomenalna A kanal in Hrt pa je bila slika tako boga,da sem moral res pošteno pogledat da sem videl kateri kanal je našlo.Ko sem pa na isto mesto postavil eno staro strešno anteno pa sploh ni več našlo hrvaške in A kanala z sobno pa je.
Razmišljal sem,da bi mu za rojstni dan kupil dvb-t dekoder vendar me skrbi,da bo potem isto slaba slika kot pa z sobno anteno.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Sobno anteno lahko odneseš tudi na podstreho
grims-1.gif

Bo veliko boljše lovilo.

Drugače pa mora biti signal v Kočevju dober, saj je tam eden izmed glavnih oddajnikov, tako za MUX-A kot MUX-B.

Če pogledaš na karto, je oddajnik kar konkretno oddaljen od Kočevja. Verjetno je še v občini, ki pa največja v Sloveniji.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:

Razmišljal sem,da bi mu za rojstni dan kupil dvb-t dekoder vendar me skrbi,da bo potem isto slaba slika kot pa z sobno anteno.

Če jaz prav vem, pri DVB slika je al pa ni, slaba ne more biti. Če temu ni tako, naj me kdo popravi.
 

Dr1m

Pripravnik
20. mar 2009
111
1
18
Goriška primorska
Obišči stran
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Sem imel anteno na podstrešju kjer sta Slo1 in Slo2 bila fenomenalna A kanal in Hrt pa je bila slika tako boga,da sem moral res pošteno pogledat da sem videl kateri kanal je našlo.Ko sem pa na isto mesto postavil eno staro strešno anteno pa sploh ni več našlo hrvaške in A kanala z sobno pa je.
Razmišljal sem,da bi mu za rojstni dan kupil dvb-t dekoder vendar me skrbi,da bo potem isto slaba slika kot pa z sobno anteno.
Hja, pri digitalni tehniki ni slabe slike, je le: "slika je", "slike ni" vmes pa je le kockasta slika in škripajoč glas. Lahko pa da se dogaja to da nekaj časa je slika, potem (zaradi kakršnih koli motenj) slike ni (zamrzne) pa spet je...
Torej, če imaš srečo, boš s sobno anteno solidno lovil oba MUX-a vendar so sobne antene vedno le zasilna rešitev. pravi način je sprejem s strešno anteno. To da ti strešna antena ni lovila ničesar pa je lahko krivo več dejavnikov:
1. poškodovan kabel ali pa žila v stiku z opletom
2. neprimerna (VHF ali kanalna-področna) antena
3. morebiti ima antena vgrajen ojačevalnik, kateri pa brez napajanja signalov skozenj ne prepušča.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pozdravljeni

Punca dobila za rojstni dan msi digi vox mini deluxe DVB-T reciver usb 2.0.
Naložil sem ga na 3 računalnike z XP-ji in na vseh mi je napisalo da gonilniki niso pravilno nameščeni in da morda ne bo pravilno delovala.Inštaliral sem jih iz priloženega CD-ja.
Če iščem kanale na stacionarnem računalniku ne najde nič,če pa na prenosniku in da sem zraven okne pa najde vse kanala od DVB-T.Antena je pri miru vendar če premaknem prenosnik se signal zmanjša.
Ve mogoče kdo zakaj se gonilniki ne naložijo pravilno?
Če greš preko čarovnika se opozorilo da ne delujejo pravilno skrije in ga ne vidiš,če pa zaženeš setup direktno brez wizarda pa ti napiše da morda naprava ne bo delovala pravilno.

Zgleda pa takole : http://de.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=132&prod_no=10046
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Kupi si kakšno boljšo sobno anteno. Ali pa USB extender cable in premakni USB stick bližje oknu.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Nekaj mi ni jasno.
Sedim pod pohorjem pa mi najde samo slovenske kanale preko usb dvb-t vmesnika,hrvaškega kanala pa nobenega.
A delam kaj narobe al zakaj pri vragu ne najde hrt1 ali hrt2?
Dobim pa vse kanale,ki so na linku od erikson-a za zahod.
A lahko lovimo samo te na dvb-t kanale v MB?
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Nekaj mi ni jasno.
Sedim pod pohorjem pa mi najde samo slovenske kanale preko usb dvb-t vmesnika,hrvaškega kanala pa nobenega.
Trenutno je v Slovenji DVB-T MUX A in MUX B. Za hrvaške moraš imeti anteno na strehi in dober ojačevalnik. Pa še prav mora biti obrnjena. Vsaj najti ti mora signal, da ga lahko potem s premikanjem in nastavitvami ojačevalnikov izboljšaš.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem sprobal usb dvb-t ključek v Kočevju pri rudniškem jezeru našel mi je vse kanale od mux A za Center Slovenije , našel je pa tudi Hrt1,Hrt2,Tv Nova in HR Rtl.
Stvar je delovala super edino v hiši je popolnoma izgubilo signal,zato sem anteno pustil zunaj in vstavil 5m antenski kabel med anteno in usb,da se sedaj lahko gleda v dnevni.Vse te kanale sem dobil z priloženo anteno.Torej sklepam po vsem tem,da so v Kočevju porihtali signal in oddajnik za dvb-t.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Torej sklepam po vsem tem,da so v Kočevju porihtali signal in oddajnik za dvb-t.
Od začetka avgusta se ni nič spremenilo za MUX A. Edino MUX B bo enkrat v bližnji prihodnosti vklopljen.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
To vem ja da se za mux A ni nič spremenilo,ampak,če si blizu hrvaške meje ti potegne hrvaške kanale,tako kot sodelavcc v šentilju vleče avstrijske kanale na dvb-t usb.
V Mariboru pa sem včasih gledal HR Rtl z sobno anteno in če jo priklopim na usb ga lahko gledam tudi sedaj.Upam samo,da bo čimprej Hrvaški RTL na kabelski tako kot so se nekaj pogovarjali v začetku leta.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Odvisno od tehničnih odločitev, ampak v MUX A in MUX B je v vsakem z H.264 prostor za 8 SD programov, tj. 16 programov skupaj.

Raje kot ustanavljati neke nove programe, bodo v zrak šli že obstoječi vseslovenski programi, ki so trenutno samo kabelski. Ter nekaj regionalnih, posebej za vzhod / center / zahod.