Dublin - se enkrat?

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
40
Murska Sobota
Obišči stran
Cau. Cez kaksna dva tedna nas gre 8 v Dublin, kjer bomo 3 dni. Se nam splaca te 3 dni preziveti v Dublinu ali se bolj splaca biti v Dublinu samo en dan, potem pa rentat kak kombi in it malo naokoli?

Kaj se v Dublinu splaca videt/dozivet? Kam se splaca it pogledat v blizini Dublini? Mogoce tudi malo dlje....recimo radij 100-150km ?

LP T
 

ltd

Pripravnik
5. sep 2007
100
2
18
Mi smo letos šli na Irsko za 12 dni, od tega smo bili najprej 3 dni v Dublinu, pa še na koncu en cel dan (dve nočitvi). Če bi šel še enkrat, bi Dublin izpustil v celoti - enkrat vidiš in to je to. Pri vas je odločitev težja, ker greste prvič, pa še to le za tri dni. Vsaj en dan Dublina je verjetno kar v redu, poglejte si kak park, sprehod po centru, zvečer pa v pub na Temle baru na ginesa, dva ali tri. Od plačljivih zadev sta zanimiva Guiness storehouse (15 EUR se mi zdi) in pa Old Jameson's Destilery (hmmm, 10 EUR?). Tovrstne ponudbe je ogromno, vsak ima svoje veselje; en turistični zemljevid v roke za lažjo orientacijo, pa bo.

V okolici Dublina imaš npr. Wicklow mountains, tja smo se mi odpravili tretji dan na avtobusni izlet (Wild Wicklow, 28 EUR), kar v redu zadeva, čeprav je to bolj upokojenska varianta - smo pričakovali več hoje...

140km iz Dublina je Kilkenny, dokaj luštno mestece, če se vam da vozit, meni je Wicklow mountains vseeno bolj všeč. Nekje v bližini Dublina je tudi Newgrange, ampak o tem ne vem nič, ker nisem bil tam.

Skratka: splača se it tudi malo naokrog, če nič drugega vsaj vidiš kako funkcionira promet v normalni državi.