Dostavne službe - katere zahtevajo podpis

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz jim na vrata nalepim listek: KURIR - pokličite prosim 041 XXX-XXX in me pokliče ter mu dam navodila naj si odpre vrtna vrata in odloži na mizo. Tudi denar sem mu že pustil v kuverti. No večkrat mi tako skrijejo, da kar nekaj časa iščem. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.444
9.378
113
GLS je parkrat lepo vrgel za ograjo par metrov od ceste, paket vreden 80 EUR. Komot bi ga kdo s ceste pobral. Niso šljivil na klice in stvar se je ponavljala, dokler nisem enkrat na Zoohitu naredil paypal despute in je bla panika, pa obisk kurirja, pa kaj naj naredi, ker sem trdil, da nimam paketa. No potem pokličem naslednji dan, da ga je sosed spravil in pač mal pozabil, da je vse OK in da je paket pri meni, zoohitu še enkrat plačal in to je blo to. Od takrat naprej GLS vedno pokliče....gospod, boste doma, kam damo paket in se vse zmeniva. Sam šok je bil potreben.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in Jabe

tomi

Guru
1. sep 2007
18.359
9.696
113
40
MB
ne vem kake bukove kurirje mate to oz kje živite.

ups je treba vedno podpisat
dachser podpis
dpd pa me ima kurir ze shranjenega, glih me je klical da ma en paket za firmo pa enega osebno, kam pripelje :)
gls - tu pa ni komentarja rajše, oz zdaj je lokalno izpostavo prevzel sošolec iz srednje, tak da upam da bo boljše
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Mene so do sedaj vedno poklicali, je pa prišel tudi sms da do danes dostavljeno. Če ni bilo nobenega doma je odložil kamor sem mu naročil.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.250
113
saj pravim, pošta slovenije pa dpd smo na ti, od teh dveh pa tema. enkrat je bil eden od gold expressa, ki je ravno šiht začel in se mu je zaostanka nabralo preko dneva za par ur (domnevam, glede na to, kdaj je prišel in koliko je bil živčen) in se kregal, da nas ni našel pa kje to živimo. čisto vsaka GPS navigacija nas ima notri natančno, ne par hiš gor dol, ampak iz meni neznanega razloga je nobeden ne šljivi. čisto je bil preč, če je bil cel teden takole, je že službo menjal.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Najbolj mi je všeč GLS, ker mu za manjše stvari dam dostavo v paketomat, ki mi je po poti. To je najbolj 100 % in kontrolirano. Pošta v našem kraju žal paketomata nima.
Navigacija obstaja, ampak očitno je vsi ne znajo uporabljati. Letos sem imel enega nesrečnega kurirja, ki se je po navigaciji do mene pripeljal po precej čudnem "obvozu" in čez precej časa po klicu, da je blizu. Do naslednje lokacije pa je tudi bilo precej čudna pot. Ali je imel nastavljeno najkrajšo pot, ali pa celo kako kolo ali peš hojo. Potem pa so rezultati dokaj neuporabni za avto.

Da vam pakete mečejo pakete čez ograjo, ste si krivi sami, ker sta vse ogradili :evil: kot šiptarji na kosovu. Jaz ograje nimam in me počaka na dvorišču ali na oknu. Ukradel mi še ni nikoli nihče nič. Ograja tako ali tako ustavi samo poštenjaka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in 8888

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
Živijo,
mi ve kdo povedati, katere dostavne službe zahtevajo podpis ob prevzemu. Neki express vem, da ne. GLS danes mi je tudi samo čez ograjo vrgel na tla, notri pa stvari, ki se razbijejo. Da vem, katerim se ogniti oziroma pri firmah, ki ne ponujajo druge možnosti dostave, kot pri takih, nič ne naročam več. Me je tok pogrelo zdajle, da bi najraje klicala kje hodi paket?

Kurirji si včasih marsikaj dovolijo, iščejo meje sprejemljivega. Ponavadi zaleže klic/mail in se potem takšne stvari ne dogajajo več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.250
113
Da vam pakete mečejo pakete čez ograjo, ste si krivi sami, ker sta vse ogradili :evil: kot šiptarji na kosovu. Jaz ograje nimam in me počaka na dvorišču ali na oknu. Ukradel mi še ni nikoli nihče nič. Ograja tako ali tako ustavi samo poštenjaka.

Živimo ob zelo prometni cesti in je ograja zato, da nekateri, ki še ne poznajo koncepta dvorišča napram cesti ne odlutajo gor ali drugam neznano kam. Meni pa ni potrebno potem zraven svetiti ves čas. Ko so zunaj, delam v miru svoje stvari kjerkoli že. Saj problematičen je zdaj samo še eden, ampak potem je pa tudi ne mislim podirati. Torej ograja je zato, da ven ne more ta domač, ne da tuj notri ne. Vsak poštar je že slišal kodo za odpreti vrata, pa še avto/kombi bi lažje obrnil, ampak si je nobeden ne zapomni.

GLS ima paketomat v kranju, pa mu je bil očitno prevelik obvoz...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Vceri ups pa dpd in posta slovenije. Dpd in ps sta hotla podpis, ups pa ne.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.250
113
Očitno je bolj kot ne odvisno od kurirja ne od same dostavne službe. Bom mail napisala, pa da kurir drugič pokliče. :zmaga:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.250
113
Tokrat je bil telefon. Domnevam, da sicer nikdar ne ve, kaj je notri (a pošto odpirajo), bi pa lahko velikost namignila, da ni ovitek zanj. Tega vedno lepo v kaselc dajo...
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
504
68
28
širne planjave Dolenjske
Včeraj GLS pozvonil, zahteval podpis, oddal in odšel.
V ponedeljek poštar pozvonil, zahteval podpis, oddal in odšel. DPD enako.
Prejšnji teden poštar pozvonil, zahteval podpis, oddal in odšel.
Sem zadnja dva tedna doma, pa se tako izide -- enako bilo med korono, samo da nisem podpisoval.

Prej in zdaj, če me ni doma pa pusti v nabiralniku (imam dva, veliki in mali), če ni za podpisati. Če pa je osebni prevzem, pa vedno kurirji prej pokličejo pa se zmenimo, ali pride ko sem doma, ali mi prinese v službo (če ne isti dan, pa naslednji). Ker jaz sem naročil, plačal in povedal kam naj pripelje, če je njemu odveč priti ob pravi uri, oz. na drugo lokacijo, jaz zaradi njega ne bom hodil na petrol (plačal 1€), al pa na prodajno mesto, al pa na centralo itd....
Cvetka so pa kurirji, ki te pokliče ob 7:30 (ga slišiš da še nalaga robo v kombi) pa pravi "Gospon, bom čz 2 uri pri vas, a sta doma?. - Ja ne bom, sem v službi dopoldan, prinesi v službo. - Ne morem, bom pusto na petrolu. - Ja ne boš, oz. jaz tam ne bom prevzel in bom reklamiral. In potem b.p. prinese v službo, ok, po navadi naslednji dan, ampak na petrol pa ne bom hodil. Je isto al pa če grem v štacuno."

Jabe, enostavno pokliči na centralo in povej, da ni paketa, če ti ga je "fuk.u" čez ograjo. Bo imel on problem, da paketa ni in ne ti, pa naj plača oz. itak imajo zavarovano. Za naslednjič bo ta kurir že vedel, da naj ne bo površen. Se da z minimalnim naporom rešiti te zadeve.

Pa glede ograje itd...ograja je mogoče zato, da sosedova džukela ne serjejo po dvorišču. Kaj vas briga zakaj ima človek ograjo. A naj zdaj bo brez, da bo kurir lahko pustil paket in ne "fu.nu" čez ograjo? Ker njemu se mudi....
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
V času najhujše panike glede korone, nihče ni zahteval podpisa, ker bi ti moral dati pisalo v roke. Sedaj se pa za pošiljke s sledilno številko kar lepo podpisujem, ne glede na dostavno službo.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.099
636
113
ena frišna cvetka od DPD.

- 14.12 je spletna prodajalna predala paket DPD.
- DPD ni poslal nobenega obvestila, da so prevzeli paket (ponavadi ga pošljejo)
- včeraj kontaktiram spletno trgovino, mi povejo, da so že 14.12 poslali paket in so mi poslali številko sledenja.
- pogledam, piše, da je paket v skladišču od 15.12 in da je dogovorjen nov datum dostave.
- danes kličem DPD, da vidim, kdaj bo ta novi datum dostave (vem, da majo gužvo zato šele danes začnem klicat okoli, 4dni po poslanem paketu)
- ko pridem preko vseh sporočil, kliknem kaj mi rečejo mi vrže ven in prekine povezavo :)
- mejla ne bom poslal, ker piše, da so preveč zasedeni, lahko da bo paket prej pri meni kot odgovor na mejlu :)

me ne moti, mam čas do 24.12 čakat paket, moti me, da ni ne duha ne sluha, da so paket prevzeli, niti tracking niso poslali nič. kar jim ni v navadi.
pred 10dnevi tudi DPD. v torek popoldan sprejeli paket v četrtek pri men, takoj ko so spejeli sem dobu mejl in sms s številko in vsem.