Covid-19 Dunning krugerjev učinek

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Za vse yt doktorje se najdete tu not? Če se ne se začnite iskat. Ampak definitivno tam na levem delu grafa.

Dunning-Krugerjev učinek predstavlja kognitivno pristranskost, kjer se neusposobljeni posamezniki ne zavedajo lastnega nivoja znanja o določenem področju, kar vodi k slabim odločitvam in zmotnim zaključkom. Posameznikom lastna nesposobnost preprečuje, da bi spoznali svoje napake. Visoko usposobljeni posamezniki pa podcenjujejo svojo usposobljenost, saj napačno predpostavljajo, da so naloge, ki so enostavne za njih, enostavne tudi za druge ljudi.

aKx9pzQ_460s.jpg
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
Js kostanjeloginjo vidim ta na levi zgoraj. Vse ve in na vse se spozna.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
........kjer se neusposobljeni posamezniki ne zavedajo lastnega nivoja znanja o določenem področju, kar vodi k slabim odločitvam in zmotnim zaključkom. Posameznikom lastna nesposobnost preprečuje, da bi spoznali svoje napake. Visoko usposobljeni posamezniki pa podcenjujejo svojo usposobljenost, saj napačno predpostavljajo, da so naloge, ki so enostavne za njih, enostavne tudi za druge ljudi.......

Ne bi to poenostavil, da bi razumeli in napisal, ko ne veš, da ne veš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Tako imenovanih "bias-ov" ali oblik kognitivne disonance je malo morje in običajno se pri posamezniku pojavljajo kombinirano...kar jeba za izmenjavo informacij :cool:

Po moči pa najbrž še vedno neučinkovito v primerjavi s patologijo oblasti in moči željnih psihopatov. :eek:
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Zanimivo da se izpostavlja dunning krugerjev učinek na napačen način, kar dejansko kaže na to da je realen. Dunning krugerjev efekt kot vpliv na družbo ni pomemben na tisti strani na katero se cilja tule. Za to razumet je potrebno nekaj več znanja, in tu pridemo dejansko v tematski paradoks.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.798
113
kod Džej-Zija
Če čvekači pod milim nebom sredi poletja pod gasom o kvantni mehaniki in relativnostni teoriji pa vesoljcih res nimajo vpliva na razvoj fizike, pa po drugi strani YT pametnjakoviči o cepivih in epidemiji še kako imajo vpliv na samo epidemijo in njen potek. Tako da je njegova uporaba tokrat zelo upravičena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Za vse yt doktorje se najdete tu not? Če se ne se začnite iskat. Ampak definitivno tam na levem delu grafa.

Dunning-Krugerjev učinek predstavlja kognitivno pristranskost, kjer se neusposobljeni posamezniki ne zavedajo lastnega nivoja znanja o določenem področju, kar vodi k slabim odločitvam in zmotnim zaključkom. Posameznikom lastna nesposobnost preprečuje, da bi spoznali svoje napake. Visoko usposobljeni posamezniki pa podcenjujejo svojo usposobljenost, saj napačno predpostavljajo, da so naloge, ki so enostavne za njih, enostavne tudi za druge ljudi.

Poglej priponko 51109
Glede na te YT videe mislim, da sebe malo previsoko potenciraš. Tvoj domet žal ni takšen, čeprav se s tem ne boš strinjal. Povedano po domače, si verjetno žrtev lastne zarote....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Še vedno mi ni jasno o kerih yt videjih govoriš in o kakem mojem potenciranju je sploh govora? Zgubo si me...

Dejstvo pa je da andy in družba nimajo pojma kaj linkajo in citirajo. Še en ni izdal skrivnosti kje so pridobili vsa ta znanja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
????
Čaki zaj ga pa malo sereš. YT in FB. Saj te po linkih vidiš. Aja, pa Twitterja ne smemo pozabit. Tam tudi lahko vsaj do magisterija prilezeš.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Ja ne ne serem. Samo ni mi jasno kaj mam jaz s temi videji in kam previsoko se potenciram (to tudi nevem če se na drugo al na tretjo potenciram).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Lol :) pozabi stari. A zbrišem post, da boš miren? Zgleda, da mam neko alergijo na tebe.