Covid-19 Držalo za masko

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
lahko link to tistega ki ne enaci kn 95 z ppf2.
prakticne razlike v sestavi maske ni, zato so povsod enakovredne.
Rad bi videl nadobudno osebo v strokovni razlagi zakaj ppf2 in ne kn95 na obrazu.
Če maska ni certificirana kot FFP2 po standardu EN 149:2001, potem le taka ni ok za uporabo v Avstriji, Nemčiji, Italiji itd. Maske KN95 so lahko ali pa niso tako certificirane, odvisno od proizvajalca le teh. Strogo gledano maska KN 95, ki ni certificirana tudi kot FFP2, v eu ni primerna. To sedaj dobro ve tudi Pečečnik, ki zaradi tega ni dobil plačila za famozne maske.

Na kratko zato ker ni dokazano da je skladna z eu zahtevami.

ppt2 ki jih navajaš ti pa ne poznam in ne morem komentirat.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
my mistake za oznako maske FFP2. tipkarska napaka.
Lastne izkusnje zadnjih v casu korone. potovanje v 6 drzav EU vse z letalom in ladijskim- trajekt prevozom. V vsako od teh drzav v prosti prodaji KN95 z CE oznako. Na nobenem od prevoznikov zasledil izkljucenost ali prepoved KN tipa maske. Povsod izenaceno. Tudi oblasti / predstavniki razlicnih drzav me niso drkali za maske kljub temeljitim pregledom tako papirjem glede Covid statusa kot razloga vstopa v drzavo.
Sicer pa point, ga ni osebka ki ti bo znal povedati razliko med obens tipoma mask v zvezi Covid virusa.
se en prijazen link. vse skupaj zajebancija lokalnih trgov glede ferifikatov in vrste testov v standardih
 
Nazadnje urejeno:

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Če maska ni certificirana kot FFP2 po standardu EN 149:2001, potem le taka ni ok za uporabo v Avstriji, Nemčiji, Italiji itd. Maske KN95 so lahko ali pa niso tako certificirane, odvisno od proizvajalca le teh. Strogo gledano maska KN 95, ki ni certificirana tudi kot FFP2, v eu ni primerna. To sedaj dobro ve tudi Pečečnik, ki zaradi tega ni dobil plačila za famozne maske.

Na kratko zato ker ni dokazano da je skladna z eu zahtevami.

ppt2 ki jih navajaš ti pa ne poznam in ne morem komentirat.
se enkrat prebral napisano.
Na kaj se nanasa predzadnji stavek- odstavek? Na Pececnikove maske ali KN 95?
KN 95 gladko izpolnjujejo tvoj naveden standard:
npr
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
A si funkcionalno nepismen? Preberi še enkrat kaj sem napisal. Maska KN 95 je maska izdelana po kitajskem standardu. Za uporabo v eu mora proizvajalec masko testirati pri za to akreditiranem laboratoriju, šele nato lahko izda izjavo o skladnosti da maska zadošča FFP2 po standardu EN 149:2001. Nimajo vse maske KN95 tega! Tako da ja maska KN 95 lahko ustreza zahtevam FFP2, ni pa nujno. In jaz sem v štartu samo poravil aleša da v EU so zahtevane maske FFP2 in ne KN95.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
A si funkcionalno nepismen? Preberi še enkrat kaj sem napisal. Maska KN 95 je maska izdelana po kitajskem standardu. Za uporabo v eu mora proizvajalec masko testirati pri za to akreditiranem laboratoriju, šele nato lahko izda izjavo o skladnosti da maska zadošča FFP2 po standardu EN 149:2001. Nimajo vse maske KN95 tega! Tako da ja maska KN 95 lahko ustreza zahtevam FFP2, ni pa nujno. In jaz sem v štartu samo poravil aleša da v EU so zahtevane maske FFP2 in ne KN95.
Tvoj odgovor Alesu :
Če smo čisto natančni KN 95 maska pri nas in v IT ni ok, saj je to kitajski standard, mora biti FFP2.

Tvoja komentarja se razlikujeta.


Bbi napisal da je v clanicah EU dovoljena prodaja mask ki ustrezajo standardu EN xxxxxx pa se ti ne bi vtaknil v komentar. Ne enaci standarda EN z tipom maske. Je pa jasno da vsa uvozena roba v clanicah Eu mora imeti cahn CE.
standard
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Kaj ni jasno. Maska KN95 v EU ni OK, mora biti FFP2. Lahko pa je maska KN95 obenem tudi FFP2, ni pa nujno.

Evo primeri mask KN95, ki niso FFP2 in so naprodaj pri nas:

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Guinness Ko kupujes masko preveri za vrvico. Sem tudi sam znorel ob eni in me je dejansko porezala za usesi. Sedaj imam eno z vrvico debeline 3mm in izredno nezno (pojma nimam iz česa je, kot bi bila bombaž). Bp.
 
Nazadnje urejeno: