Dubai Expo?

damirj

Guru
9. maj 2012
4.791
2.044
113
Sprašujem zato, ker na plamini spletni strani piše: "Pri zaključnem odmerku cepiva ni omejitve datuma, kdaj so bila cepiva prejeta"


in me ta podatek sedaj malo čudi in dela negotovega. A ni tko, da je EU covid potrdilo veljavno pa samo 270dni ?
 
27. jan 2022
4.776
1.721
113
QR koda mora biti veljavna - posebej ne specificirajo dnevov. Pazi potrdilo na telefonu ne velja - mora biti printano!!!

As of 26 February 2022, all passengers arriving to Dubai from any point of origin (including GCC countries) must fulfil one of three requirements: (i) hold a valid vaccination certificate with a QR code proving they are fully vaccinated with a vaccine approved by the WHO or the UAE (ii) hold a negative PCR test with a QR code, issued within 48 hours from the time of sample collection to the flight time by an approved health service provider (iii) hold a valid medical certificate with a QR code issued by relevant authorities that shows they have recovered from COVID‑19 within a month prior to the date of arrival. For further details, please visit: https://www.visitdubai.com/en/coronavirus-advisory

 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.791
2.044
113
Hvala, tudi za to da mora biti naprintano je tudi koristno.. :)

Kolk pa kej čekirajo po teh šoping centrih, Dubai mall, Mall of emairates ipd ?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.704
365
83
damirj , lahko napišem za november lani, ko je bila sicer pandemična slika boljša, vendar so v zadnjih tednih začeli sproščat ukrepe..

Za november lani: nismo cepljeni, PCR so samo pogledali (noben nam ni nikjer nič skeniral) samo na letališču (preden smo dobili letalske karte, flydubai, budimpešta) in na Expo, NIKJER DRUGJE.. ;) Torej vsepovsod drugod se normalno gibaš (v vseh mall-ih, atrakcijah, itd)... Novembra lani so bile maske obvezne tudi zunaj, od 26. februarja tega niso več potrebne zunaj; samo v notranjih prostorih so še obvezne. Novembra lani je šlo celo letalo na brezplačen PCR test na letaliču, zdaj se mi zdi, da če si cepljen, več ne rabiš it (to preveri)... ;) Glede mask tudi lani novembra nam ni noben nič rekel, če nismo meli mask na prostem - večina ljudi (po mojem turisti) niso nosili mask zunaj (tudi na expo mnogo staff osebja ni imeli mask)..